urasla dlaka

kylie&raca

Zainteresovan član
Poruka
161
na preponi mi je cini mi se urasla dlaka i crveno je i bolno sve je vece crvenilo cak mozda i modri sta da radim.bila sam danas kod dermatologa i ona mi je dala stanicid cini mi se da to nece pomoci dlaci da izbije napolje.
 
jao razumem te.to stvarno zna da bude grozno.
i ja sam isla po dermatolozima,dobijala neke kremice i nista nije pomoglo...ili pomogne kratkotrajno i posle opet isto...samo sto sam ja to cackala,pa imam par oziljaka na preponama i na listu.a morala sam da cackam jer me je jako bolelo...pa da izadje dlaka :neutral: a ne volim da pustam dlake,pa mi je to postao dugotrajni problem,sveki put sve gori.
posle sam isla na lasersko uklanjanje dlaka sa prepona i od tada se sve smirilo,oziljci su naravno ostali ali dlake ne urastaju,nema oteklina,bola...meni je to bilo bas problematicno jer imam jako osetljivu kozu :(
 
I meni se to urastanje dlaka na preponama redovno desava i izludjuje me! Obicno sama izbije posle nekoliko dana bolova i crvenila, ali sam pre nekoliko meseci imala neku koja nije izbila. Crvenilo se povuklo, ali je ispod koze ostale neka "kvrzica", koja me je iritirala i povremeno bolela, pa sam bila i na ultra zvuku, jer sam se uplasila da nije neka limfna zlezda u pitanju, i kod dermatologa. Pila sam antibiotike, mazala tri vrste antibiotskih krema i - nista se nije desilo! Ta cista je velicine oko 1 cm i bas mi smeta, tako da se spremam da sledece nedelje odem kod hirurga da to otvori i izvadi. Uzasno se plasim toga i mrzim sto cu tu imati oziljak, ali je doktorka rekla da je to jedino resenje, jer to mesto svakog trenutka moze opet da se upali i napravi vece probleme. Mada i posle hirurskog odstranjivanja postoji opasnost da se ista stvar ponovi na istom mestu. Stvarno ne znam sta da radim sa tim preponama, mozda bi trebalo da se raspitam koliko je tu efikasna trajna epilacija...
 
Meni se to isto dogodilo letos i od dermatologa sam dobila neku kremu Ichoseptal se zove (uvek mora da stoji u frizideru) i od toga mi se povuklo, a bubuljica je bila velika i bolna na dodir. dlaka je tek pre par dana izasla napolje. I meni je predlozio lasersku epilaciju prepona kao najbolje resenje.
 
zdravo
samo sam htela da vas pitam da li je neko isao kod hirurga zbog urasle dlake na preponi jer ja imam taj problem a iskreno se mnogo plasim seckanja :)?Ja sam stvarno neodgovorna bila da ranije to izvadim i sada se bas iskomplikovalo, poraslo mi je to mesto na preponi, crvenkasto je i naravno boli...
 
Evo, da te malo ohrabrim i utesim - ja sam bila prosle godine na uklanjanju urasle dlake kod hirurga i bilo je manje strasno, nego sto sam se plasila da ce biti. A veruj mi da to onda svako moze da podnese, posto sam ja najveca kukavica na svetu i imam stvarno nizak prag podnosljivosti bola, boli me kada samo pomislim na bol! Radi se pod lokalnom anestezijom, traje petnaestak minuta, osetis samo da neko nesto "cacka", ali uopste nema bola. Ja sam imala 3 sava i isla sam narednih nekoliko dana na previjanje, pila antibiotike i uglavnom je sve brzo proslo. Na srecu, nije se vratilo, a ni oziljak se uopste ne vidi, sto me cudi, jer su mi i od banalnijih stvari ostajali oziljci. Sve u svemu, bila sam srecna kada sam to odradila, jer me ta dlaka mucila mesecima, a i sama znas kako je to nezgodno, sve te zulja i smeta, pocevsi od vesa. Preporucujem ti da to bez straha sto pre uradis, zaista nije strasno !
 
e mnogo ti hvala sto si odgovorila na moje vapaje posto sam i ja velika kukavica ali moj problem traje vec 2 god. stvarno nisam normalna . E i jel mozes da mi kazes gde si isla prvo, verovatno kod dr opste prakse pa onda kod hirurga?Pozdrav
 
Ja sam prvo isla kod dermatologa, pa po njenoj preporuci kod plasticnog hirurga, posto mackanje raznim antibiotskim kremama nije pomoglo. Ali posto zbog posla nisam imala vremena da satima cekam kod raznih lekara dok ne dodjem do pravog, sve sam to odradila privatno, tako da ne znam koja je procedura sa uputima.Pre hirurga sam jos i uradila ultrazvuk po preporuci dermatologa, da bi se iskljucila upala limfne zlezde. Pretpostavljam da si u pravu, jer sve pocinje od dr opste prakse, tako da verujem da ce ti on dati potrebne upute. Zavrsi to sto pre i javi kako je bilo! Pozrdav!
 
na preponi mi je cini mi se urasla dlaka i crveno je i bolno sve je vece crvenilo cak mozda i modri sta da radim.bila sam danas kod dermatologa i ona mi je dala stanicid cini mi se da to nece pomoci dlaci da izbije napolje.
Vodi racuna da je ne cedis dok ne sazri jer moze da ti se naduje ko krofna. Mozes da kupis tzv crnu mast,da namazes i da prekrijes gazom i zalepis flasterom.To ce ti sigurno pomoci. Ima jos jedna solucija a to je Enbecin mast - odlicna je kod gnojnih procesa kao sto su potkozne bubuljice,urasle dlake,cirevi i maze se samo 7 dana. Ona ce ti pomoci da ti ta dlaka lepo zagnoji i iscuri gnoj.Kad ocistis to mesto ako budes mogla - ako je dlaka na povrsini izvadi je obavezno da ne ode dublje jer ces onda morati da ides kod hirurga da ti to mesto secne i izvadi dlaku.
Ja patim od toga vec godinama,tako da znam kako ti je.
Nadam se da ce ti jedna od ove dve masti pomoci.:bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja imam isti problam, na preponi. Prvo je bilo crveno, mesecima mi stojalo tako, a onda je jedan dan pocelo da boli. Odem kod dermatologa, ona mi da da pijem dovicin 7 dana i da mazem crnu mast. Stanje se popravilo malo, u smislu sto se smanjilo, ja cak i vidim crnu tacku (valjda to dlaka izlazi???)... Samo, vise sam poludela, jer mazem tu mast vec otprilike 3 nedelje, a ako te crne tacke vidi se belo, verovatno neki gnoj..... Jako me to vec nervira i ne znam sta da radim.... Da promenim mast? Da nastavim sa ovom? Da li je normalno da taj proces toliko dugo traje? I zasto ta dlak ne izlazi, pre 10 dana sam videla tu crnu tacku, a jos uvek nista...... Sta da radim??????:(
 
Ja imam isti problam, na preponi. Prvo je bilo crveno, mesecima mi stojalo tako, a onda je jedan dan pocelo da boli. Odem kod dermatologa, ona mi da da pijem dovicin 7 dana i da mazem crnu mast. Stanje se popravilo malo, u smislu sto se smanjilo, ja cak i vidim crnu tacku (valjda to dlaka izlazi???)... Samo, vise sam poludela, jer mazem tu mast vec otprilike 3 nedelje, a ako te crne tacke vidi se belo, verovatno neki gnoj..... Jako me to vec nervira i ne znam sta da radim.... Da promenim mast? Da nastavim sa ovom? Da li je normalno da taj proces toliko dugo traje? I zasto ta dlak ne izlazi, pre 10 dana sam videla tu crnu tacku, a jos uvek nista...... Sta da radim??????:(

Probaj da izdreniras,tj da iscedis,jer po opisu ocigledno je da je ''zrela'' da izadje... :)
 
Pozdrav svima.

Ja se javljam sa ovim problemom jer su mi paranoja, depresija jače strane, kao i to da sam hipohondar pa se plašim da odem kod lekara. Naime, već 2, 3 meseca imam problem očigledno urasle dlake. Mazao sam jedno vreme propolisovu mast, pa sam posle prešao na Hidrociklin, međutim nisam uspeo da izlečim mesto već se i dalje nalazi crni vulkančić koji sa vremena na vreme ispusti malo gnoja i naravno boli na dodir.

Gadno je, neprijatno je, ali isto tako se plašim lekara i njihovih seckanja, uzimanja krvi, ušivanja, anestezija...

Imate li neki savet, odnosno alternativno rešenje za moj problem ili da se prekrstim i odem kod lekara?

P.S. Kakve su cene tog tretmana kod privatnika?

Hvala unapred...
 
Pozdrav svima.

Ja se javljam sa ovim problemom jer su mi paranoja, depresija jače strane, kao i to da sam hipohondar pa se plašim da odem kod lekara. Naime, već 2, 3 meseca imam problem očigledno urasle dlake. Mazao sam jedno vreme propolisovu mast, pa sam posle prešao na Hidrociklin, međutim nisam uspeo da izlečim mesto već se i dalje nalazi crni vulkančić koji sa vremena na vreme ispusti malo gnoja i naravno boli na dodir.

Gadno je, neprijatno je, ali isto tako se plašim lekara i njihovih seckanja, uzimanja krvi, ušivanja, anestezija...

Imate li neki savet, odnosno alternativno rešenje za moj problem ili da se prekrstim i odem kod lekara?

P.S. Kakve su cene tog tretmana kod privatnika?

Hvala unapred...

Док длаку не извучеш, гнојиће се.
Иглу у руке, провуци је кроз пламен, само место дезинфикуј неким алкохолом и повидоном и лепо иглом ископај ту длаку.
Након тога, обавезно намажи неку анти-бактеријску маст на то место .
А ако не успеш да исцедиш из прве, онда опет након ''третмана'' ставу ту антибактеријску маст и тако понављај док не успеш. Ако је претврдо, велико, ако се шири, иди код хирурга да ти то рецне и заврши за 5 секунди. ;)
 
Док длаку не извучеш, гнојиће се.
Иглу у руке, провуци је кроз пламен, само место дезинфикуј неким алкохолом и повидоном и лепо иглом ископај ту длаку.
Након тога, обавезно намажи неку анти-бактеријску маст на то место .
А ако не успеш да исцедиш из прве, онда опет након ''третмана'' ставу ту антибактеријску маст и тако понављај док не успеш. Ако је претврдо, велико, ако се шири, иди код хирурга да ти то рецне и заврши за 5 секунди. ;)

Malo mi je nepristupačno da to uradim sam... Videću nešto da sredim, hvala na trudu...
 

Back
Top