"Vrli novi svet"

cekaj, covek izadje na policiju sa puskom a pre toga puca na njih?
sta treba da urade, da mu ponude pivo?

hoce li sad svaka osoba koja je vojnik, a nastrada nesrecnim slucajem biti 'ubijena'?
 
Obersturmfuehrer:
cekaj, covek izadje na policiju sa puskom a pre toga puca na njih?
sta treba da urade, da mu ponude pivo?

hoce li sad svaka osoba koja je vojnik, a nastrada nesrecnim slucajem biti 'ubijena'?

Pa ako se tako nesto desi kod nas u vojsci onda je to nesrecan slucaj,a ako se desi u americkoj vojsci onda je ubistvo. Jednostavno je,zar ne?
 
Tacka na "i", mislis? U ime cijih interesa i za koga taj covek da ratuje? Procitao si ceo text, je l' da? Ko ce umesto poludelog momka - americkog Drzavljanina odlaziti u neke buduce "mirovne misije"?
Sta je danas cilj NATO i programa "partnerstvo za mir"? Globalno uterivanje demokratije ili...?
 
Provokator70:
Tacka na "i", mislis? U ime cijih interesa i za koga taj covek da ratuje? Procitao si ceo text, je l' da? Ko ce umesto poludelog momka - americkog Drzavljanina odlaziti u neke buduce "mirovne misije"?
Sta je danas cilj NATO i programa "partnerstvo za mir"? Globalno uterivanje demokratije ili...?
U ime interesa svog naroda. Zamisli SAD bez nafte. Kompletan haos, rasulo, siromaštvo i smrt..
Tekst je smijurija iz više razloga. Ameri kad tako nešto urade onda o tome svoje teorije ne pišu drugorazredni novinari. Za to se ne zna.
 
Obersturmfuehrer:
koje smo mi pocinili, zar je to toliko komplikovano shvatiti?
Užasno komplikovano, jer se to kosi u potpunosti sa onim što sam ja pisao.
Ono što ja želim da kažem je da u svetu postoji još uvek prirodni zakon da najjači opstaje. Mi smo u jednom trenutku na ovom komadu zemlje bili najjači i najuticajniji i to smo branili svim silama. Nešto slično ovim što SAD rade, samo u silnoj minijaturi.

Možeš li sad ti da shvatiš šta ja mislim?
 

Back
Top