Aeroklubovi

mastercat

Aktivan član
Poruka
1.294
Posto je u Srbiji skoro nemoguce postati saobracajni pilot,hocu da se oprobam u jedrilicarstvu.E sada,znam da ima par aeroklubova,nasao sam na netu neke prezentacije ali sve je to nekako traljavo pa ako bi mi neko mogao pomoci(ili preporuci) neki aeroklub i kakve uslove nude.Moram nekako da se vinem u nebo...
 
Pa i nije bas nemoguce... A i gde nadje bas saobracajnog pilota... Do toga je stvarno dug put... i tezak i skup... Ne znam tacno za jedrilice, ali sigurno ces mnogo toga saznati ako odes na aerodrom grada Beograda... Lisicji Jarak... Javi se tamo onim cikama i oni ce te uputiti u tajne zanata...

ne bi bilo lose ni da pogledas temu SKOLOVANJE PILOTA U SRBIJI

Pozdrav!
 
Pa ukratko...

1. ako hoces da postanes borbeni pilot... jednostavno upises Vojnu akademiju... Smer avijacija...

2. ako hoces da postanes sportski pilot... aviona ili jedrilice... odes u neki aeroklub... upises skolu letenja... za avion ti treba 100 sati letenja (mislim)... a za jedrilicu jos i manje... i polozeno nesto teorije da bi mogao da izadjes na polaganje za sportsku dozvolu...

3. ako hoces da postanes profesionalni pilot... put takodje vodi preko neke skole letenja... ili aeroklub ili JATova skola u Vrscu... mada ima i mnogih drugih odlicnih skola.... naci ces ih na netu... Za sve to, kao sto verovatno znas treba mnoooogo novca... jer za dozvolu profi pilota moras naleteti 200 sati... i poloziti teoretske ispite...

4. linijski pilot postajes nadogradnjom profesionalne dozvole...

Toliko za sada... Pozzdrav!!!
 
A reko ima nesto novo...pa znam za sve te opcije.

1)U vojsci ne vidim nikakvu buducnost,a moja devojka bi verovatno imala vise naleta dok ode do amerike i nazad nego sto bi ja imao za godinu dana.

2)definitivno jedrilica ostaje u igri to je oko 1500eur.a motorno ostaje za neke lepse dane kada budem mogao da si priustim

3)Okruzen sam sve samim profesionalnim pilotima iz Jata,Prince aviationa sada su mnogi u Jetu,Kingfisheru itd i niko ali niko mi nije mogao pomoci,dati neki savet oko skolovanja...******* svi su oni dobili dozvolu u srecna vremena pa nisu morali da se snalaze kao mi danas....razmisljao sam da doguram do CPLa pa neka stipendija itd ali toga nista.....ali onda dodas night,intrument raiting itd sto ispade opet brdo love....ma idi gde god da krenes zid.ebi ga

Puno ti hvala na trudu,ali to sam vec sve znao i provrteo 100000puta.Reko da nema nesto novo,da me prosvetlis :wink:
Nego ajde letaci javite se valjda vas ima ovde....
 
OK... ali ne znam sta ocekujes da ti neko nesto novo kaze na ovu temu... Znas kako je... jos od 5. oktobra... Sve je isto samo njega nema... Ne znam sta da ti kazem... Sve znas i sam!

ps Sto se tice Vojske... tacno je da nije sjajna situacija, ali resice se i to... Mislis da ces u civilstvu imati veci broj sati naleta... tesko... a ia ko budes imao, to je sve za tvoje pare... a na drugoj strani je za DZ... a to je velika stvar!

pozzdrav!!!
 
Ja samo trazim savet,da me neko uputi na neki aeroklub za koji misli da je dobar i da bas tu treba da dampujem 1500jevreja za jedrilicu i ako neko misli da neko nudi vise od drugoga,da su uslovi bolji itd.Stvarno nemam pojma nista o tome pa trazim savet.....eto navukao me google na ovaj forum(hvaala bogu smucio mi se Airliners.net) i nadam se da ce neko da se javi.....
Nego to sa vojskom...ako postanes vojni pilot(to ti dodje ko posao jel tako?)koje su tvoje obaveze i ogranicenja,odnosno ti ne mozes predpostavljam da napustis sluzbu tek tako posto su se istrosili na tebe.Sta u tom slucaju??Da li imas ogranicenje po pitanju zaposlenja u civilstvu(pritom ne mislim na civilno letenje nego na bilo koji posao)??Mozda je pitanje glupo ali me zanima
pozz
 
Nije mi se smucio,nego mi je malo postao dosadan.Pratim ga neke 4god i teme se generalno svode na AvsB i sl.Stvarno me ne zanima da li su americke stjuardese u strajku i sl. i stalna teza da je sve americko najbolje i najpametnije i da su svi ostali shonje.Takve stvari me ne doticu,ipak zivim u Srbiji i zanima me sta se ovde dogadja.I dalje ga svkodnevno posecujem,ali vise da vidim neku novu fotku nego da citam prepucavanja.Nije da nema dobrih tema,ali me mrzi da ih citam......zato je ovaj forum dobra stvar i nadam se da ce da potraje i da se prosiri.
Poz
 
mastercat:
Ja samo trazim savet,da me neko uputi na neki aeroklub za koji misli da je dobar i da bas tu treba da dampujem 1500jevreja za jedrilicu i ako neko misli da neko nudi vise od drugoga,da su uslovi bolji itd.Stvarno nemam pojma nista o tome pa trazim savet.....eto navukao me google na ovaj forum(hvaala bogu smucio mi se Airliners.net) i nadam se da ce neko da se javi.....
Nego to sa vojskom...ako postanes vojni pilot(to ti dodje ko posao jel tako?)koje su tvoje obaveze i ogranicenja,odnosno ti ne mozes predpostavljam da napustis sluzbu tek tako posto su se istrosili na tebe.Sta u tom slucaju??Da li imas ogranicenje po pitanju zaposlenja u civilstvu(pritom ne mislim na civilno letenje nego na bilo koji posao)??Mozda je pitanje glupo ali me zanima
pozz
Vojni pilot jeste posao... ali nije osuda... Obaveze su ti da radis (ma sta to u danasnje vreme znacilo:)) i da primas platu... Duzan si da odradis 8 godina Vojsci... posle toga si slobodan kao ptica na grani;)... Ukoliko pre vremena napustis sluzbu, obracunavaju ti se troskovi skolovanja manje ono koliko si radio... Cifra nije ni malo mala... A sto se tice poslova u civilstvu... kao pilot mozes da se zaposlis ukoliko u medjuvremenu polozis za profi dozvolu u sopstvenoj reziji i ako te neko primi na takav posao (kod nas tesko, jer da imas sanse ne bi ni dolazio u Vojsku)... sa druge strane mozes da se zaposlis kao inzenjer vazdusnog saobracaja jer i tu diplomu imas...

Eto... sanse nisu bas neke, ali ih ima... U principu, ko postane borbeni pilot, taj posao ne menja do kraja... sem ukoliko ne nadje neki jos bolji... ili placeniji:):):)
 
mastercat:
Ja samo trazim savet,da me neko uputi na neki aeroklub za koji misli da je dobar i da bas tu treba da dampujem 1500jevreja za jedrilicu i ako neko misli da neko nudi vise od drugoga,da su uslovi bolji itd.Stvarno nemam pojma nista o tome pa trazim savet.....eto navukao me google na ovaj forum(hvaala bogu smucio mi se Airliners.net) i nadam se da ce neko da se javi.....
Nego to sa vojskom...ako postanes vojni pilot(to ti dodje ko posao jel tako?)koje su tvoje obaveze i ogranicenja,odnosno ti ne mozes predpostavljam da napustis sluzbu tek tako posto su se istrosili na tebe.Sta u tom slucaju??Da li imas ogranicenje po pitanju zaposlenja u civilstvu(pritom ne mislim na civilno letenje nego na bilo koji posao)??Mozda je pitanje glupo ali me zanima
pozz

Sto se tice jedrilicarstva, najblize BGD je Pancevo. U svakom slucaju Lisiciji Jarak nema nijednu ispravnu jedrilicu, ali bi te ljudi odande uputili u Pancevo. E sada, mislim da je najpovoljnija obuka u Sremskoj Mitrovici, u tamosnjem AK. Oni imaju ono vitlo tako da je povoljnija cena i znam da rade... U NS isto dosta lete na jedrilicama, mislim i Smederevska Palanka. U svakom slucaju se obrati Jarku i SM.
A sada, ukoliko ti se bas leti, a da je to nesto duze, ja bi ti preporucio motorni zmaj. Toga zaista ima koliko oces po bgd, i meni je bar to dosta fino letenje, i bezbednije, ipak imas GAS:)
Pozdrav
 

Back
Top