Trebao bih u Ameriku

MarkoBL

Početnik
Poruka
18
E ovako ja sam iz Banjaluke trebao bih na jesen otici kod jedne porodice u ameriku(Nebraska Lincoln)oni imaju Americko drzavljanstvo a ja bi isao na turisticku vizu,i posto sam cuo da se lakse dobija viza sa indexom mislio sam ovdje upisati neki fakultet,pa zna li jos neko kakvu foru da izvedem da lakse odem tamo jer nebi vilio dobiti odbijenicu,i kolko se cakeju papiri za vizu?

Ako je neko imao slicnih iskustava nek pomogne? ;)
 
MarkoBL:
E ovako ja sam iz Banjaluke trebao bih na jesen otici kod jedne porodice u ameriku(Nebraska Lincoln)oni imaju Americko drzavljanstvo a ja bi isao na turisticku vizu,i posto sam cuo da se lakse dobija viza sa indexom mislio sam ovdje upisati neki fakultet,pa zna li jos neko kakvu foru da izvedem da lakse odem tamo jer nebi vilio dobiti odbijenicu,i kolko se cakeju papiri za vizu?

Ako je neko imao slicnih iskustava nek pomogne? ;)
Ja sam isla iz Bg-a. Papiri se cekaju jedan dan, a istina je da ces lakse sa indeksom, nabavi jos gomilu potvrda (drzavljanstvo, da nisi osudjivan, stalna adresa)......
 
MarkoBL:
Hvala to sam otprilike i konto...

I kolko se puta moze produzavati viza?

Nemam pojma, ali koliko znam najbolje je da se vratis u roku od 6 meseci- ako ides na turisticku. A moze da se desi i da ti na carini odrede rok. U svakom slucaju najbolje je da ispostujes datum koji su ti odredili... Osim ako se ne ozenis tamo sa nekom koja ima drzavljanstvo.
 
Viza turisticka se dobija na 3 godine, multi ulazaka. Ponesi i pasose svojih roditelja, obavezno ako imas papire neke koje dokazuju tvoje pravo svojine (ako imas kola ili tako nesto), navataj ako mozes neka pisma preporuke, sto vise papira koji pokazuju da zelis da se vratis i da imas razloga da se vratis, a ne da ostanes. Nakon intervjua odmah ces znati da li si dobio ili ne. Srecno!
 
Intervju?O cemu se radi oce li to biti u Sarajevu posto tamo moram ici da predam za vizu i kakva su pitanja i pretpostavljam da ce biti na srpskom jeziku...

A to za zenidbu nije lose ;) :lol:
Hvala vam na informacijama :)
 
cicos - macos:
Viza turisticka se dobija na 3 godine, multi ulazaka. Ponesi i pasose svojih roditelja, obavezno ako imas papire neke koje dokazuju tvoje pravo svojine (ako imas kola ili tako nesto), navataj ako mozes neka pisma preporuke, sto vise papira koji pokazuju da zelis da se vratis i da imas razloga da se vratis, a ne da ostanes. Nakon intervjua odmah ces znati da li si dobio ili ne. Srecno!

Nije sigurno da ces dobiti 3 godine. Desi se i manje. Ja licno imam na 3 godine. Meni pasosi roditelja nisu bili potrebni- jedino ako si maloletan. To je tacno za preporuke da se vracas- sto vise to bolje. Odmah nakon intervjua, znas za vizu- to sam zaboravila. Tamo te pitaju uobicajene stvari, tipa : Je l si bio nekada u inostranstvu? Je l tvoji garanti imaju pasose ili zelene karte? Sta studiras? Je l govoris engleski?
Postoji i jedan formular koji se online popunjava. Ako se ne snadjes, postoje agencije koje se bave tim stvarima. I slika mora da ti bude strogo po njihovim propisima (da se vidi jasno, da nemas naocari za sunce, kapu, da ti se vide usi, bla, bla, bla) Nikako im nemoj reci da bi tamo radio. A mozes na pitanja da odgovaras i na srpskom i na engleskom.

Najbolje je da skoknes do ambasade, imaju oni informatore sa detaljnim objasnjenjima.
Kad stignes, na carini odgovori jasno na sva pitanja. I pazi ako hoces da se zenis, razvodi su tamo zeznuti :) Srecno!!!
 
Ne bih bila tako sigurna da bas svi dobijaju turisticku vizu na 3 godine.Mislim,sigurno ce je dobiti ako su stariju od 60god...Kad na JFK prodjes carinu,dobijas na ulazu 6 meseci od emigracionog.Mislim da je pravilo jer vidim da se mnogima to desilo.
Sta god nosio u ambasadu,cilj ti je da opravdas da u USA ides kao turista,i da ces se kulturno vratiti kuci kada ti viza istekne.Indeks ti je jaka karta u rukama,jer si obavezan da se vratis i nastavis skolivanje.
Potvrda da imas svoju svojinu..pa sad ako si student teska posla,jer je opste poznato da su studenti svuda svorc.LOL.Moze potvrda od kola,jedno da su 84-5-6god hahaahahaha
U svakoj ambasadi prolazis koroz istu proceduru,tako da ti i u Sarajevu ne gine intervju.
Sve u svemu za sve sto te zanima mozes da se informises online.Poseti ambasadin site i pola stvari odradjeno.
Sve u svemu,srecno ti bilo.
 

Back
Top