e-bay (pomoc potrebna)

Modesty Blaise

Početnik
Poruka
17
Molim vas, ako neko zna, pomozite mi sa ovim...
Da li se iz Srbije uopste moze PRODAVATI na E-bay (kupovina me trenutno malo zanima)? Ako moze, koji je postupak i koliko brzo moze da se uradi (registracija i ostalo, ne mislim na samo postavljanje artikla i prodaju)? Koju kreditnu karticu je najbolje imati za registraciju za ovo (znam da postoje neka ogranicenja za Srbiju...)?
Verujte, ovo mi je veoma hitno (imam oko mesec dana da isprobam ovo, a posle toga mi vise ne vredi...artikal vise nece biti u prodajnom stanju). Zato hvala unapred svima koji pokusaju da mi pomognu.
 
To se moze raditi iz Srbije ali morate da imate otvoren racun u banci u inostranstvu pa da mozete da placate bez ikakvih problema. Kako to uraditi je objasnjeno na Ebay web sait-u samo treba dobro da znate engleski i da imate iskustva u tome (ako to prvi put radite male su vam sanse da se snadjente) a jos otezavajuca cinjenica je da ako nesto krene lose( a to se desava veoma cesto u pogledu placanja i drugih bitnih cinjenica) da mozete da ih kontaktirate telefonom, sto je iz USA veoma lako i jeftino ali odavde je skuplje nego vas proizvod koji prodajete. Treca stvar za Srbiju je bitna ako nesto kupujete jer cete vijerovatno morati da platite porez kada bude stizalo preko granice a ako prodajete u inostranstvo treba da provijerite sa postom koliko to slanje u to mijesto kosta i da li ce oni to uopste uraditi.
Toliko za sada, pozdrav od Vuka....
 
Hvala mnogo na objasnjenju...racun sam svejedno nameravala da otvorim, a sto se tice engleskog, to nije nikakav problem. Posto ne nameravam da kupujem, vec samo da prodajem, nadam se da ce sve biti u redu.
A, ako mi se ucini suvise komplikovano, kontaktiracu vas u vezi onoga sto ste ponudili...hvala jos jednom :)
 
da se registrujes ti treba 5 minuta..na e-bay-u
ne znam kako se iz srbije otvara pay pal racun,ovo je adresa https://www.paypal.com/...
to je sve sto ti treba...
znam da kod nas ima stranih banki,...ili mozes da otvoris neki offshore racun...preko interneta...........da bi otvorila pay pal,isto preko interneta treba ti 3 minuta..
i nemas razloga da placas bilo kome,ako imalo citas engleski...
... kad prodas ,samo zaracunas postarinu koju kupac placa...i kad dobijes novac, posaljes proizvod.
 
south:
da se registrujes ti treba 5 minuta..na e-bay-u
ne znam kako se iz srbije otvara pay pal racun,ovo je adresa https://www.paypal.com/...
to je sve sto ti treba...
znam da kod nas ima stranih banki,...ili mozes da otvoris neki offshore racun...preko interneta...........da bi otvorila pay pal,isto preko interneta treba ti 3 minuta..
i nemas razloga da placas bilo kome,ako imalo citas engleski...
... kad prodas ,samo zaracunas postarinu koju kupac placa...i kad dobijes novac, posaljes proizvod.
Iz Srbije ne može da se otvori PayPal račun.
 
E, to me je i zanimalo...jer znam da sam negde procitala da vise ne moze da se otvori PayPal racun, ali da postoji neki nacin (kao, preko strane banke, koja pripada nekoj od drzava koje su odobrene od PayPal-a ili tako nesto)...to me zanima, moze li se to uraditi i ako da, koja banka, koja kartica, je najbolja?
 
...za pet minuta se registrujes na ebay-u i onda mozes da se slikas....paypal ne mozes da otvori....racun u stranoj banci ista tako ne mozes da otvotis u bilo kojoj zemlji ako nemas trajnu boravisnu, radnu dozvou ili bar studentsku vizu....
...strane banke u nasoj zemlji su "klonovi" stranih banaka a u stvari su domace banke koje nose isto ime i imaju istog osnivaca kao i neka strana....platni promet izmedju bilo kakve takve "strane" bake u Srbiji i one u inostranstvu ne postoji....

...postarina za DVD film u plasticnom omotu od Beograda do istocne obale USA je oko 10ak dolara....postansko osiguranje za postu koja se salje iz Srbije, van Srbije ne funkcionise....bas su nam sve olaksali :)

...a i veruj mi, iako ni ne znam koji je proizvod u pitanju i iako podrzavam svaku inicijativu za pokretanje posla i van granica nase zemlje, Ameri nisu toliko ludi za proizvodima koji nisu "made in USA", za koje mora da se plati dobar shipping i da se dugo ceka da stigne....o nepostojanju "tracking" mogucnosti za posiljku da i ne govorimo.....

...moje misljenje, ne mora da znaci da sam u pravu...javi kako je proslo...
...e, pa srecno :)
 

Back
Top