problem sa torentima

Mare

Aktivan član
Poruka
1.503
Imam kablovski internet i kada skidam nesto preko torenta uzasno sporo ide ili nikako, svi mi kazu da treba da podesim program, ali da li neko moze da mi kaze KAKO da podesim azureus ili neki drugi program pa da brzina downloada bude bolja? sto detaljnije to bolje jer sam laik sto se toga tice...:confused:
 
I ja isto imam kablovski ,a i meni torrenti idu sporo... Ja mislim da ti tu ne mozes nista da uradis... sve zavisi od onih seedova ! Al sta te briga, pusti da ti se skida celu noc i po danu kada ne koristis komp... bar ja tako radim ;)
 
Mare:
Imam kablovski internet i kada skidam nesto preko torenta uzasno sporo ide ili nikako, svi mi kazu da treba da podesim program, ali da li neko moze da mi kaze KAKO da podesim azureus ili neki drugi program pa da brzina downloada bude bolja? sto detaljnije to bolje jer sam laik sto se toga tice...:confused:
Moras da otvoris port da bi ti torrent radio punom parom, pa ako znas, ili bilo ko ako zna, ne bi bilo lose da nam to i kaze kako se radi...
 
E sva sreca da sam nasao ovu temu,da ne otvaram drugu,bas se sad mucim sa torentima,rekao mi je drug da je mnogo dobro,i da moram da podesim NAP,ili tako nesto,ali mi nesto ne ide.Imam Conexant-ov router,znaci koristim ADSL(Sezam-Pro),i kad udjem u podesavanja,tj. u IE ukucam adresu 10.0.0.2 treba to da podesim,ali mi ne ide.Da ne zna neko mozda kako se to radi?Molim vas,prosvetlite me :-)....
 
Samo malo strpljenja, i kad uhvati dobar zalet ( pod uslovom da je dobar odnos seed/peer ) picice bas kako treba...I meni krene skidanje po 1-2 kbps pa kasnije se stabilizuje ...A nikakva podesavanja, portovi, zongliranje, popunjavenje anetnih listica, 2 svedoka itd...
 
Jel moze neko da mi kaze koji program za skidanje torrenta je naj bolji ja koristim uTorrent i malo mi je dosadio nekad skida dobro nekad lose, pa sam hteo da skinem neki novi, koi je naj bolji od tih koi se koriste za download?
 
Ja sam imao problem sa torrentima, patio sam se vise od mesec dana,brzina mi nije prelazila 3-4kb/s a imam adsl 256/64 , gde god sam pitao svi su mi govorili da ostavim i da ce se popraviti, a trebali su mi torrenti posto me najvise interesuje muzika a tako nalazim cele diskografije. Problem je bio jednostavan, trebalo je podesiti modem, u opsiji UPnP ukljuciti enabled i to je to ili mozda podesiti portove, ko to nije probao mozda je bas tu problem. Evo jednog linka o tome>
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=286939&postcount=3
 
Kazem meni nije prelazilo 3 kb/s, a sad mi je stalno oko 25kb/s (imam 256/64) ,nista mi nije vredelo bez obzira koliko seeda bilo sve dok nisam to uradio, sad mi radi ok!
Ja nisam podesavao portove, samo sam ukljucio tu opciju, ali trebalo bi da kada se podese portovi nema razloga da ne radi, onda zavisi samo od broja seeda.
 
OK kucao sam jedno, pa sam brisao i nisam video sta sam poslao ali mislim da se zna sta sam hteo reci. Ustvari necu da ispadne da ja sad nesto pametujem, jer nisam nesto preterano iskusan u ovim vodama, jednostavno ja sam imao taj problem i nisam mogao da ga resim dok mi na drugom forumu na postavljeno pitanje neki lik nije ostavio ovaj link, nazvao sam call centar (posto kod mog modema su drugacija podesavanja) i za divno cudo operater je hteo da mi pomogne oko torrenta, rekao mi je gde da `enablujem` i eto...
Opet kazem da ja nisam nista dirao oko portova vec sam samo preneo link .

Hteo sam samo da pomognem ako neko, iz istih razloga kao ja, ne moze da koristi ovakve programe.
 
Ja sam imao problem sa torrentima, patio sam se vise od mesec dana,brzina mi nije prelazila 3-4kb/s a imam adsl 256/64 , gde god sam pitao svi su mi govorili da ostavim i da ce se popraviti, a trebali su mi torrenti posto me najvise interesuje muzika a tako nalazim cele diskografije. Problem je bio jednostavan, trebalo je podesiti modem, u opsiji UPnP ukljuciti enabled i to je to ili mozda podesiti portove, ko to nije probao mozda je bas tu problem. Evo jednog linka o tome>
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=286939&postcount=3

gde se podesava ta opcija UPnP
 

Back
Top