Grcka ostrva

Obzirom da zivim u grckoj,preporucujem kefalonja pod uslovom da niste bili na mikonosu,santorini,skiatos,rodos,zakintos.Mislim da su po svemu ispred,mada u zadnjih par godina dolazi dosta poznatih iz Holivuda ali niko ne zna razlog,valjda sto nije mnogo" cosmopolit"(valjda se tako kaze) pa se lako primete poznati.Nesto precizno ako te interesuje pitaj
 
Kao sto sam naveo u temi "leto 2007 ostrvo skiathos" udji na grcki google i dobices mnogo informacija.Dolazak na santorini autom,nije bas jeftin i zbog kilometara i zbog milja,dok sto se tice cena to ostrvo je u nekom rangu zajedno sa jos 4-5 ostrva koja imaju carter letove sto znaci da je turizam bas jak i tu se malo "gadjaju" cenama.Mada,kao sto sam napomenuo u prethodnoj temi,ako "startujes" nekog naseg coveka ili eventualno grckog studenta koji zive na ostrvu,mozes mnogo dobro da prodjes.
 
Mnogo ocekujem od ovog letovanja, i odmor i zabavu - tako da mi bas treba pomoc pri odluci... Kefalonija mi se jako dopala zbog prelepih plaza (sinoc je bila na TV "Mandolina kapetana Korelija - otud mozda Holiwod!?) a i blizina Itake, ovaj istoricar bi nesto novo da vidi :), mi je dodatni plus...
Interesuje me i kako dodji do ostrva?
Ili neki bolji predlog za nekoga ko je dooobro zasluzio odmor...
 
Krf je veliki i ima dosta opstina,tako da nemas osecaj da si na ostrvu.Treba puno vremena da posetis neku severnu plazu ili na istoku ostrva.Imao sam musterije sa krfa i licno bih voleo da ga posetim ne zbog turizma,vec zbog po nas istorijskog dogadjaja koji polako pada u zaborav sto se tice grka,jer kako mi rekose krfani tome su doprineli neki "biznismeni" koji leti preplave krfska mesta i...prose.Smatram da nisu sve srbi jer sam vidjao u atini istu sliku sa tekstom da je srbin i izxgubio sve u ratu(u kome sam nazalost i ja ucestvovao kao dobrovoljac-budala) i kada ga pitam "odakla si brate" covek prica rumunski,albanski,grcki i sl.Grad se zove kao i ostrvo.Po meni samo iz istorijskih razloga valja otici,nisam cuo neke komentare u smislu da je posebno atraktivno u bilo kom smislu.Ako je neko bio neka se javi,mozda gresim.Posle skiatosa gde zivim i gde cu verovatno i zavrsiti,otisao bih samo na mykonos iz radoznalosti zbog te vrste ljudi(izuzetno bogati i uglavnom homosexual) koji ostavljaju i po 100 evra baksis konobaru,kao neki nasi biznismeni kojih na zalost vise nema.Posetio bih i krit,narocito jedno selo-Sfakia koje je poznato po vedeti-krvnoj osveti i medjuljudskim odnosima,cudo od sela.Turistima koji dolaze na kratko naravno da preporucujem Vories Sporades-skiathos-skopelos-alonisos ali i grupu ostrva ispod atine,na bilo kom provod je zagarantovan a i blizu su obale,zbog prevoza,broja turista i sl.Za one koji su u potrazi a ne znaju sta traze,imaju mogucnost da naprave kombinaciju sa turskom,jer na neka grcka ostrva turci vode na izlet,ali opet treba viza.
 
Ja razmisljam gde na more pa je u opticaju i Rodos. Ali imam neka pitanja :confused:

1. Gde nase agencije obicno nude aranzmane - u starom ili novom delu Rodosa?
2. Ako je neko bio prosle godine, koliko ga je stajao ceo aranzman - put + viza + smestaj?
3. Da li se moze kupati u gradu Rodosu ili se svaki dan ide na neku okolnu plazu?
4. Da li su te okolne plaze blizu i da li se do njih moze doci nekim gradskim prevozom (ako postoji) ili se mora obavezno iznajmiti auto)?
5. Kakve su cene hrane (za poneti i restoran), ****, rent-a-car, sladoleda :roll: ?

Ak' se budem setila jos nekog pitanja, ja cu dodati :wink:

Hvala unapred!
 

Back
Top