Zvučna

S

Sitan

Gost
Skoro na svim pločama(novijim) ima SB 5.1 e sad me zanima da li tu mogu da se prikače 5.1 subwoofer zvučnici i kako to radi, mislim kakav je kvalitet.
Da li treba posebno kupovati zvučnu npr SB 5.1Live ili Audigy ili Audigy 2 ili tako nešto.Znači interesuje me kakva je zvučna na ploči u odnosu na ove druge.
 
Mogu da se prikace ako uz plocu dobijes odgovarajuci dodatak. Posto je ovaj dodatak opcioni, a u prevodu nasih trgovaca nepotreban neces moci da prikljucis 5.1 zvucnike. Znaci moraces da kupis karticu. Cipovi na ploci su obicno CMIevi a ne Creativeovi. CMI 5.1 kartica je oko 10-15 eura.
 
Zvucne karte na novim plocama su u glavnom sa Cmi cipom i nisu lose - inace nikakav ti dodatak nije potreban jer ulaze, tj. izlaze softverski definises. Kupovina posebne muzicke kartice sa ovakvim cipom nema smisla jer je i ona softverska kao i ona na ploci, tako da ako nisi zadovoljan zvukom iz Cmicka onda kupi neku hardversku karticu - najbolje Creative ili PHILIPS. Ah da- Creative su 24-Bitne, a PHILIPS 32-Bitne. Creative je bolja za koriscenje klavijatura, a PHILIPS za reprodukovanje zvuka.
Poz.
 
Posto vec duze vreme koristim karticu nisam znao da su to promenili. Thanx for update Superhik.
Mada kolko sam shvatio ukoliko zelis da na pr. koristis mikrofon moras da razdesis 5.1 izvuces kabl, utaknes kabl od mikrofona a posle sve da vratis kako je bilo. U tom slucaju mi se ova nova varijanta jos manje svidja od one stare, a kartica i dalje izgleda kao najbolje resenje.
 
Ja imam na ploči CMI 8738 i u mixeru ima opcija za 2,4 i 6 zvučnika kako da priključim npr 6 zvučnika kad imam samo jedn line out, ostalo je microphone i line in?
 

Back
Top