teretana i rast

firmabre

Početnik
Poruka
1
jednostavno pitanje : da li teretana utice na rast? mislim da li usporava rast? da li imate kakva iskustva sa tim? ja sam čuo i video da u par slučajeva je usporilo rast, i čuo sam da plivanje ubrzava rast.... onda sam opet čuo da samo dizanje tegova usporava jer se vrši pritisak na pršljenove... da li imate iskustva sa tim?
 
Psy sa koliko si godina poceo koliko si vislji od roditelja sad
ja znam dvojicu kaja su krenula sa 14 godina sada imaju 17 a ove godine ce 18 jedan je sasvim lepo obisao roditelje u visini a drugi nije on ih samo je stigao.
Znam jos 3 njih koji su krenuli sa 14 ili 15 sada im je godinu a nekim dve godine teretane oni nisu imali nikakve poremecaje u rast ali nisu bas ni nabacili mnogo mase.
 
Za 50 godina niko nije dokazao da teretana zaustavlja ili usporava rast.

To je jedino klasicna prica koju roditelji pricaju da im deca ne bi isla u teretanu posto jeli u teretanu ili kriminalci, olos, djubrad, sve je to najgori sljam, sto si bolje gradjen to si gluplji, tamo su dvoprstasi itd itd itd itd
 
Наравно да после 17., 18. године вежбе са теговима имају мањи утицај на коначну телесну висину, а негативан утицај се избегава првилним вођењем тренажног поступка, што се све подразумева ако говоримо о организованом виду вежбања; него ту је проблем са самоукима који, некад из само њима знаних разлога, неће или не желе да траже и прихвате савет. Овим не желим да кажем да нека физичка активност подстиче или зауставља раст, већ само да вежбе снаге могу негативно утичу на раст телесне висине код деце и младих људи.
Иначе у разним истраживањима спроведеним у 20. веку, доказан је пораст телесне висине код оне деце, у односу на њихове родитеље (то може веома лако проверити свако од нас), где су спољашни утицаји били повољни, нпр. социо-економски; а где је крај . . . . . . ? ? ?
 
imam 17 godina i ljudi oko mene pricaju daje teretana stetna sa moje godine.. tacnije krenuo sam sa 16 god. zanima me da li je to stwarno stetno za moje godine? i takodje me zanima
posto su mi i o tome pricali.... da od teretane ne raste P.e.n.i.s. (moram tako da napisem jel nece biti objawljeno).. da li je to istina ? HWALA
 
Sta ti vredi da budes viskok i ko cackalica budi metar i zilet ali budi brate oblikovan-nabijen budi RAMBO:worth:
Pa odes u diskac skines majcu i polijes se pivom :eek: :super: a ribe :brus: taj rad brate
E sad ako te neko prebije zbog mangupiranja sta ces mora se ali izdvoj se iz mase budi unik :klap:
 
imam 17 godina i ljudi oko mene pricaju daje teretana stetna sa moje godine.. tacnije krenuo sam sa 16 god. zanima me da li je to stwarno stetno za moje godine? i takodje me zanima
posto su mi i o tome pricali.... da od teretane ne raste P.e.n.i.s. (moram tako da napisem jel nece biti objawljeno).. da li je to istina ? HWALA

Ja sam isao u teretanu sa 16 god i prestigao sam u visini roditelje.Moj je savet da ne radis cucnjeve i mrtvo dizanje jer to ide dosta na kicmu,ali ostale vezbe radi umereno i ne sa preteranim tezinama.Meni je uvek bilo lepse da su misici izdefinisani nego samo da su napumpani.

Ovo za penis je super sto si napisao,bas sam se slatko nasmejao...pa da bi ti rastao penis mora da vezba,i on je samo jedan misic u telu.Uzmi teg i vezi ga za njega i dizi :lol: Sala naravno.

Ja sam prestao da se bavim ovim sportom posle 7-8 god, posle sam presao samo na rekreativno trcanje...
 
Evo ja bih hteo da se javim.... imam 15 godina i vec sam oko godinu i nesto u treningu. A u teretanu nisam nijednom usao. Evo juce (bukvalno juce) sam zavrsio osmi razred i sad sam visok oko 168 cm. Vezbam svaki dan kod kuce , radim sklekove, cucnjeve ,zgibove, trbusnjake,radim sa malim tegovima za po jednu ruku od 5kg, a napravio sam(pre dve nedelje) i veliki od 25 kg za bench press i vezbam umereno ... Bench press najise 3x5 iako bih mogao i vise. I brate... Bio sam najjaci u skoli dok je nisam zavrsio. NEMAM problema sa bolovima u ledjima, a mislim da i rastem normalno. Roditelje sam vec prerastao. Svve oo sam napisao da ti pokazem da se moze vezbati i BEZ teretane. Ja planiram da krenem sa 17 najranije...
 
Teretana ne smanjuje rast nikako - NEBULOZA BR 1

Od dizanja tegova se ne smanjuje muski polni organ niti se zaustavlja rast niti se postaje impotentan niti sta slicno....

NEBULOZA BR 2 - NAJVECA NEBULOZA U SVETU DIZANJA TEGOVA I TERETANE.......

To nema veze za fizicki rast penisa...E sad ima veze sa vizualnim faktorom - sto je neko mrsaviji i sto su mu nogice zgoljavije penis ce "izgledati" veci ali samo u odnosu na noge a nece zapravo stvarno biti veci........

Tako da navalite na teretanu slobodno - samo pazljivo u tezinama i pravilno radite pokrete
 
Znam 2 blizanca koji su razliciti kao doope i oko...Ovaj jedan ide u teretanu od 13 godine a ovajdrugi ne voli sport eventualno igra basket........

I pogadjate - Ovaj sto dize tegove je 3 puta nabildovaniji od ovog sto ne dize a ISTE SU VISINE - TAKO DA ETO VAM DOKAZ U REALNOSTI......
 
ne neces da porestes mozes samo kilu da dobijes ako ne drzis pravo kucmu....recimo ako si u nekom preiodu rasta a radis benc on ce ti usporiti rast,ako radis cucanj sa neki vecim opterecenjem mozes na nabijes prsljenove i budes znatno visi ;)
 
Da razjasnimo: rast je genetski uslovljen 99 procenata.

A kad se smanjuješ zbog pršljenova kako ovde kažu nije tačno - pršljen je koštano tkivo i on se ne troši troši se diskus koji je između pršljenova a kad se on potroši nema više nikakve fizičke aktivnosti jer možeš da postaneš nepokretan.

Voleo bih da mi neko napiše koje istraživanje ( ako postoji uopšte ) je pokazalo da neke aktivnosti povećavaju rast ili ga usporavaju
 
@Stefan990
U kom periodu rasta ne smem da radim cucanj, a u kom periodu ne smem raditi benc? Ostale vezbe mogu da radim?
I kako to sad, ako me cucanj nabija i smanjuje rast, zasto me lat masina ne bi razvukla i povecala rast?
Ne razumem sad to.
 
cucanj bi najbolje bilo posle 20....evo ja sad imam 20 god pa ne radim jos uvek...a benc mi je jedno vr dok sam isao bas aktivno u teretanu usporio rast,dok sam pauzirao porastao sam 2 cm...
zajeban je i smith zbog kicme...kad se radi sa vecim opterecenjem najveci pritisak je na donja ledja...vezbaj donja ledja pa ne moras toliko da brines....ostale vezbe mozes da radis...sto se tice lata nzm...moze da dodje do neke reakcije tj da se rasiris ali za to nisam siguran....:)
 
cucanj bi najbolje bilo posle 20....evo ja sad imam 20 god pa ne radim jos uvek...a benc mi je jedno vr dok sam isao bas aktivno u teretanu usporio rast,dok sam pauzirao porastao sam 2 cm...
zajeban je i smith zbog kicme...kad se radi sa vecim opterecenjem najveci pritisak je na donja ledja...vezbaj donja ledja pa ne moras toliko da brines....ostale vezbe mozes da radis...sto se tice lata nzm...moze da dodje do neke reakcije tj da se rasiris ali za to nisam siguran....:)


Klinac ne lupaj gluposti.......Teretana ne usporava rast.....Ja znam ljude sve preko 2 metra a idu u teretanu od 13...A kako to objasnjavas????

NE POSTOJI NI JEDNA KOMPETENTNA STUDIJA U KOJOJ JE DOKAZAN UTICAJ TERETANE NA SMANJENJE.....

KAO STO NI IGRANJE BASKETA I ISTEZANJE NECE TI POMOCI DA PORASTES

TO SU SVE ZABLUDE ZA GLUPE LJUDE KOJI NE UMEJU DA SE BAVE NAUKOM I DA GLEDAJU NAUCNE CINJENICE

Zato mnooogo volite da prepricavate neke "umotvorine" koje su predrasude i stereotipi a sve ste to culi rekla-kazala metodom i prenosenje s'kolena na koleno.....

Jedna budala rece 1 glupost i glupost zazive i do danasnjeg dana......Jedan veliki um rece da je zemlja okrugla a nije ravna ploca - oni ga uhvatise i spalise na lomaci i proslo je 1000 godina pa se tek poverovalo da je zemlja okrugla

Ko zna mozda mora proci 1000 godina pa da shvatite u 3010 godini da teretana ne usporava rast i ne smanjuje coveka......

A ti samo plasis anatomsko-fiziolosko-sportski neobrazovane klince,dajuci im savete da nesto rade a nesto izbegavaju pa da ODU U TOTALNU DISPROPORCIJU I ASIMETRIJU...:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf:
 

Back
Top