dali je grafichka gotova ??

*P*A*B*L*O*

Aktivan član
Poruka
1.686
ovako: bio sam kod druga da mu reinstaliram windows posto mu se kompjuter zapucavao
(on je mislio da je pun virusa) ja nisam ni pogledao odmah sam formatirao "C" particiju i instalirao windows xp + Service Pack 2 i drajvere za zvucnu. Problem je nastao kad sam poceo da instaliram drivere za grafichku (GeForce 5700) Pokrenem instalaciju lepo idem na next>next pa pocne da instalira ali od 0% do 64% dodje za manje od sekunde onda tu stoji jedno 5 sekundi i zavrsi da 100% za sekund, pita me za restart restartujem i kad se upali i kad hocu da povecam rezoluciju (sa onih 640x480x16) na 1024x768x32 kompjuter se odmah zapuca i najpre se ugasi monitor (kompjuter i dalje radi) pa se posle jedno 10 sekundi restartuje. Isto ovo se deshava kad dam refresh desktopa (ceo komp se zapuca) Graficka i procesor su ochishceni od prasine (ventilatori se normalno vrte)
Konfiguracija je sledeca:
CPU: AMD 2800 + (1.9GHz)
RAM: 512 MB
MoBo:as rock (oznaku neznam tacno) :mrgreen:
Napajanje: 300 W
Samo da napomenem da sam probao da instaliram vishe drajvera ali svi su pokazivali iste rezultate ! :( :(
 
Probaj to isto da uradish ali sa nekom drugom grafickom (Nvidia isto).Ali najpre ponovo skini nove drivere za grafiku.
Predlazem da instalirash Windows i PRVO probash da instalirash graficku,pa onda sve ostalo.Zatim probaj to isto sa nekom drugom grafickom kartom.
Ako ti puca opet is a drugom grafickom onda je moguce da ploca nije kako treba (pokushati flashovati BIOS ploce pa probati ), a ako radi normalno onda je najverovatnije grafichka falichna.
 
proveri da li si instalirao dobre drivere za plocu tj. chipset. novi drajveri za grafiku tesko da ce pomoci- koristi one koji su vec radili... dakle ponovo format pre koga ces izvuci i vratiti sve komponente u komp (cisto da budes siguran mada to ne bi smelo da ima veze)....
i probaj da instaliras neki drugi WINDOWS!!! Mozda ga taj tvoj tripuje...
 
El Muerte:
Probaj to isto da uradish ali sa nekom drugom grafickom (Nvidia isto).Ali najpre ponovo skini nove drivere za grafiku.
Predlazem da instalirash Windows i PRVO probash da instalirash graficku,pa onda sve ostalo.Zatim probaj to isto sa nekom drugom grafickom kartom.
Ako ti puca opet is a drugom grafickom onda je moguce da ploca nije kako treba (pokushati flashovati BIOS ploce pa probati ), a ako radi normalno onda je najverovatnije grafichka falichna.


Poslushao sam tvoj savet i stavio sam azdaju od grafichke (GeForce 4 mx440) :mrgreen:
instalirao taj isti driver (56.xx) (noviji drajver nevredi instalirati na tako staru graficku zato sto ce praviti previshe problema a i grafichka ce raditi sporije )i sad radi normalno, negasi se i nezapucaja se, normalno radi refresh !! :p :p Ovu staru grafichku (5700) lepo cu penzionisati !! :twisted: :twisted:
HVALA na Savetima PROBLEM RESEN !!!
 
polarnimeda:
proveri da li si instalirao dobre drivere za plocu tj. chipset. novi drajveri za grafiku tesko da ce pomoci- koristi one koji su vec radili... dakle ponovo format pre koga ces izvuci i vratiti sve komponente u komp (cisto da budes siguran mada to ne bi smelo da ima veze)....
i probaj da instaliras neki drugi WINDOWS!!! Mozda ga taj tvoj tripuje...

To sto na krstarici imam samo 70-ak poruka neznaci da sam pocetnik i debil !!
Ako si mislio da proverim dali sve u kompjuteru dobro lezi a dali ima spoj to mi je prvo bilo sto sam uradio !! Format uopste nije potreban kad sam ga odradio pre 12 sati ! A taj windows sto ti mislish da tripuje komp imam kuci instaliran na 2 PC i jos kod cetiri druga ( ja im odrzavam kompjutere) pa ja sam siguran da nije do windows-a !!
btw hvala na savetima
 
Sad bi mi trebao savet za jeftinu NOVU grafichku (oko 40 e ako uopste ima neka za te pare)
treba da bude AGP i da ima 128 Mb memorije
drug bas i nije neki strastveni igrach pa svaka graficka ce biti dobra (PC mu sluzi za muziku, filmove i internet)
 
56.xx su prvi drajveri koji su podrzali 5700.

Pre nego shto kupis novu karticu, probaj da obrises drajvere Driver Cleanerom ili NVCleanerom ili nekim slicnim programom koji ce ukloniti sve ostatke prethodnih drajvera.

Pa onda ponovo instaliraj drajvere. Recimo 6x.xx ili 7x.xx.
 
ivam91:
Ako mu ne trba za igrice nek uzme GeForce 440mx..kosta 30E ako ne i manje...

Dobro jeste da nije neki igrac ali voli da zaigra recimo CS 1.6 ili neku stariju igru zato sam naveo da grafichka ima 128 MB memorije
problem je da GeForce 440 mx ima 64 MB a i vishe se neproizvodi (bar ja tako mislim) a ona sto sam mu ja odneo na probu treba meni na stari komp.

Tzar:
Nisi napisao koje si drajvere instalirao. Pre nego shto kupis novu karticu, probaj da obrises drajvere Driver Cleanerom ili NVCleanerom ili nekim slicnim programom koji ce ukloniti sve ostatke prethodnih drajvera. Pa onda ponovo instaliraj drajvere. Recimo 6x.xx ili 7x.xx.

Kako nisam napisao ? Napisao sam da sam instalirao 56.xx
Hvala na savetima !
 
*P*A*B*L*O*:
Sad bi mi trebao savet za jeftinu NOVU grafichku (oko 40 e ako uopste ima neka za te pare)
treba da bude AGP i da ima 128 Mb memorije
drug bas i nije neki strastveni igrach pa svaka graficka ce biti dobra (PC mu sluzi za muziku, filmove i internet)

Prosle zime sam stavio gf 6200( tada je bila 120e) ako si zainteresovan mozemo se dogovoriti ja bih nesto 6-7600gt pa mi ova nece trebati!
 
Ipak nije bilo da grafichke kartice !! Jeste da je GeForce 4 mx 440 radila ali ne zadugo..... :(
Greska koliko se meni chini je da maticne zato kad sam bolje pogladao maticnu oko 10 kondenzatora su nabubreni ( sto ja mislim da je otisla matichna ) sto je najgore sad nece ni bios da digne.... samo zuji i nishta ! ! Shta vi mislite ??
 

Back
Top