Pad imuniteta

ZeNoN

Zainteresovan član
Poruka
422
Cesto mi izlaze zvale na coskovima usana, neki kazu da je to zbog pada imuniteta a neki da mi je to preneto preko prljavih ruku ili pijenjem iz tudje case
Takodje nisam siguran ni sta da koristim protiv toga
opet
-neki kazu cinkovu pactu koja isusuje (mada je meni to vec suvo i na tom mestu koza mi je crvena i taman kad zaraste ranica prilikom sireg otvaranja usta - pranje zuba - meni se opet otvori ta ranica)
-a drugi kazu da koristim antibakterijsku mast
Trazim savet jer me ovo vise stvarno smara traje mi po nedelju, dve i opet za 2-3 meseca se ponovi poludecu
Sto se tice higijene naravno odrzavam je (pranje ruku i sl.) a sto se tice pijenja iz iste case, desi se, al te osobe nikad to nemaju niti su imale.
Hvala unapred
 
stomatitis angularis ili cheilitis angularis. vrlo cesta patologija, nastaje kao kombinacija bakterijske infekcije(streptokok,stafilokok) i gljivica.Moze biti znak nedostatka vitamina b u organizmu, stalno vlazenje usta, mnogo price, nepravilan polozaj vilice doprinosi tome...
Mozes da se obratis za terapiju ili otorinolaringologu ili stomatologu.
U svakom slucaju ceka te duze mackanje kremicama,za pocetak ne lizi uglove usana.
 
Stomatolog mi je preporucila neku antibakterijsku mast (nisam jos poceo da mazem)
Da li se ovo leci jednam zauvek ili ce se stalno pojavljivati
Da li biste vi strucni mogli da mi "prepisete" neku terapiju?
Hvala unapred
@dr
koje kremice da koristim i koliko je to gugo mackanje kremicama
 
koliko ja znam ne možeš da ga izlečiš u tom smislu da si siguran da se nikada neće pojaviti...mada ja recimo imam herpes koji se da kucnem u drvo nije pojavljivao sto godina...
od masti mi je najefikasniji bio aciklovir, cim osetis da počinje peckanje...cnkova pasta je po mom iskustvu mnooogo losije resenje...plus sto ja uvek krenem i sa boljom ishranom, multivitaminima i mineralima...
 
Skvo, ovo nema veze sa herpesom, ovo je posledica infekcije koja kada se izleci to je to, izuzev ako ne nastanu ponovo uslovi za razvoj nove infekcije.
Zenon, mi ovde ne propisujemo terapiju, stomatolog je sasvim strucan da ti ordinira antibiotsku mast za to, samo kreni da je koristis.
 
Danas sam kupio Antibakterijsku mast ENBECIN i poceo da mazem 2-3 puta dnevno
crvenilo mi se smanjilo neva vise ranica na coskovima usana ali mazem i dalje
E sad kako sam ja shvatio ovo treba da mazem i nedelju dana posle prolaza infekcije da mi se za 2-3 meseca popnovo ne bi pojavilo i onda sam od ove trenutne infekcije skroz izlecan
Da li sam u pravu?
 
mozda ti ta kremica koju ti je propisao stomatolog i pomaze ali vjeru uz to ti je najbolje da u apoteci kupis zeljezo... one sumece tablete i da pijes jednu dnevno... super su za piti, kao sokic... a vjeruj da pomaze....

sto se tice vitamina b slobodno ga mozes piti, jer njega uvijek treba organizmu ali pucanje usana sa stran ejeste nedostatak zeljeza.... pozeljno je jesti grozdice, spanac itd...

nadam se da ce ti pomoci....

a sto se tice herpesa, to je ustvari virus koji zivi u organizmu i po 20 godina samo je pitanje koliko se cesto javlja, a najcesce je to kod pada imuniteta, nervoze, slabe ishrane.... cinkova mast nula bodova, definitivno najbolja krema jeste Viru-Merz, njemacka mast ali ima je i u nasim apotekama, mada ni hernovir nije los, s tim da je on vise za upale, djeluje kao antivirotik... i uz to naravno vitamin b...

sretno, pij zeljezo neces se pokajati:)

caos
 
hehehe

nisam ni rekla da se sve lijeci poboljsanjem krvne slike... ali pucanje usana na coskovima je znak da covjeku zaista fali zeljeza..... a opet svako ima svoj nacin lijecenja i razmisljanja......

ja samo predlozila a ko hoce nek usvoji:):)
 
Pucanje usana mozda, no stomatitis angularis cheilitis svakako nije uslovljen nedostatkom zeljeza; a o tome se ovde radi. Usvajanje tvog predloga bilo bi korisno za krvnu sliku ukoliko mu fali zeljeza, ali potpuno beskorisno za stanje koje postavljac teme ima na uglu usne.
 
Da ne bih otvarao novu temu,imam problema sa padom imuniteta,osećaj da imam temperaturu iako je nemam,jedan prijatelj mi je predložio Ehinacea Kapi a tokom ove godine sam imao par puta povišenu temperaturu,doktorka mi je predložila mirovanje,što je teško izvodljivo sa obzirom da imam samostalni posao i prepisala antibiotik Sinacilin,prošli put lek Nystatin....
 
I ja sam ranije imao problema sa groznicama i zvalama čim mi padne imunitet,ali više ne.
Piti multivitamine i čajeve,a ako se osecate da bi se pojavilo nešto,onda stavite "Aciklovir" mast

Sjajna je.Preko noći sve prodje.
Pozdrav
 

Back
Top