AGP 8X u 4X

Oggy

Domaćin
Poruka
3.723
U par diskusija sam procitao problem sa grafickim 8X karticama u plocama koje podrzavaju 4X(razlika napona).Ono sto mi nije jasni je:imam MSI KT3U2 plocu agp4 i u njoj MSI FX 5200tdr 8X graficku i sve radi bez problema.O cemu se radi?
 
Oggy:
U par diskusija sam procitao problem sa grafickim 8X karticama u plocama koje podrzavaju 4X(razlika napona).Ono sto mi nije jasni je:imam MSI KT3U2 plocu agp4 i u njoj MSI FX 5200tdr 8X graficku i sve radi bez problema.O cemu se radi?

Pusti price. Ociglednije je da radi normalno nego da pravi greske. Problem je jedino u tome sto ti verovatno nije ista brzina AGP slota. Jel si proverio da li je ploca sa 4x ili 8x agp slotom...
Ako ti je 4x to je i maximum koji ces izvuci od graficke karte, samo nemoj da brines jer je to sasvim solidna kartica (cak je imam i ja). Najbitnija karakteristika je da radi na brzom taktu i da ima dosta brze memorije...

Pozdrav
 
tako je. Nece ti praviti probleme, samo ti graficka nece raditi na 8X nego na 4X, jer ti je AGP na ploci 4X, Ja imam plocu MSI K7N2 Delta -ILSR 8X i graficku GF 4 MX 440 AGP 4X i radi bez ikakvih problema.
zdravo.
 
Imam Ge Force MX440 AGP-8X plocu ASUS P4S533-X sa SIS 645/659 cipsetom, 256 DDR RAM, Intel Celeron 1.8 GHz.
Ploca podrzava maksimum AGP 4X.
Skoro svaka igra sece.
Sta da radim?
 
Saznao sam po privatnoj liniji :wink: ,da su AGP 3 i 2(tj 4X i 8X) kompatibilni i da tu ne bi trebalo :cry: da bude problema.AGP 2X je druga prica.
Sto se tice ove GF 4 najverovatnije su setovanja(preveliki Antialising)ili mozda los proizvodjac.
 

Back
Top