Москва позвала Минск на формирање савезне државе

Poruka
19.903
MOSKVA, 12. januara (Tanjug) - Vladajuća partija ''Jedinstvena Rusija'' uputila je danas poruku parlamentu i narodu Belorusije, predlažući da se dinamizuju aktivnosti na stvaranju savezne države.

''Stvaranje savezne države naš je zajednički zadatak, i nema sumnje da je neophodno učiniti napredak ka tom strateškom cilju'', navodi se u poruci ''Jedinstvene Rusije'', u kojoj se ističe da ekonomske nesuglasice između dve zemlje, koje su obeležile početak 2007, ne treba i ne mogu da se smatraju dokazom političkog ili međudržavnog sukoba ili konflikta među narodima.

Танјуг

---------------------------------------
Коментари и мишљења о овом чину?
 
jomini:
Zajednička država? Srbija i Rusija??? :shock: :roll: :roll:


Ахахахахааааааааа.......... немој да се плашиш Лало, неће ништа болети.....ево
шта предлажу МЛАДИ ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ :


12. januar 2007.
KOSMET NE MOŽE BITI NI RUSKI

BEOGRAD - Ideju da se Kosovo i Metohija spasu nezavisnosti ustupanjem Rusiji, političari u Srbiji ocenjuju kao neozbiljnu i neosnovanu. Predlog da se problem pokrajine reši tako što će je Rusija preuzeti na period od 99 godina, uz nadoknadu od jednog evra, iznela je Nezavisna asocijacija studenata (NAS) Pravnog fakulteta.


Predsednik skupštinskog Odbora za Kosovo i Metohiju Dušan Proroković smatra da je predlog o ustupanju Kosova Rusiji neozbiljan.
- Hongkong je ustupljen Velikoj Britaniji zbog sasvim drugih okolnosti. Ipak, mi živimo u drugoj eri. To su kategorije za davna vremena, a Kosovo i Metohija ne liči ni na Hongkong, ni na Aljasku - kaže Proroković.

Ideji da Srbija sporazumno ustupi Kosmet Rusiji protivi se i potpredsednica Srpskog nacionalnog veća Kosova i Metohije Rada Trajković.
- Ja ne pripadam onim Srbima koji Rusiju doživljavaju kao "našu". To je za mene isto kao i Velika Britanija, Nemačka ili Amerika. Svima njima ne bih ustupila Kosmet. Ja verujem da će Kosovo ostati u Srbiji. Ne smemo da izgubimo veru. Vladika Artemije kaže: "Pusti da i Bog nešto odradi" - kaže Trajkovićeva i dodaje da je predlog NAS samo "mladalačka euforija s dobrim namerama", ali bez realnih osnova.

Goran Bogdanović, član Pregovaračkog tima za status Kosova i Metohije, misli da je predlog o ustupanju Kosmeta Rusiji kako bi se ono spaslo nezavisnosti "veoma neozbiljna".
- Kosovo nije za igru i šalu. Neozbiljno je baviti se pokrajinom na takav način - ocenjuje Bogdanović.

(S. V.)
*********************************************

Ахахахааааааааа...................
 
Ja mislim da je realna ali nije sigurna .Nije slucajno sto ja Putinova partija pokrenula ovu inicijativu to omogucili da Vladimir provede jos jedan(ili dva) mandata kao predsednik ovog puta neke nove savezne drzave ,Sa druge strane Lukasenko bi u pocetku bio sigurno broj 2 . ali u tom novom savezu nije siguran jer iako Rusija nije potpuno demokratska drzava i ima jos uvek neke sovjetske princip vladanja ipak je daleko slobodnija od Belorusije i ima jaci pritisak javnog mnjenja za razliku od Lukasenkove sovjetske drzave koje je cista diktatura.Tu nastaje problem sto bi u evenutalnom savezu i Lukasenkovi unutrasnji protivnici mogli da dobiju podrsku od nekih Ruskih politicara i tajkuna ili cak od neke buduce vlasti mozda cak i Putinove ako im se zameri pa bi mogli da ga lako puste niz vodu tim pre sto onda Lukasenko ne bi imao ceo represivno-medijiski aparat u svojim rukama kao sada jer bi se nesto prenelo na tu saveznu administraciju koja bi realno bila pod Ruskim uticajem .Tako da ova ideja verovatno zavisi od spremnosti Lukasenka da udje u ovaj za njega rizican potez.
 
Obersturmfuehrer:
??
kakva ti je to logika, zar ne bi trebalo u tom slucaju da budes uzdrzan?
Србији је у интересу да Русија јача и шири своју зону утицаја.Зато нисам узджан(ако тако могу да кажем).Долазе важне одлуке по српски народ у којима ће учествовати и Русија.
Дакле,важно је да Русија јача и ја то подржавам.
Не очекујеш ваљда да ћу подржати ширење америчког утицаја или неку нову англо-саксонску агресију?
 
Ne znam šta će im Belorusi? Imaju traktore i sirotinju. Rusija će opet na svoju siromašnu granu ako počne da šlepa razne teletabise sa sobom. Ako je to zbog ovog naftovoda i gasovoda, pa neka ih kupe i posedovaće ih kao robovlasnici.
Srbija ne treba ni u kakve saveze sa Rusijom.
Savršene odnose sa svima, ali pre svega u EU
 

Back
Top