Dele nas ovi zapadni smradovi ali se i sami ogradjujemo

dzorzi

Početnik
Poruka
41
Zamislite ,vi koji niste ribolovci ne znate da dozvola za ribolov u Srbiji kosta 3.500 dinara a mozete da pecate samo odavde donde,sto bi rekli ,sve se iscepkalo,ako hocete da pecate u celoj ovoj Srbiji bez Kosova trebalo bi vam oko 250.000 dinara, jer gde kupite dozvolu mozete da pecate tu i malo dalje.Sve su podelili neka je na cast ovom ministru vodoprivrede i sumarstva ili je to ministar za poljoprivredu ,nebitno.Za vreme Tita sa jednom dozvolom smo pecali na celoj teritotiji Jugoslavije, a sada mozete da pecate u Republici Srpskoj sa dozvolom iz Srbije bez obzira gde je kupljena u Srbiji ,ali u Srbiji ne moze.Mi smo znaci po tom pitanju najskuplji na svetu,jer mi smo bogata i velika zemlja,zamislite jednu "sicusnu" Australiju a uz to "siromasna" kod njih dozvola za celu zemlju kosta celih 25 $ australijskih ,a to je oko1.000 dinara.Doduse njihove vode su "verovatno siromasnije sa ribom i nemaju toliko ribokradica kao mi a verovatno su i zagadjenije od nasih voda "pa je to zbog toga????
Sta li misle ovi praznoglavi funkcioneri koji su to dozvolili.Zar nije bolje da deca idu u prirodu nego da se skupljaju po kaficima gde se najpre nauce porocima.Dozvola za decu je jeftinija ali mislim da do 18 godina ne bi trebalo da niko kupuje dozvolu jer bi se deca vise okrenula prirodi,i lepse je videti decu pored vode nego ribokradice. Sada ima mali broj ribolovaca na vodama,zbog preskupe dozvole,i zbog toga sto je ograniceno mesto gde mogu da pecaju,mali broj ribolovaca kupio dozvolu i nema ih na vodama pa su ribokradice u ekspanziji.A cujemo stalno da su ti supljoglavci iz G17 "strucni", za kradju mozda ,ali za sve ostalo ne ,nisu mogli da izracunaju da se sada 10 puta manje dozvola proda nego pre par godina.Kada bi se smanjile cene i kada bi se sa jednom dozvolom moglo pecati na celoj teritoriji Srbije(sto je svakom razumnom coveku jedino ispravno) finansijki efekat bi za te nezasite bio isti a mozda i veci jer bi se prodaja dozvola povecala za nekoliko puta.
 
Pa nema da se kupi dozvola za celu Srbiju ali ako bi kupovao kod svakog ribolovnog drustva za to podrucje otprilike bi izaslo oko 250.000 dinara da bi mogao da pecas u celoj Srbiji.Milina jedna , a sto se tice dnevnih dozvola ona je cini mi se bila 500 dinara to ti je oko 6,5 eura,ne znam koliko je sada samo moze da bude vise.A to za Ilinois "sta su Ameri za nas sirotinja tek na Floridi pogotovu".
Sto se tice ribe u nasim zagadjenim rekama i osiromasenim od strane ribokradica i nesavesnih ribolovaca sto nose plemenitu ribu kuci koja je ispod mere ,mislim da nema svrhe pricati o kakvom siromasnom ribljem fondu se radi ,ali su zato dozvole po ekstra cenama.
 

Back
Top