1+1x1

up99

Početnik
Poruka
24
Svima je jasno da je Srbija podeljena. Srbija je shizofrenicar sa dva JA> Ako bih rekao da je jedna napredna, a druga nazadna Srbija, bio bih u pravu, ali onda ne bi bilo ekvivalencije, ili ti smisla.
Prva Srbija je nazadna, sa podlogom nacionalnog ponosa, nacionalnih i religijskih korena, i preteranom pravednoscu, koja nije u skladu sa globalnom stvarnoscu.
Druga Srbija, je napredna, moderna, inventivna, inovativna, spremna da raskrsti sa proslosti, da realno sagleda sebe i svoju poziciju, preduzetnicka, demokratska...
Isto tako su podeljene i politicke opcije na politickom tlu Srbije.
Narod Srbije nije glup, naprotiv, mi imamo problem podele koji sam malo pre naveo.
Prvu grupu cine radikali, drugi su demokrate, ekstremni prvi su socijalisti, ekstremni drugi su "cedisti".
Biracko telo je isto tako podeljeno, maltene 50-50. I jedni pljuju druge i stalno se svadjaju.

Ja pitam, dokle cemo tako? U slucaju pobede bilo koje, od ove dve opcije, ostaje dobar deo ljudi koji su nezadovoljni, a oni, kao takvi, nece doprinositi nikakvom poboljsanju, cak suprotno.
Ukoliko se tu nesto ne preduzme, bojim se da ce cepanje biti sve vece, sa ne znam kakvim zavrsetkom..
 
Od koje koalicije ocekujete da formira Vladu posle izbora?
RESULT
SRS + Narodnjacki blok + Partije manjina 54.1% (563)
DS + Narodnjacki blok + Partije manjina 26.2% (272)
DS + LDP + G17plus + Partije manjina 19.7% (205)


Total votes: 1040
 
@up 99
Losa ti je ta podela.
Za radikale glasaju obicni ljudi, mahom radnici i sl.
Na nacionalizam u Srbiji ne treba gledati tako negativno.
DS je elitisticka stranka zbog cega mnogi gradjani imaju odbojnosti prema njima, a i isuvise su povodljivi prema zapadu.
 
up99:
Svima je jasno da je Srbija podeljena. Srbija je shizofrenicar sa dva JA> Ako bih rekao da je jedna napredna, a druga nazadna Srbija, bio bih u pravu, ali onda ne bi bilo ekvivalencije, ili ti smisla.
Prva Srbija je nazadna, sa podlogom nacionalnog ponosa, nacionalnih i religijskih korena, i preteranom pravednoscu, koja nije u skladu sa globalnom stvarnoscu.
Druga Srbija, je napredna, moderna, inventivna, inovativna, spremna da raskrsti sa proslosti, da realno sagleda sebe i svoju poziciju, preduzetnicka, demokratska...
Isto tako su podeljene i politicke opcije na politickom tlu Srbije.
Narod Srbije nije glup, naprotiv, mi imamo problem podele koji sam malo pre naveo.
Prvu grupu cine radikali, drugi su demokrate, ekstremni prvi su socijalisti, ekstremni drugi su "cedisti".
Biracko telo je isto tako podeljeno, maltene 50-50. I jedni pljuju druge i stalno se svadjaju.

Ja pitam, dokle cemo tako? U slucaju pobede bilo koje, od ove dve opcije, ostaje dobar deo ljudi koji su nezadovoljni, a oni, kao takvi, nece doprinositi nikakvom poboljsanju, cak suprotno.
Ukoliko se tu nesto ne preduzme, bojim se da ce cepanje biti sve vece, sa ne znam kakvim zavrsetkom..

Kauboji(demokrate) su dobri. Indijaci(radikali) su zli. Koja gomila gluposti.
 
Nije to moja nema veze...


Moja je procena ovaka.

SRS 51%
PSS 27%
DS 10%
SPS 6%
LSD 2,7%
Ostali u bazen. ;)
Uvek je bila i bice. A vi se samo smejte. ;)
A ja cu 22.01.2007 :lol: :lol: :lol:
 
Tadić: DSS naš budući koalicioni partner


Predsednik Demokratske stranke (DS) Boris Tadić izjavio je da će Demokratska stranka Srbije (DSS) biti budući koalicioni partner DS.

"Na loše i glasne reči, koje idu na račun DS-a poslednjih dana od naših budućih koalicionih partnera, gledamo sa osmehom", rekao je Tadić nakon obilaska štandova te stranke u Knez Mihailovoj ulici u Beogradu u subotu.

Na pitanje novinara da li će i posle tih reči DS moći da bude sa DSS u koaliciji, on je rekao da će moći i dodao da "to sve ljudi rade zbog izbora".

"Nema nikave agresije, samo dobra namera i sve će biti u redu. Na kraju volja i dobra namera je najveća energija koja Srbiju treba da pokreće u ovom ternutku", istakao je Tadić.
 
Znate li koji je vas problem?
Vas problem je sto ne slusate ljude sta pricaju, ne razmisljate svojom glavom i ne pada vam na pamet da preduzmete odgovornost za sebe.
Vas mozak radi na principu, vidite nekog politicara na TV-u, razmislite u kojoj je stranci, ili da li vam se dopada od ranije, i ukoliko je on "pozitivan", nastavljate da gledate, ne da pratite, podrzavajuci apsolutno svaku rec koju on kaze, ukoliko vam se ne svidi, ili prebacite program, ili nastavite da gledate, ne da pratite, protiveci se apsolutno svakoj reci koju on kaze. Kriticko razmisljanje je za vas nepoznat pojam.
Ovo ne vazi za sve, vec za one, ako moram da generalizujem, pripadnike SRS.
 
Prva Srbija je nazadna, sa podlogom nacionalnog ponosa, nacionalnih i religijskih korena, i preteranom pravednoscu, koja nije u skladu sa globalnom stvarnoscu.
Ето како размишља један ''демократа''.
Ако је човек поносан,има развијену националну свест,ако је моралан и религиозан,ако је праведан и не жели да робује,онда је такав човек ''назадан''.

Назадни и глупи су сви који тако размишљају!Амебе...
 
druze, mislim da se ne razumemo. O kakvom robovanju ti pricas, sta je po tebi religioznost?
Jel ti znas koliko je nacija zastupljeno u Londonu? 190. A mi nismo mogli jedne muslimane da podnesemo, ne znam kako podnosimo ove Kineze, cigane? Jel to tvoj ponos i nacionalna svest?

Jel religija ono sto su te krstili kada si imao 6 meseci, kada nisi znao kako se zoves, a ne sta je religija? Jel religija kada te tvoj pop huska da ides u rat, kada ti puni glavu da je Evropa djavo?
O kom robovanju ti pricas? Da ne mislis na Vojvodinu koja robuje ostatku Srbije, ili mislis na gradjane srbije koji sami biraju svoje porobljavanje od strane politicara, kada ti radikali pustaju pricu "sa Kosova sunce sija"?
Vi odmah generalizujete, kada kazete "demonkrate su antisrbi", i zato dozvoljavate da vi budete generalizovani.
Ubili ste bre Djindjica, i to je vase sredstvo, to je vasa politika krvava!
 
Ceda je politicar van vremena u Srbiji.

Evo vam jedan dokaz za to.

Na kraju razgovora za suboticku "super televiziju", kaze "porucujem gradjanima Srbije samo da poslusaju svakog politicara, bez mrznje ili ne simpatisanja i onda sami da zakljuce kome da daju glas.
Znaci on ne kaze ko Toma "MI SMO VAM SPAS, glasaj te za nas!"

Procenite ko je tu vise zeljan vlasti, i otkrijte ambicije koje stoje iza takvih izjava.

Ne dao BOG Srbiji jos 4 godine mraka, kad vec ne moze narod!
 
Ma naravno...poslushaj objektivno ALI Cheda je najbolji....:roll:
Koja patetika od teme
I zashto je sada mrak?
Sad je tamno sivilo,za vreme Slobe je bio mrak.
A o drugu Chedi dovoljno govori da najvishe pljuje i napda DSS a ne Radikale.
 
Sve ima svoje zasto.

Radikale ne pljuje toliko jer su oni od pocetka, manje-vise isti, oni se ne menjaju i ne menjaju svoju politiku iz casa u cas. Kod njih se ipak nesto zna, za razliku od DSS-a koji na sve moguce nacine pokusava da ostane ne vlasti.
Pogledaj sinocni koncert, Ceca je garant potpisala u ugovoru da mora da prezentuje Kostunicu uoci nove godine, kao, toboze, plemenitog organizatora koji je ujedinio sve stranke, da bi u vreme same nove godine povela masu da usklice "ZIVELA SRBIJA". To je sramota i to je ocajno. Pitam cijim su parama organizovali taj koncert?
A sto se tice ovog drugog, pitaj novinare kada je bio veci mrak, sada ili za vreme Milosevica.
 
Kako mozes da cenis ljude kao sto je Cheda? Taj bi rodjenu majku prodao za 50 eura. Eto sad se zalaze za izdaju i prodaju Kosmeta zato sto je dobio pare od siptarske narko mafije. Sutra ce da dobije pare od recimo Bosnjaka pa ce da se zalaze za nezavisni Sandzak i tako dalje.

Ako je tebi bato stalo da od Srbije napravis London savetujem ti da ides u London. Ja ne zelim da mi ovde zive Pakistanci, Indijci, Crnci, Arapi, Kurdi, Turci,. Siptari. Ako ti zelis tvoj problem.

Бора Чорба - Чеда

Шта да радим кад не могу
да зарадим ни за дрогу
и да могу, шта ми вреди
робу дају само Чеди

Себичан је онај Чеда
све сам троши, ником неда
па високу плаћа цену
да нахрани нос и вену

Подочњаци, лице бледо
нема, ожени ме Чедо
рибама је дао ногу
оженио он је дрогу

Шта да радим с оним Чедом
све ђанкозе хапси редом
полицију има строгу
само њему дају дрогу


chedanarkoman.jpg
 
up99:
Pogledaj sinocni koncert, Ceca je garant potpisala u ugovoru da mora da prezentuje Kostunicu uoci nove godine, kao, toboze, plemenitog organizatora koji je ujedinio sve stranke, da bi u vreme same nove godine povela masu da usklice "ZIVELA SRBIJA". To je sramota i to je ocajno. Pitam cijim su parama organizovali taj koncert?
tuga....i ja sam to primetila...satro koncert za narod,al se provuce kao slucajno kostunicin slogan :roll:
a kostunica sav ponosan,ko da su svi ti ljudi dosli samo njega da vide i da cuju :lol: pa uzdigo glavu i onako kameno stoji sa izrazom nadmoci :lol: a ljudi dosli da vide "srpsku majku" & co.

a boru i njegove neumerene povike i bezobrazluk uopste necu ni da komentraisem.seljakluk na nivou.a koncert se za ovaj deo sto sam ispratila (ceca pred kraj,trubaci i pocetak corbe) pretvorio u pro-kostunica propagandu :neutral:
 
Slusaj Jerry, ja sam vec u ovom postu rekao da je problem vecine sto ne slusaju sta drugi pricaju. Recimo ti kada cujes Cedu, pomislis "gle ovaj narkoman", i prebacis program, ili nastavis da gledas sa velikom rezervom, propustajuci tako da razumes sta on hoce da kaze.
On hoce da kaze da Beograd odavno nema nikakvu kontrolu nad Kosmetom, kao sto i nema, da je odnos albanaca prema srbima 20 prema jedan, i na kraju krajeva Ceda ne zeli novi rat!
E sad, reci mi ti sta predlazes? Koji je nacin da Kosmet ostane u potpunoj kontroli Beograda i da ostane neotudjivi deo Srbije?

Sto se tice Kostunice, on je jedan obican lazov koji je, kada je potpisivao ugovor o slobodnoj trgovini (CEFTA) potpisao sporazum, izmedju ostalih zemalja, i sa Kosovom, cime je potvrdio nezavisnost! A sad pusta neku nacionalnu pricu kako bi prikupio narod, i ovaj koncert mu je poslednji ocajni potez, ali nije narod glup, hvala bogu
 
A to sto se o Cedi kuvaju razne price, to je sasvim normalno, i primereno prostim ljudima kao sto je Velja, mafijasima Palmi i Kostunici, kao i nazadnom Tomi, jer se oni boje Cede, jer je on pet puta bolji politicar od svih njih zajedno, i hoce ovoj zemlji da omoguci bolju buducnost.

Samo da napomenem, Ceda je narkoman, sektas, *****, mason, i pored toga, ja cu glasati za njega!
 
up99:
da bi u vreme same nove godine povela masu da usklice "ZIVELA SRBIJA". To je sramota i to je ocajno.
Pa shta je sramota u "Zivela Srbija"?
Ja prezirem Cecu i koncert sa njom je glupost ali zbog chega su te 2 rechi problem?
A sto se tice ovog drugog, pitaj novinare kada je bio veci mrak, sada ili za vreme Milosevica.
Aha..znachi bilo je bolje za vreme Miloshevca kaze nash dragi Cheda?
Pa to samo potvrdjuje moju tvrdnju da sushtinski izmedju Radikala i chede nema nikakve razlike jer i jedni i drugi to tvrde,da je bilo bolje za vreme Milosevica.:lol:
Cheda se prodao za male pare i sva njegova demagogija oka te nebulozne prichice "dacemo Kosovo"je tu iz tog razloga.
 
up99:
druze, mislim da se ne razumemo. O kakvom robovanju ti pricas, sta je po tebi religioznost?
Jel ti znas koliko je nacija zastupljeno u Londonu? 190. A mi nismo mogli jedne muslimane da podnesemo, ne znam kako podnosimo ove Kineze, cigane? Jel to tvoj ponos i nacionalna svest?

Jel religija ono sto su te krstili kada si imao 6 meseci, kada nisi znao kako se zoves, a ne sta je religija? Jel religija kada te tvoj pop huska da ides u rat, kada ti puni glavu da je Evropa djavo?
O kom robovanju ti pricas? Da ne mislis na Vojvodinu koja robuje ostatku Srbije, ili mislis na gradjane srbije koji sami biraju svoje porobljavanje od strane politicara, kada ti radikali pustaju pricu "sa Kosova sunce sija"?
Vi odmah generalizujete, kada kazete "demonkrate su antisrbi", i zato dozvoljavate da vi budete generalizovani.
Ubili ste bre Djindjica, i to je vase sredstvo, to je vasa politika krvava!


izvini druže, šta li to beše mozak?
 
Увек су постојале и постојаће две Србије...Једна ради и ствара,бедна,никаква,радничка,без пара и друга која отима од ове прве,''прогресивна'',авангардна,''светски усмерена'',која законским средствима отима паре од ове прве.;):)
 
Ја?Заштитник сопствених виђења и интереса.Ако си уз неког,тај се кад дође на власт преокрене,краде тебе,постане прогресиван,''светски оријентисан'',космополита,и да не причам даље.:evil:
 

Back
Top