XNA Game Studio

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Upravo skidam ovaj Microsoft paket. Kao sto mu ime samo govori, to je nekakav Game Studio...Zanima me dal neko slucajno zna da li ovo cudo moze da radi sa VS 2003, ili samo radi sa VS Express, kako mu i stoji u specifikaciji...
 
haha, al sam istripovao....
ladno sam sanjao da sam odgovorio na ovu temu....
elem, ne moze bez VS express, kao ni bez SP2...
sutra-prekosutra cu malo da se pozabacim ovim stvarcicama, pa cu da napisem koji komentar....
 
ovako stoje stvari...
zezao sam se sa njim neko vreme i mogu da kazem da je stvarcica skroz ok, i da predstavlja pravu stvar za one koji zele da prave 'sitne' igre...u sustini taj game studio nije nista drugo do gomila klasa i alata koji bi trebali da ucine pravljenje ovakvih igara lakim. Znaci tu su razne funkcije za pustanje zvukova, pomeranje objekta, detekciju sudara, manipulisanje zvukom, ucitavanje tekstura modela i slicno...uz njega dolazi i alat za pakovanje zvuka u igru, i on mi izgleda malo neudoban i kljakav, al sta da se radi...
Dokumentacija je mi na prvi pogled takodje izgleda ok...doduse ja sam procitao samo prvih par uvodnih tekstova...Hvala bogu, tu je Internet kao najbolja dokumentacija za sve.

za tih <100 MB (XNA i VS Express) je stvarno dobra stvarcica...
 

Back
Top