Pomoc!!!

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
968
Ok.Ne znam da li se ovo nekom desilo ali meni svakako nije.Dakle...
U zadnjih par dana komp mi je totalno poludeo,znaci sam se restartuje,ne mogu da instaliram nikakav program ili igru,a i kada uspem da instaliram,to ne radi...stalno izbaciva greske,i sl.
Naravno odmah sam pomislio na virus,te sam skenirao ceo komp sa "Nod 32" a potom i sa Anti-Spywareom....i nista....nikakav virus nije nadjen....Posle kraceg nerviranja,teskog srca sam se pomirio da formatiram disk (Nije mi bilo druge).Medjutim,ostao sam bez reci kada se komp zabagivao i u toku instalacije Windowsa.Znaci prilikom kopiranja fajlova izbaci mi gresku da ne moze da ocita neki fajl...ok ja nabavim drugi CD..medjutim opet isto...ali interesanto nikad ne izbaci Eror da ne moze da ocita isti fajl,nego je svaki put razliciti fajl u pitanju.Posle nekog vremena,uspeo sam da instaliram Windows,i drajvere.Ali nista se nije promenilo.Sada je komp cist...na njemu je samo Windows i par programa..ali i dalje se zabagiva kao pre...Mnoge progame ne mogu da instaliram,zntivirus se sam gasi,i racunar se stalno sam restartuje.Neznam vise sta da radim,probao sam i sa Service Packom 1 i sa 2ali dzabe.
Ako se nekom nesto slicno desilo,ili neko zna u cemu je problem nek mi kaze dok nisam izbacio racunar kroz prozor....a verujte mi malo mi fali... :x
 
Heheheheh.. E pa rano si poceo da razmisljas o izbacivanju racunara napolje..
Da li si se zapitao da li je nesto od hardvera u samom kompu problematicno.. Ne mora a sam si se uvjerio da je sve do sistema..

Tvoj problem mi lici na sledece:

Imas situaciju da ti je totalno zaprljan ventilator i hladnjak na procesoru, te se ovaj pregrijeva i restartuje ti ili gasi racunar, a drugi problem opet moze da bude i RAM memorija da brlja..

Dakle, provjeri neke od ovih stvari, a do tada tema ide na Hardver, jer ocigledno je da tvoj problem nije softverske prirode...
 
Otkrio sam sta je u pitanju....Virus....pod nazivom Win32.Blaster.Worm...dakle crv je u pitanju..pored sto mi brljavi komp,cesto mi ostavi poruku..tipa

"This system shuting down..please save all your works and leave.Time to shut down 00:00:58.........Windows must now restart.This shut down is performed by authorty system..."

Dakle u pitanju je virus,e sad ono sto mi nije jasno...je to kako je uspeo taj virus da opstane,ako sam ceo disk formatirao,i kako uspeva da funkcionise i u tiku instalacije Windowsa.
E sad problem je sto stvarno ne znam sta vise da radim.Bilo da pokusam da Dopunim definiciju za Antivirus,bilo da pokusam da skeniram komp.Ili da instaliram neki microsoftov hotfix.Taj virus me u tome spreci.Sta god da pokusam da instaliram izbaci mi the file is corrupted....
A najgore je to sto formatiranje diska ne pomaze...Znaci stvarno ne znam sta vise da radim...Da li postoji neki drugi nacin,ciscenja diska...nekom komandom...posto napominjem formatiranje ne pomaze?
 
MisliM_StvaRnO:
Otkrio sam sta je u pitanju....Virus....pod nazivom Win32.Blaster.Worm...dakle crv je u pitanju..pored sto mi brljavi komp,cesto mi ostavi poruku..tipa

"This system shuting down..please save all your works and leave.Time to shut down 00:00:58.........Windows must now restart.This shut down is performed by authorty system..."

Dakle u pitanju je virus,e sad ono sto mi nije jasno...je to kako je uspeo taj virus da opstane,ako sam ceo disk formatirao,i kako uspeva da funkcionise i u tiku instalacije Windowsa.
E sad problem je sto stvarno ne znam sta vise da radim.Bilo da pokusam da Dopunim definiciju za Antivirus,bilo da pokusam da skeniram komp.Ili da instaliram neki microsoftov hotfix.Taj virus me u tome spreci.Sta god da pokusam da instaliram izbaci mi the file is corrupted....
A najgore je to sto formatiranje diska ne pomaze...Znaci stvarno ne znam sta vise da radim...Da li postoji neki drugi nacin,ciscenja diska...nekom komandom...posto napominjem formatiranje ne pomaze?

A da malo protabiris forum, ima bas o tom blasteru pise dovoljno da ga uklonis. Nista novo. Postoji takozvani "blaster removal", samo treba malo potraziti na forumu.
 
I ja sam imao virus koji je pokazivao shuting down bla bla bla.
Sjebao sam ka sa Kasperskyem :)
Evo ti iz prve ruke iskustvo :
Burazu je nesto crkavao komp stalno mu se gasio sporo isao ...
Mislio sam da je virus ili defragmant ili bad sektori.
Sve sam proverio ali djaba i dajle se gasio tesko instalirao ...
E sada bi vi rekli RAM e nije crkao mu je hard jbg.
Kupio je novi sada radi kao da je nov :)
Kupi nov hard disk i svi tvoji problemi ce nestati :)
A umesto da bacis komp kroz prozor bazi HDD.
 
Virus može da opstane da živi i posle formatiranja diska iz više razloga ,
1. Nisi radio full format diska već quick format što je moguće kod xp-a
2. Može da opstane ako se zavukao u master boot record
3. nisi formatirao sve particije na hard disku i recimo ostao zavučen na d disc

Uzmi ti nabavi jednu disketu za podizanje sistema recimo od windows 98 ili ME , startuj komp ukucaj : fdisk , sa njime obriši sve particije i napravi ih nanovo preformatiraj ih u fat32 prvo. Zatim povadiš sve i gurneš instalacioni od xp-a i instaliraš ceo windows nanovo i sigurno ti tada neće ostati ništa od worma.

Inače moje je mišljenje da je u pitanju nešto od hardvera , lako moguće i preopterećenje napajanja pa ti vidi , mislim da je on zreo za neki servis ako sam nisi dovoljno stručan da utvrdiš šta je.
 
snejks:
Virus može da opstane da živi i posle formatiranja diska iz više razloga ,
1. Nisi radio full format diska već quick format što je moguće kod xp-a
2. Može da opstane ako se zavukao u master boot record
3. nisi formatirao sve particije na hard disku i recimo ostao zavučen na d disc
4. posle formatiranja nisi uradio restart ( ima virusa koji beže u ram i opušteno se vrate na sveže insaliran hdd.)
 

Back
Top