Demokratija oridjinales...

crow

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.554
neshto skoro, u prolazu, u emisiji Ubedi-Pobedi nachuo,
pa se sve mislim dal je stvarno ostvarivo

ako sam dobro chuo
prichali po evropi o krizi parlamentarizma
i ideji da napredak tehnologije
globalne mreze
i tako to
u narednih par decenija dovede do vracanja na predparlamentarnu demokratiju
jer da podsetimo, referendum za svako pitanje postao je nemoguc zbog broja stanovnika
pa je izmishljen parlament - senat
i stranke...

shta bi sad falilo za on-line parlament gde uchestvuju svi gradjani srbije?
neko predlozi zakon,
glasa se n.p.r. 14 januara
ostavish forum za raspravu,
glasanje od tad do tad... kliknesh da ili ne i to je to 8)

bez 250 dzabolebonja i seljobera koji pechale na dnevnicama :twisted:

za koliko godina ce ovo biti ostvarljivo?
 
Ovo ti je dobra ideja crow i mislim da bi to bio veliki napredak demokratije. Da svako ima kompjuter u kuci , ode na sajt narodne skupstine, ubaci svoje licne podatke kao ime prezime, broj licne karte, maticni broj i glasa za/protiv nekog zakona. Time eliminises potrebu za 250 prdonja u skupstini plus gradjani g lasaju po svom uverenju uvek a ne kako im narede partijske centrale.
 
JerryRopero:
Ovo ti je dobra ideja crow i mislim da bi to bio veliki napredak demokratije. Da svako ima kompjuter u kuci , ode na sajt narodne skupstine, ubaci svoje licne podatke kao ime prezime, broj licne karte, maticni broj i glasa za/protiv nekog zakona. Time eliminises potrebu za 250 prdonja u skupstini plus gradjani g lasaju po svom uverenju uvek a ne kako im narede partijske centrale.

Danas je dupli praznik.......em nova godina, em Jerry da napise nesto smisleno i pametno.....
Yebote, ne vodi ovo na dobro, mora da ce neki cunami.......... :roll:
 
filatelista:
samo što građani neće moći imati stav o nekim krajnje stručnim stvarima... To je utopija što hoćete.

filatelista, hoces da kazes da oni bolidi u skupstinskim klupama imaju stav o krajnje strucnim stvarima??? :confused:

Mora da si i ti poceo , druze , da slavis malo ranije :D :D :D

Narocito mi se dopada kada razni Mirchici, Nikolici, I Krasici ( yebote, da nije onaj Krasici iz SRS, siptar???).......iznose strucna misljenja :D :D :D
 
inagadadavida:
filatelista, hoces da kazes da oni bolidi u skupstinskim klupama imaju stav o krajnje strucnim stvarima??? :confused:

Mora da si i ti poceo , druze , da slavis malo ranije :D :D :D

Narocito mi se dopada kada razni Mirchici, Nikolici, I Krasici ( yebote, da nije onaj Krasici iz SRS, siptar???).......iznose strucna misljenja :D :D :D

Ali kako shvatih, bez obrazlaganja političara. Političari iznose stav i onda prema bliskosti tih stavova se narod opredeli. Bar je tako u normalnom svetu.
Kako bi se ljudi odnosili prema zakonima koji regulišu eutanaziju, kloniranje ili tako nekim stvarima kad nemaju pojma o čemu se radi.
 
JerryRopero:
Ovo ti je dobra ideja crow i mislim da bi to bio veliki napredak demokratije. Da svako ima kompjuter u kuci , ode na sajt narodne skupstine, ubaci svoje licne podatke kao ime prezime, broj licne karte, maticni broj i glasa za/protiv nekog zakona. Time eliminises potrebu za 250 prdonja u skupstini plus gradjani g lasaju po svom uverenju uvek a ne kako im narede partijske centrale.
To bi onda izgledalo ovako. ;)
Pozdrav. ;)
bakice_168216a5e6.jpg
 
filatelista:
Ali kako shvatih, bez obrazlaganja političara. Političari iznose stav i onda prema bliskosti tih stavova se narod opredeli. Bar je tako u normalnom svetu.
Kako bi se ljudi odnosili prema zakonima koji regulišu eutanaziju, kloniranje ili tako nekim stvarima kad nemaju pojma o čemu se radi.

Pa ovi , kvazi politicari, a profi shabani, ne mogu nikom nista da obrazloze, sem kako se muze krava ili kolje prase.......to im je krajnji domet, sto se strucnosti tice......

Bilo bi super, da narodu zakone obrazlazu strucnjaci za pojedine oblasti, a ne polupismeni djilkosi , koji samo gledaju kako da se ogrebu za kintu , na konto potrosenog benzina...
 
pa pazi
danas od 250 njih tamo
odluchuju njih 5
a 245 njih glasaju shta im se kaze

mada... nekim ovcama treba neko da im kaze za shta da glasaju.


ne brini mrzimjadranskuligu, nisam za ukidanje grupa gradjana koji sebe zovu strankama...
glasacesh za ono shto ti Voja kaze... ;)
 

Back
Top