garficka-tv kartica

lerdi

Zainteresovan član
Poruka
121
Sada bih trebao da kupim graficku(nvidia 7 generacije,samo razmisljam koju) i tv karticu.Da li ce kvalitet slike preko tv kartice zavisiti od graficke?I ako mozete da mi pomognete u izboru tv kartice do nekih 70e.....posto sam na mnogim kompovima gledao tv a i slika je bila blagi uzas....neke linije mo slici,bele tackice.....
 
lerdi:
Sada bih trebao da kupim graficku(nvidia 7 generacije,samo razmisljam koju) i tv karticu.Da li ce kvalitet slike preko tv kartice zavisiti od graficke?I ako mozete da mi pomognete u izboru tv kartice do nekih 70e.....posto sam na mnogim kompovima gledao tv a i slika je bila blagi uzas....neke linije mo slici,bele tackice.....

O kej sto trazis sedmicu, sa 5200 ne mozes bas nista da radis (najlosija od svih petica)sestice 6600 td 6800td koje nesto vrede teze se nalaze, od sedmica 7600gs za manje para 1... evra a ako imas para onda jos jacu, ovo vazi za agp, ako ides na pc ehpres izbor je veliki,toliko!
 
Moram da se ukljucim u ovu raspravu.Znam da deluje kao reklama tj EPP ali ako trazish dobru tj noviju graficku karticu za igranje i sa dobrim Tv-outom onda bez razmishljanja treba uzeti ATi graficku kartu.

Ne zelim da cujem komentare tipa:"To nije tacno...tehnologija je sada svuda ista u tom cenovnom rangu itd."

Gospodo zao mi je sto moram da vas razocaram ali sa drugom sam uporedjivao 3 Ati-jeve karte (9200(agp),9600XT(agp) i X800(PCI-E)) protiv 2 GF-a 6600Gt (agp) i 7600GS (PCi-e).
Rezultat je da sve 3 ATi karte imaju primetno cistiju i kvalitetniju sliku na TV-u.

I dan danas kada vidim negu strava GF grafichku od 200e smejem se i placem od muke kada vidim koliko je tragicno napravljen TV-out .Pa zar za tolike pare koje placamo nisu mogli makar malo da se potrude i naprave malo kvalitetniji izlaz??
Dzaba HDR u igrama i Pixel Shader 3.0 kada je slika na TV-u tragedija. :D
 
Koju ćeš grafičku karticu 7-dme generacije uzeti zavisi od toga koliko para hoćeš da potrošiš, a što se tiče TV kartice zna se - Leadtek. Ipak nemoj zanemariti sledeće - TV kartici je potreban jek i kvalitetan signal sa antene. Nekima nije dobar ni sa kablovske, jednostavno nema potrebnu snagu, jer TV karticama je potreban signal bar 30% jači nego za klasičan televizor. Za običan televizor je dovoljan signal od 45 - 50 db da bi slika bila skroz čista, dok za PCI TV karticu ne bi trebalo da je manji od 65 - 70 db.

Pozdrav.
 
lerdi:
i da,niste mi odgovorili da li slika kada bi gledao na kompu preko tv kartice zavisi od graficke?

Ne, Tv karta radi nezavisno kada je u pitanju Tv signal.Kvalitet slike ce zavisiti iskljucivo od TV karte.
Ovde vaszi pravilo : koliko para -toliko muzike.
Iskesi vise para od 40e za kvalitetniju TV kartu jer sa loshijim tj. jeftinijim kartama slika izgleda kao da gledash neki tragicni VHS snimak.
 

Back
Top