urasla dlaka
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: urasla dlaka

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano urasla dlaka

na preponi mi je cini mi se urasla dlaka i crveno je i bolno sve je vece crvenilo cak mozda i modri sta da radim.bila sam danas kod dermatologa i ona mi je dala stanicid cini mi se da to nece pomoci dlaci da izbije napolje.
    lajka iz svemira

Početnik Sloboda_Krstarici (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: urasla dlaka

Citat Original postavio kylie&raca
    na preponi mi je cini mi se urasla dlaka i crveno je i bolno sve je vece crvenilo cak mozda i modri sta da radim.bila sam danas kod dermatologa i ona mi je dala stanicid cini mi se da to nece pomoci dlaci da izbije napolje.
    A kod kog si dermatologa bila,gde tacno ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

u onom za kozne ugao sa 29 nov i 27 marta
    lajka iz svemira

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

jao razumem te.to stvarno zna da bude grozno.
    i ja sam isla po dermatolozima,dobijala neke kremice i nista nije pomoglo...ili pomogne kratkotrajno i posle opet isto...samo sto sam ja to cackala,pa imam par oziljaka na preponama i na listu.a morala sam da cackam jer me je jako bolelo...pa da izadje dlaka a ne volim da pustam dlake,pa mi je to postao dugotrajni problem,sveki put sve gori.
    posle sam isla na lasersko uklanjanje dlaka sa prepona i od tada se sve smirilo,oziljci su naravno ostali ali dlake ne urastaju,nema oteklina,bola...meni je to bilo bas problematicno jer imam jako osetljivu kozu
    you make me sick because i adore you so

Početnik Sloboda_Krstarici (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kylie&raca
    u onom za kozne ugao sa 29 nov i 27 marta
    ako nije tajna kako se zove?Mikulic,Ser?

Primećen član iwan88 (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

a sto dlake urastaju????

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.11.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Sloboda_Krstarici
    ako nije tajna kako se zove?Mikulic,Ser?
    e nije nego stani da se setim
    dubravka il slicno prezime neko kratko na dz.cini mi se
    lajka iz svemira

Početnik
    Učlanjen
    13.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I meni se to urastanje dlaka na preponama redovno desava i izludjuje me! Obicno sama izbije posle nekoliko dana bolova i crvenila, ali sam pre nekoliko meseci imala neku koja nije izbila. Crvenilo se povuklo, ali je ispod koze ostale neka "kvrzica", koja me je iritirala i povremeno bolela, pa sam bila i na ultra zvuku, jer sam se uplasila da nije neka limfna zlezda u pitanju, i kod dermatologa. Pila sam antibiotike, mazala tri vrste antibiotskih krema i - nista se nije desilo! Ta cista je velicine oko 1 cm i bas mi smeta, tako da se spremam da sledece nedelje odem kod hirurga da to otvori i izvadi. Uzasno se plasim toga i mrzim sto cu tu imati oziljak, ali je doktorka rekla da je to jedino resenje, jer to mesto svakog trenutka moze opet da se upali i napravi vece probleme. Mada i posle hirurskog odstranjivanja postoji opasnost da se ista stvar ponovi na istom mestu. Stvarno ne znam sta da radim sa tim preponama, mozda bi trebalo da se raspitam koliko je tu efikasna trajna epilacija...

Aktivan član alexandrra (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    64

Meni se to isto dogodilo letos i od dermatologa sam dobila neku kremu Ichoseptal se zove (uvek mora da stoji u frizideru) i od toga mi se povuklo, a bubuljica je bila velika i bolna na dodir. dlaka je tek pre par dana izasla napolje. I meni je predlozio lasersku epilaciju prepona kao najbolje resenje.

Početnik
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

zdravo
    samo sam htela da vas pitam da li je neko isao kod hirurga zbog urasle dlake na preponi jer ja imam taj problem a iskreno se mnogo plasim seckanja ?Ja sam stvarno neodgovorna bila da ranije to izvadim i sada se bas iskomplikovalo, poraslo mi je to mesto na preponi, crvenkasto je i naravno boli...

Početnik
    Učlanjen
    13.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Evo, da te malo ohrabrim i utesim - ja sam bila prosle godine na uklanjanju urasle dlake kod hirurga i bilo je manje strasno, nego sto sam se plasila da ce biti. A veruj mi da to onda svako moze da podnese, posto sam ja najveca kukavica na svetu i imam stvarno nizak prag podnosljivosti bola, boli me kada samo pomislim na bol! Radi se pod lokalnom anestezijom, traje petnaestak minuta, osetis samo da neko nesto "cacka", ali uopste nema bola. Ja sam imala 3 sava i isla sam narednih nekoliko dana na previjanje, pila antibiotike i uglavnom je sve brzo proslo. Na srecu, nije se vratilo, a ni oziljak se uopste ne vidi, sto me cudi, jer su mi i od banalnijih stvari ostajali oziljci. Sve u svemu, bila sam srecna kada sam to odradila, jer me ta dlaka mucila mesecima, a i sama znas kako je to nezgodno, sve te zulja i smeta, pocevsi od vesa. Preporucujem ti da to bez straha sto pre uradis, zaista nije strasno !

Početnik
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

e mnogo ti hvala sto si odgovorila na moje vapaje posto sam i ja velika kukavica ali moj problem traje vec 2 god. stvarno nisam normalna . E i jel mozes da mi kazes gde si isla prvo, verovatno kod dr opste prakse pa onda kod hirurga?Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    13.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja sam prvo isla kod dermatologa, pa po njenoj preporuci kod plasticnog hirurga, posto mackanje raznim antibiotskim kremama nije pomoglo. Ali posto zbog posla nisam imala vremena da satima cekam kod raznih lekara dok ne dodjem do pravog, sve sam to odradila privatno, tako da ne znam koja je procedura sa uputima.Pre hirurga sam jos i uradila ultrazvuk po preporuci dermatologa, da bi se iskljucila upala limfne zlezde. Pretpostavljam da si u pravu, jer sve pocinje od dr opste prakse, tako da verujem da ce ti on dati potrebne upute. Zavrsi to sto pre i javi kako je bilo! Pozrdav!

Početnik
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Reputaciona moć
    0

Hvala ti zenska mnogo, sutra idem pa ti javljam kako je bilo, pozdrav

Iskusan esperanca137 (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    109

Citat Original postavio kylie&raca Pogledaj poruku
    Vodi racuna da je ne cedis dok ne sazri jer moze da ti se naduje ko krofna. Mozes da kupis tzv crnu mast,da namazes i da prekrijes gazom i zalepis flasterom.To ce ti sigurno pomoci. Ima jos jedna solucija a to je Enbecin mast - odlicna je kod gnojnih procesa kao sto su potkozne bubuljice,urasle dlake,cirevi i maze se samo 7 dana. Ona ce ti pomoci da ti ta dlaka lepo zagnoji i iscuri gnoj.Kad ocistis to mesto ako budes mogla - ako je dlaka na povrsini izvadi je obavezno da ne ode dublje jer ces onda morati da ides kod hirurga da ti to mesto secne i izvadi dlaku.
    Ja patim od toga vec godinama,tako da znam kako ti je.
    Nadam se da ce ti jedna od ove dve masti pomoci.
    Poslednji put ažurirao/la dr : 23.09.2008. u 17:09
    "život je more,
    pučina crna,
    po kojoj tonu mnogi što brode,
    nije mi srce plašljiva srna,
    ja se ne bojim velike vode......"

Nov član
    Učlanjen
    12.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja imam isti problam, na preponi. Prvo je bilo crveno, mesecima mi stojalo tako, a onda je jedan dan pocelo da boli. Odem kod dermatologa, ona mi da da pijem dovicin 7 dana i da mazem crnu mast. Stanje se popravilo malo, u smislu sto se smanjilo, ja cak i vidim crnu tacku (valjda to dlaka izlazi???)... Samo, vise sam poludela, jer mazem tu mast vec otprilike 3 nedelje, a ako te crne tacke vidi se belo, verovatno neki gnoj..... Jako me to vec nervira i ne znam sta da radim.... Da promenim mast? Da nastavim sa ovom? Da li je normalno da taj proces toliko dugo traje? I zasto ta dlak ne izlazi, pre 10 dana sam videla tu crnu tacku, a jos uvek nista...... Sta da radim??????

Domaćin bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    344

Citat Original postavio san1a Pogledaj poruku
    Ja imam isti problam, na preponi. Prvo je bilo crveno, mesecima mi stojalo tako, a onda je jedan dan pocelo da boli. Odem kod dermatologa, ona mi da da pijem dovicin 7 dana i da mazem crnu mast. Stanje se popravilo malo, u smislu sto se smanjilo, ja cak i vidim crnu tacku (valjda to dlaka izlazi???)... Samo, vise sam poludela, jer mazem tu mast vec otprilike 3 nedelje, a ako te crne tacke vidi se belo, verovatno neki gnoj..... Jako me to vec nervira i ne znam sta da radim.... Da promenim mast? Da nastavim sa ovom? Da li je normalno da taj proces toliko dugo traje? I zasto ta dlak ne izlazi, pre 10 dana sam videla tu crnu tacku, a jos uvek nista...... Sta da radim??????
    Probaj da izdreniras,tj da iscedis,jer po opisu ocigledno je da je ''zrela'' da izadje...

Nov član
    Učlanjen
    22.09.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moze li neko da mi kaze da li je moguce da se urasla dlaka nakon operacije i proteklih dva meseca od nje ponovo vrati,a da tome prethodi infekcija?

Početnik KGBUILD (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav svima.

Ja se javljam sa ovim problemom jer su mi paranoja, depresija jače strane, kao i to da sam hipohondar pa se plašim da odem kod lekara. Naime, već 2, 3 meseca imam problem očigledno urasle dlake. Mazao sam jedno vreme propolisovu mast, pa sam posle prešao na Hidrociklin, međutim nisam uspeo da izlečim mesto već se i dalje nalazi crni vulkančić koji sa vremena na vreme ispusti malo gnoja i naravno boli na dodir.

Gadno je, neprijatno je, ali isto tako se plašim lekara i njihovih seckanja, uzimanja krvi, ušivanja, anestezija...

Imate li neki savet, odnosno alternativno rešenje za moj problem ili da se prekrstim i odem kod lekara?

P.S. Kakve su cene tog tretmana kod privatnika?

Hvala unapred...

Aktivan član Festomanka (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

natopi dobro rakijom i lepo istisni to.. boli ludacki, ali to je resenje.
    izbegavam da dugo budem sam u stanu

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Festomanka Pogledaj poruku
    natopi dobro rakijom i lepo istisni to.. boli ludacki, ali to je resenje.
    Hvala na odgovoru. Pokušaću...

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Citat Original postavio KGBUILD Pogledaj poruku
    Pozdrav svima.

Ja se javljam sa ovim problemom jer su mi paranoja, depresija jače strane, kao i to da sam hipohondar pa se plašim da odem kod lekara. Naime, već 2, 3 meseca imam problem očigledno urasle dlake. Mazao sam jedno vreme propolisovu mast, pa sam posle prešao na Hidrociklin, međutim nisam uspeo da izlečim mesto već se i dalje nalazi crni vulkančić koji sa vremena na vreme ispusti malo gnoja i naravno boli na dodir.

Gadno je, neprijatno je, ali isto tako se plašim lekara i njihovih seckanja, uzimanja krvi, ušivanja, anestezija...

Imate li neki savet, odnosno alternativno rešenje za moj problem ili da se prekrstim i odem kod lekara?

P.S. Kakve su cene tog tretmana kod privatnika?

Hvala unapred...
    Док длаку не извучеш, гнојиће се.
    Иглу у руке, провуци је кроз пламен, само место дезинфикуј неким алкохолом и повидоном и лепо иглом ископај ту длаку.
    Након тога, обавезно намажи неку анти-бактеријску маст на то место .
    А ако не успеш да исцедиш из прве, онда опет након ''третмана'' ставу ту антибактеријску маст и тако понављај док не успеш. Ако је претврдо, велико, ако се шири, иди код хирурга да ти то рецне и заврши за 5 секунди.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Učlanjen
    18.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Док длаку не извучеш, гнојиће се.
    Иглу у руке, провуци је кроз пламен, само место дезинфикуј неким алкохолом и повидоном и лепо иглом ископај ту длаку.
    Након тога, обавезно намажи неку анти-бактеријску маст на то место .
    А ако не успеш да исцедиш из прве, онда опет након ''третмана'' ставу ту антибактеријску маст и тако понављај док не успеш. Ако је претврдо, велико, ако се шири, иди код хирурга да ти то рецне и заврши за 5 секунди.
    Malo mi je nepristupačno da to uradim sam... Videću nešto da sredim, hvala na trudu...

Aktivan član Festomanka (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

i jos nesto... kupi Bio losion, kosta nekih 200-300din..
    posto pretpostavljam da ti se to napravilo od brijanja ili depilacije... to ce te spasti

srecno
    izbegavam da dugo budem sam u stanu

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1578

Citat Original postavio KGBUILD Pogledaj poruku
    Malo mi je nepristupačno da to uradim sam... Videću nešto da sredim, hvala na trudu...
    Зато и јесте најбоље да се јавиш хирургу.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Slične teme

1. Urasla dlaka + upala limfne zlezde + temperatura
    Autor geter712 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2009., 09:26
  2. Posteljica urasla u matericu
    Autor Marinero_013 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.09.2008., 16:53
  3. Urasla dlaka?Strucna pomoc??