sociva
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: sociva

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Podrazumevano sociva

[FONT=Comic Sans MS]20 godina sam nosila Baus Lombova meka sociva bez ikakvih problema. Ali zadnjih godinu dana nikako ne mogu da ih nosim jer posle par dana nosenja *nekad i par sati* pocinju da me oci peku i pojavi se crvenilo. Uz Oftamol kapi se ya dan dva crvenilo izgubi. *par puta prvenilo mi je proslo i samo od sebe* Oftamolog mi kaye da imam neke oziljke na roznjaci i da ih socivo iritira, nekad vise nekad manje *u zavisnosti kakav mi je imunitet* Ne mogu da se pomirim sa tim da ne mogu da nosim sociva, pa me zanimaju da li neko jos ima slicne pprobleme i da li ih je uspeoi da resi.
    Svaki put kada probam da ponovo stavim sociva, ja kupim nova, tako da nisu infektivna ako je uopste o nekoj infekciji rec. Probala sam i neka optix sociva *sve su to sociva za mesecno nosenje* ali uvek je isto. [/FONT] [SIZE=2]

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: sociva

Ево, ја носим сочива дуго година. Тај проблем сам имала док сам била млађа (основна школа) када сам у то време носила тврда сочива. Сада носим мека, али ми се дешава, с` времена на време да ми се око упали, поцрвени и тешко прихвати сочиво. Проблем решавам ношењем наочара неко време и стављањем одговарајућих капи или маст за очи и после тога буде све у реду. Сад не знам колико временски носиш сочива, у смислу, колико сати дневно? Можда би помогло скидање истих када си код куће, да око одмори.
    Једно време сам користила АЛОЕ капи за очи и никаквих проблема нисам имала. Можда да пробаш?

Slične teme

1. Adekvatna sociva
    Autor Signorina Neve u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.08.2008., 21:52
  2. tecnost za sociva
    Autor anaazens u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.01.2008., 17:52
  3. Sociva
    Autor Tinkerbell u forumu Zdravlje
    Odgovora: 20