sociva

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
20 godina sam nosila Baus Lombova meka sociva bez ikakvih problema. Ali zadnjih godinu dana nikako ne mogu da ih nosim jer posle par dana nosenja *nekad i par sati* pocinju da me oci peku i pojavi se crvenilo. Uz Oftamol kapi se ya dan dva crvenilo izgubi. *par puta prvenilo mi je proslo i samo od sebe* Oftamolog mi kaye da imam neke oziljke na roznjaci i da ih socivo iritira, nekad vise nekad manje *u zavisnosti kakav mi je imunitet* Ne mogu da se pomirim sa tim da ne mogu da nosim sociva, pa me zanimaju da li neko jos ima slicne pprobleme i da li ih je uspeoi da resi.
Svaki put kada probam da ponovo stavim sociva, ja kupim nova, tako da nisu infektivna ako je uopste o nekoj infekciji rec. Probala sam i neka optix sociva *sve su to sociva za mesecno nosenje* ali uvek je isto.
:confused:
 
Ево, ја носим сочива дуго година. Тај проблем сам имала док сам била млађа (основна школа) када сам у то време носила тврда сочива. Сада носим мека, али ми се дешава, с` времена на време да ми се око упали, поцрвени и тешко прихвати сочиво. Проблем решавам ношењем наочара неко време и стављањем одговарајућих капи или маст за очи и после тога буде све у реду. Сад не знам колико временски носиш сочива, у смислу, колико сати дневно? Можда би помогло скидање истих када си код куће, да око одмори.
Једно време сам користила АЛОЕ капи за очи и никаквих проблема нисам имала. Можда да пробаш?
 

Back
Top