Da li je FSB u stvari CPU frequency? Malo bih clocknuo Athlon 64 3200+...
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Da li je FSB u stvari CPU frequency? Malo bih clocknuo Athlon 64 3200+...

Iskusan polarnimeda (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Podrazumevano Da li je FSB u stvari CPU frequency? Malo bih clocknuo Athlon 64 3200+...

Hteo sam da overclockujem athlon 64, ali nisam bas siguran da li je to sto sam ja hteo da pokusam bas TO! Naime, FSB je 200Mhz, ali tamo gde je to u BIOS-u napisano ja ne mogu da menjam vrednost... Ali sam nasao da pise CPU frequenzy = 200Mhz i ovu vrednost mogu da menjam, tj. da biram izmedju 200 i 400Hz.. Da li je to u stvari FSB? I do koje granice max da idem... Naravno ne bih nikako gurao do 300... I sta je najgore sto moze da se desi u slucaju da preteram? Ploca je ASUS A8VE-SE.

Evo usput i jos jedno pitanje (manje vazno trenutno, al ako neko zna sto da ne pitam)- da li se i druge komponente mogu jednostavno clockovati- npr. imam cini mi se u okviru forceware mogucnost da menjam core clock (300 default) i Memory clock (500default) hercaze. Graficka mi je GeForce EN6600LE.
    Naravno ni u cemu ne bih preterao... I koji prog je dobar da proverim da li je CEO sistem stabilan....?
    Znam da ima u lepljivoj uputstvo ali ne pokriva moja pitanja, a i tu lepljivu temu skoro niko vise i ne gleda!

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Da li je FSB u stvari CPU frequency? Malo bih clocknuo Athlon 64 3200+...

Brzina FSB-a je u stvari efektivna brzina sabirnice koja povezuje CPU i severni most, odnosno kod tebe CPU i memoriju (jer je CPU direktno povezan sa memorijom). Brzina CPU-a je FSB×množilac procesora. Povećaj jedan od ovih činilaca i klokovao si procesor.
    Naravno, možeš da klokuješ i ostalo. Za karticu probaj RivaTune ili slično. Za testiranje stabilnosti pusti npr. 3DMax.
    Let the boy try

Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Podrazumevano Re: Da li je FSB u stvari CPU frequency? Malo bih clocknuo Athlon 64 3200+...

Koliko sam skontao iz sjajnog lepljivog posta, moram da obratim paznju i na neki HTT (a on mi skace sa dizanjem FSB-a). Takodje moram da smirim memoriju ako guram FSB na recimo 270, i to tako sto cu memoriju podesiti na nekih 3/4! I trebalo bi valjda da ih teram na asinhroni rad jer, ako sam dobro razumeo, na sinhronom ne bih smeo da guram mnogo preko 220Mhz).
    Ali kako da znam na kom su modu memorije trenutno ( 2 x 512... cela konfiguracija mi pise gore), i GDE da nadjem te opcije za HTT multiplyer (da ga smanjim na 4x umesto default-nih 5x), i GDE su opcije za memoriju (za asinhronost i 3/4)... Sve mi je u teoriji jasno, ali u biosu ne mogu sve da nadjem bas kao sto pise... Do sada sam samo podigao FSB na 220Mhz i sve radi OK, ali kao sto rekoh ne smem dalje zbog HTT-a, a i CPU-Z mi kod memorije ocitava 220Hz (umesto dosadasnjih 200)...

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Let the boy try

Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

TNX!

Učlanjen
    26.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Evo clocknuo sam ga malo Mislim da i necu vise, jer cu leti onda imati problema sa hladjenjem, cak i ako stavim jos jedan cooler... Bilo je cupavo kada nije hteo da se boot-uje, ali nekako sam ga sredio Evo i parametara i skromnih (ali stabilnih; nadam se da ce ostati takvi) rezultata... BIG TNX AGAIN!

FSB= 251 (default 200)
    Memclock index value = 166Mhz (default 200)
    LDT BUS Frequency = 800Mhz (default Auto)
    Tcl-Trcp-Trp-Tras = 3-4-4-8 (default ---II---)
    2T/1T = 1T (default ---II---)
    PciEx clock sync to CPU = Disable-100Mhz (default enable-100Mhz)
    Pci Clock sync. Tu Cpu = Disable- 33Mhz (default enable-33Mhz)
    CPU multiplyer = Auto-x10 (default ---II---)
    -----------------------------------------
    AMD Athlon 64 3200+ (venice)
    ASUS A8V-E SE
    2 x 512 Kingmax (veritech) PC 400 / 3200
    ASUS GeForce EN6600LE

Slične teme

1. AMD Athlon 64 3200+ VS Athlon 64 x2 6000+
    Autor AnimalNitroG u forumu Hardver
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 29.10.2007., 20:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu