DEFEKTOLOGIJA

jojaijeja

Početnik
Poruka
3
POSTO NI NA JEDNOM OD SAJTOVA VEZANIH ZA DEFEKTOLOGIJU NEMA INFORMACIJA STA SE POLAZE ZA PRIJEMNI,ODAKLE DA SPREMAM,DA LI JE TEZAK...KAKAV JE SAM FAKULTET,DA LI JE INTERESANTAN I DA LI GA VREDI UPISIVATI MOLIM DA MI NEKO OD STUDENATA KOJI GA STUDIRAJU ILI ZNAJU NESTO O NJEMU ODGOVORE.KONKRETNO ME ZANIMA SMER OLIGOFRENOLOGIJA.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pripremam prijemni za FASPER, a zavrsila sam ekonomsku skolu, pa se dok ucim ovu biologiju osecam kao spustena sa Marsa (ipak sa tom naukom 5 godina nisam imala nikakav kontakt, a ni pre toga, petice u osnovnoj skoli uvek idu na staru slavu:)).Prema ispisanim modulima u informatoru, sto se tice biologije,meni se cini da se nista iz knjiga ne izostavlja.Da li sam u pravu?MOLIM VAS POMOZITE, jer ako je tako misilm da nemam sansi da spremim!Hvala unapred
P.S.Da li neko zna koliko ce kostati prijemni ispit?
 
Umesto sto cekas da ti neko odgovori, uzmi pamet u glavu i uci. Drugo, odmah ispod ove teme imash citav Rat i mir o ovome fakultetu. I trece ako je u informatoru ispisano da treba sve da se nauci zasto pitash druge.
 
Boze sta bi se desilo da nema tako dobronamernih ljudi kao sto si ti???:dash:Pa posto te vec nije mrzelo da mi kucas beskorisnu poruku, evo da te ne ostavim bez odgovora. Ne moras da brines za moje zdravlje, ucim ja dok prikupljam informacije. Informator se u potpunosti ne poklapa sa naslovima u knjigama pa sam zato postavila ovo pitanje, a da postoji tema o FASPER-u to znam, samo sto sam otvorila posebnu temu koja se tice ISKLJUCIVO prijemnog ispita na ovom fakultetu. Nadam se da ti je sad lakse:bye:
 
Hajde pokusacu ja da se cujem sa drugaricom koja sprema prijemni, pa cu pitati nju kako se snasla. Bitno je samo da nadjes bas te knjige koje u informatoru pisu, da li su za gimnaziju ili medicinsku skolu...

Puno srece!

:bye:
 
Evo da se i ja umesham....Ja takodje nisam imao biologiju u srednjoj tj imao sam u prvoj godini jedno polugodishte.Zavrshio sam tehnichku shkolu, gde takodje nije bilo ni psihologije medju predmetima, mogu ti reci da nije teshko i da se potrudish samo malo vishe ovih par nedelja pre prijemnog, i nece biti problema...A i upao sam na budzet.
 
Koliko se ja secam bilo je najvishe MOLEKULARNE BIOLOGIJE ali obrati paznju i na GENETIKU ( jer ce ti kasnije veruj mi trebati znanje iz genetike )...jedino shto mi se chini otezavajuca okolnost je sociologija koja nama proshle godine nije bila, vec smo imali test verbalne kulture....
 
Pripremam prijemni za FASPER, a zavrsila sam ekonomsku skolu, pa se dok ucim ovu biologiju osecam kao spustena sa Marsa (ipak sa tom naukom 5 godina nisam imala nikakav kontakt, a ni pre toga, petice u osnovnoj skoli uvek idu na staru slavu:)).Prema ispisanim modulima u informatoru, sto se tice biologije,meni se cini da se nista iz knjiga ne izostavlja.Da li sam u pravu?MOLIM VAS POMOZITE, jer ako je tako misilm da nemam sansi da spremim!Hvala unapred
P.S.Da li neko zna koliko ce kostati prijemni ispit?

Ok Ok moje se ljutish :nono: zelim ti min 90 poena na prijemnom!:cmok::klap::bye:
 
Hvala vam puno na informacijama,svima.Sociologija mi nije problem, imala sam je i u srednjoj, psihologija je laka, jedino sa biologijom imam problem, ali evo ucim pa valjda ce biti ok. Iskreno dosta me je uplasilo sto su mi mnogi ljudi rekli onu cuvenu: ''Nije ga mnogo tesko zavrsiti, ali ga je tesko upisati."Videcemo...
 
Pa dobro ne mozesh na samom pochetku reci da je lako zavrshiti, jer ima dosta predmeta na prvoj godini ( oko 14 predmeta ), ali kasnije mozda, videcemo..ako ti neshto znachi mogu ti reci kolika je bila donja granica, imam spiskove za neke smerove ( ako te zanima, za dan-dva mogu videti )...
 
Sa ovim fakultetom? Naravno, zashto ne bi moglo... Sve naravno zavisi od smera do smera, neki su trazeniji vishe neki manje, koliko ja znam moguce je i posao sa ovim fax-om u inostranstvu je veoma dobro placen ( ako si na to mislio )....
 
yoyo-serbia, ja to isto pitah na onoj drugoj temi al niko nije zapazio...
Posto vidim da si u toku... Jel znas kakva je mogucnost zaposlenja sa smerom Prevencija u inostranstvu i jel i taj smer dobro placen?


Da, da upucen, ma gde sam upucen, nego sam pokupio par informacija od starijih studenata....
Ovako pitao sam u vezi prevencije, moguce je naci posao i ima posla, profil se uklapa sa dosta radnih pozicija. A shto se tiche plate zavisi...Ali iglavnom nije loshe....
 
yoyo_serbia, hvala to MNOGOOOO!!!

S obzirom da si tako ljubazan da li bi mogao da pitas te starije studente gde imaju praksu i da li se iz predmeta Socijalna psihijatrija sa rehabilitacijom ide u Lazu? Nadam se da ti to nije problem ako jeste, nema veze i ovako si mi puno ucinio:)
 

Back
Top