Да ли бисте ишли у ЕУ ако она призна Косово?

Да ли бисте ишли у ЕУ ако она призна независно Косово?

  • Да

  • Не


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Chávez

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Видимо да има ликова којима смета став СРС да се у Европу може ићи само ако она покаже минимум поштовања према Србији и каже да је Косово део Србије. Нешто слично се није чуло ни од Коштунице ни од Тадића.
Да ли сте ви за улазак у ЕУ ако она отме Косово и призна га као независну државу?
 
ako medjunarodna zajednica postigne konsenzus, preko un-a, kontakt grupe da kosovo bude nezavisno, priznace ga svi. a tamo sede sad,francuska,britanija,nemacka,rusija...i nema tu dalje nekih dilema oko njihovog priznavanja.
ako postignu nekakav konsenzus o tome, bice ista situacija kao i sa priznavanjem slovenije,hrvatske...prvo priznaje zapad, a onda odmah brzo zatim i rusija, pa i svi ostali...

kakve veze to pitanje ima sa integracijom u eu?

shto, da necemo da im se osvetimo nashim neulaskom zato sto ce eventualno priznati kosovo?:lol:
 
То питање није никако могуће повезати са ХР и СЛО.Овде је реч о отимању дела територије Републике Србије.А,ХР и СЛО су биле и раније републике,а не саставни делови Србије.

Друго,никакв консензус није могућ у УН-у по том питању.То је јасно.Зато се и одлаже ''коначно решење'' како би се покушало доласком сепаратистичких снага у Србији издејствовати прихватање окупације.Јер,лакше је Србију натерати да призна ''неовисно Косово'',него Русији зачепити уста.
 
jedite_kod_Joa:
То питање није никако могуће повезати са ХР и СЛО.Овде је реч о отимању дела територије Републике Србије.А,ХР и СЛО су биле и раније републике,а не саставни делови Србије.

Друго,никакв консензус није могућ у УН-у по том питању.То је јасно.Зато се и одлаже ''коначно решење'' како би се покушало доласком сепаратистичких снага у Србији издејствовати прихватање окупације.Јер,лакше је Србију натерати да призна ''неовисно Косово'',него Русији зачепити уста.


usko formalno gledano, ni secesija slo i hr iz sfrj nije trebalo da se dozvoli ako cemo po zavrsnom aktu kebsa i td. kad ono, medjutim...drugi principi isplivali...
moze kosovo formalno i da bude region, federacija sela, opstina u nashim glavama i nashem ustavu...de fakto je recimo imalo status republike u poslednjem vazecem sistemu sfrj i ocigledno je da ga posmatraju u tom svetlu, i svetlu nashe 'velicanstvene borbe protiv nato-a'
a suverenitet i ter.integritet jedne drzave nije stvar koja ne moze da se prokocka.
a mi smo to izgleda 'uspeshno' obavili. videcemo...
ako savet bezbednosti odluci da je tako, onda je tako. i formalno i fakticki.
dal ce rusi da ulazu veto, da se qrce i trguju...takodje, we 'll see...
videcemo da li ce, ko i kad da ga prizna
 
Da usao bih u EU, jer eventualni gubitak kosova nije kraj sveta.
Stanje je takvo da mi bez eu nemozemo, od njih zavisimo, i nismo niko i nista da prkosimo Kompletnoj medjunarodnoj zajednici i UN i SB ma kolko god oni ne bili u pravu.
ne kazem da treba ko ceda potpisati aj zdravo, vec treba nastaviti zivot a kada se promeni politicka situacija u svetu, vraticemo i to ako smo zazluzili
 
jedite_kod_Joa:
То питање није никако могуће повезати са ХР и СЛО.Овде је реч о отимању дела територије Републике Србије.А,ХР и СЛО су биле и раније републике,а не саставни делови Србије.

Друго,никакв консензус није могућ у УН-у по том питању.То је јасно.Зато се и одлаже ''коначно решење'' како би се покушало доласком сепаратистичких снага у Србији издејствовати прихватање окупације.Јер,лакше је Србију натерати да призна ''неовисно Косово'',него Русији зачепити уста.

boze ovi rusofili....
shvatite ljudi vec jednom da rusijom ne vlada car Nikolaj, i da nece rusija svoje ruke prljati da nas izvuce iz blata. to su pokazali 99 i nema sta vise da se polemise o tome. lazete sami sebe. rusima cak i odgovara nezavisno KiM.
ovo pretpostavljam da su LDP, DS i drugi "strani placenici-domaci izdajnici"
A prihvatanje okupacije je predlozio NIKOLIC!
 
Chávez:
Видимо да има ликова којима смета став СРС да се у Европу може ићи само ако она покаже минимум поштовања према Србији и каже да је Косово део Србије. Нешто слично се није чуло ни од Коштунице ни од Тадића.
Да ли сте ви за улазак у ЕУ ако она отме Косово и призна га као независну државу?
Mislim da to nebi trebalo da budu povezane stvari!Ako se Kosovo odvoji,mi ne treba da priznamo na papiru,a u Eu treba da udjemo.Ako za ulazak bude uslov potpis,Kosovo je prevelika cena,mislim da ne treba potpisati!!!!!!!
 
dusan82:
Mislim da to nebi trebalo da budu povezane stvari!Ako se Kosovo odvoji,mi ne treba da priznamo na papiru,a u Eu treba da udjemo.Ako za ulazak bude uslov potpis,Kosovo je prevelika cena,mislim da ne treba potpisati!!!!!!!

Како не би требале да буду повезане ствари? Ако ЕУ не буде поштовала државност Србије да ли би Србија требала да уђе у такву ЕУ?
 
SIGNATURE 350:
rusima cak i odgovara nezavisno KiM.
Интересантно, и у неким мојим варијантама, постоји ова опција. (Како знамо, интереси су интереси).
Али, ако можеш, укратко, образложи, да упоредим, да ли ти то пада на памет из сличних разлога као и мени.
 

Back
Top