CIA prozvala Hrvatsku zbog zločina Tomislava Merčepa

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
Objavljen dokument američke tajne službe
CIA prozvala Hrvatsku zbog zločina Tomislava Merčepa

Vlada Hrvatske izbegla je da istraži optužbe protiv bivšeg hrvatskog vođe paravojnih formacija Tomislava Merčepa plašeći se uticaja nekih desno orijentisanih političkih vođa, piše u dokumentu sa kojeg je američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) nedavno skinula oznaku tajnosti i u decembru prošle godine objavila ga na svojim internet stranicama.

Prema dokumentu, u čijoj su izradi uz CIA učestvovale i američka Vojnoobaveštajna agencija (DIA) i Nacionalna agencija za sigurnost (NSA), Merčep je 1991. godine počinio i direktno naredio brojne zločine, kao što su tortura, ubistva i nestanak na hiljade Srba u Hrvatskoj.

Najozbiljnije optužbe protiv Merčepa odnose se na događaje u Pakracu i Pakračkoj poljani kada je, kako se navodi, naredio masovnu likvidaciju Srba. U dokumentu CIA se navodi i izveštaj UN-a iz 1993. godine o tome da su „hrvatske vlasti uklonile tela iz dve masovne grobnice nedaleko od železničke stanice u Pakracu, te da istražitelji UN veruju da se u trećoj grobnici krije 1.700 tela“, tvrdi CIA.

U istom materijalu se dodaje kako su Merčep i njegove snage počinili ubistva i u Gospiću, a pominje se i Merčepova umešanost u ubistvo Mihajla Zeca i njegove žene i ćerke u Zagrebu.

Portparol Državnog tužilaštva Hrvatske Martina Mihordin nije danas želela da komentariše izveštaj CIA i Merčepu i podsetila je da je upravo u toku predistražni postupak i pregled materijala koji je Tužilaštvo još u februaru prošle godine dobilo iz Haga.

Ti se materijali, rekla je Mihordinova, odnose upravo na ratne zločine protiv srpskih civila i vojnih zarobljenika u istočnoj Slavoniji i Pakračkoj poljani koji su počinjeni u drugoj polovini 1991.

Izveštaj CIA o ratnim zločinima Merčepa nisu želeli da komentarišu ni u Ministarstvu pravde.

Merčep je, kako su jutros preneli hrvatski elektronski mediji, rekao da su to „gluposti“.

Agencije i M. Š.

Izgleda da se "nešto iza brda valja". Možda su ovo i dobri signali koji dolaze sa zapada. Jer, iako smo mi ovde sve ovo znali odavno, ipak je drugačije kada ovakve stvari počnu da se objavljuju od strane zapadnih obaveštajnih službi.
Znam da će se sada Kyo, Nataša Kandić, Sonja Biserko i mnogi drugi koji bi da čiste po "srpskom dvorištu" silno iznervirati kada im ameri kažu kako su i drugi (osim do sada glavnih krivaca - Srba) bili zločinački nastrojeni, kako su nemilosrdno ubijali Srbe i kako "u domovinskom ratu nisu mogli biti činjeni zločini", ali ja verujem da je ovo dobar znak da će se i drugi zločini koji su se do sada zataškavali, otkriti. Možda ipak nećemo biti "crne ovce" i "bele vrane".
 
DraGo70:
P.S. Ne znam kako će sada Hrvati da toliko insistiraju na "masovnom zločinu nad hrvatskih 200 branitelja u Vukovaru" i "genocidu nad Hrvatima", nakon što se istraže ove masovne grobnice sa 1.700 tela - uglavnom srpskih civila. Kada se ovome još dodaju žrtve Bljeska i Oluje...

Било би ПРАВЕДНО да жртве усташке каме буду ОТКОПАНЕ, ИМЕНОВАНЕ, ОПОЈАНЕ и САХРАЊЕНЕ - а злочинци изведени пред суд, али бојим се да ће, као и до сада, баш уз помоћ МЗ и Ватикана ОВИ ЗЛОЧИНИ БИТИ "ЗАТРПАНИ" - а касније и минимализовани... већ смо видели безброј пута потпуно исти сценарио коме чак ни основне преваре и начин фалсификовања и обесмишљавања учињених злочина НЕ МЕЊАЈУ... ово је већ не знам која по реду реприза. 8-)
 
Djubre zlochinachko........tako se civilima......
a116.gif
 
eremita:
Било би ПРАВЕДНО да жртве усташке каме буду ОТКОПАНЕ, ИМЕНОВАНЕ, ОПОЈАНЕ и САХРАЊЕНЕ - а злочинци изведени пред суд, али бојим се да ће, као и до сада, баш уз помоћ МЗ и Ватикана ОВИ ЗЛОЧИНИ БИТИ "ЗАТРПАНИ" - а касније и минимализовани... већ смо видели безброј пута потпуно исти сценарио коме чак ни основне преваре и начин фалсификовања и обесмишљавања учињених злочина НЕ МЕЊАЈУ... ово је већ не знам која по реду реприза. 8-)

da slažem se po prvi puta s tobom
ali da tako bude isto i sa ostalim žrtvama i sa ostalim ratnim zločincima ( znači i sa srpskim i muslimanskim)
a što se tiće teme
već sam ju ja otvorio u sklopu jedne
al nije bilo komentara
vidi:

http://forum.krstarica.com/threads/130405&page=3
 
serb_pagan:
shta je bilo? josh se nisi rastreznio od bozicne rakije? gubish se

Па наравно да нисам..... данас су патерице српске славе Св.Стефана првомученика.... који је страдао за Христа Спаса тако што су га КАМЕНОВАЛИ........не узбуђуј се без потребе... живелииииии !


 
eremita:
Па наравно да нисам..... данас су патерице српске славе Св.Стефана првомученика.... који је страдао за Христа Спаса тако што су га КАМЕНОВАЛИ........не узбуђуј се без потребе... живелииииии !
]
pa shto se svadjas sa ljudima bez potrebe na sveca?
 
tokyo:
da slažem se po prvi puta s tobom
ali da tako bude isto i sa ostalim žrtvama i sa ostalim ratnim zločincima ( znači i sa srpskim i muslimanskim)
a što se tiće teme
već sam ju ja otvorio u sklopu jedne
al nije bilo komentara
vidi:

http://forum.krstarica.com/threads/130405&page=3

Колико знам, бар на овом форуму, а и у мом приватном животу, НИКАДА НИ ЈЕДАН СРБИН НИЈЕ РЕКАО ДА НЕ ТРЕБА ОДГОВАРАТИ ЗА ЗЛОЧИНЕ БЕЗ ОБЗИРА КО ИХ ЈЕ ПОЧИНИО. А ви, дволичне пиз*де ватиканске, католичке, увек сте бранили и минимализовали ЗЛОЧИН који је починио НЕКО ВАШ - И ЗАТО СРБИ ВИШЕ НЕЋЕ ДА ПРИХВАТЕ БИЛО КАКВУ ОСУДУ ЗЛОЧИНАЦА ИЗ СВОЈИХ РЕДОВА АКО ОНА НИЈЕ ПРАВЕДНА И ИСТА ЗА СВЕ !!! Да ли то може да уђе у твоју усташку главу ?

Знам, да не може !

А треба да ИДЕМО РЕДОМ:

1. ЈАСЕНОВАЦ И ОСТАЛА СТРАТИШТА И МАСОВНЕ ГРОБНИЦЕ
КОЈЕ СУ ПОСЕЈАНЕ ВИШЕ НЕГО ЖИТО У НДХ..... "лијепа ваша" налази се на
масовним гробницама СРПСКОГ НАРОДА.

када то решимо...... онда можемо даље.....ја се слажем да одговара СВАКИ ЗЛОЧИНАЦ - али ви, гов*на ватиканска СЕ СА ТИМ НЕ СЛАЖЕТЕ - и све док МРТВИ не добију оно што им
и по Божјим и по људским законима припада - НЕЋЕ БИТИ МИРА.
 
eremita:
Колико знам, бар на овом форуму, а и у мом приватном животу, НИКАДА НИ ЈЕДАН СРБИН НИЈЕ РЕКАО ДА НЕ ТРЕБА ОДГОВАРАТИ ЗА ЗЛОЧИНЕ БЕЗ ОБЗИРА КО ИХ ЈЕ ПОЧИНИО. А ви, дволичне пиз*де ватиканске, католичке, увек сте бранили и минимализовали ЗЛОЧИН који је починио НЕКО ВАШ - И ЗАТО СРБИ ВИШЕ НЕЋЕ ДА ПРИХВАТЕ БИЛО КАКВУ ОСУДУ ЗЛОЧИНАЦА ИЗ СВОЈИХ РЕДОВА АКО ОНА НИЈЕ ПРАВЕДНА И ИСТА ЗА СВЕ !!! Да ли то може да уђе у твоју усташку главу ?

Знам, да не може !

А треба да ИДЕМО РЕДОМ:

1. ЈАСЕНОВАЦ И ОСТАЛА СТРАТИШТА И МАСОВНЕ ГРОБНИЦЕ
КОЈЕ СУ ПОСЕЈАНЕ ВИШЕ НЕГО ЖИТО У НДХ..... "лијепа ваша" налази се на
масовним гробницама СРПСКОГ НАРОДА.

када то решимо...... онда можемо даље.....ја се слажем да одговара СВАКИ ЗЛОЧИНАЦ - али ви, гов*на ватиканска СЕ СА ТИМ НЕ СЛАЖЕТЕ - и све док МРТВИ не добију оно што им
и по Божјим и по људским законима припада - НЕЋЕ БИТИ МИРА.
Браво,еремита! :D
24805BP~The-Simpsons-Mr-Burns-Excellent.jpg
 
Šakal:
Mnogo hoćeš da znaš...


Ko ja??
Meni osobno je svejedno!
Gle mojoj zemlji nisu nametnute sankcije, zamrznuti pregovori, stagnacija i vizna izolacija...
nego vama
gledao sam sinoć Telefakt na BK televiziji
stravičan podatak
70% studenata u Srbiji nikad nije bilo u inozemstvu
prestrašno
i ti mladi ljudi nikad nisu vidjeli svijeta
dok naši mladi ljudi već sad sudjeluju u raznoraznim studentskim razmjenama i usavršavanjima u inozemstvu
pa kako ne vidite
da gotovo na svim poljima stagnacija u vašoj zemlji
i sve zbog jednog čovjeka!?!
 
Слушај,кјо.Ако хоћеш да се бавиш таквим питањима као што су проблеми српске привреде и придруживање ЕУ,онда мораш бити способан да сагледаш ситуацију у глобалу.А,мислим да ти ниси то у стању,нити знаш,нити можеш.

Како можеш тако наивно да посматраш ствари?Зар верујеш да су кључни проблеми Србије хватање Ратка Младића?Зар мислиш да је то разлог због којег ЕУ неће да настави преговоре?Да ли мислиш да је то разлог због којег ЕУ(додуше не цела) покушава да отме Космет Србији?Да ли мислиш да је Младић проблем,кад је у питању приватизација,корупција,деградирање здравства и просвете?Да ли мислиш да је све ово због јеног човека,за којег не знбамо ни да ли је више жив?

То је за нешто ширу расправу,коју ти,мислим,ниси у стању да свариш.
 
Pa valjda i zbog toga ne predajemo , pardon - ne prodajemo "trazene " ...
Da ne "nadrapaju ljudi koji to nezasluzuju"...

Nego da li ste primetili da kada su u pitanju "ratni zlocini " za koje su optuzeni pojedini Srbi , onda se sudi po "Komandnoj odgovornosti " , a kada su u pitanju "zlocini " koje su pocinili hrvatski ili muslimanski pojedinci , onda se trazi "pojedinacna odgovornost " ?
Kopliko li "samo" u tome detalju ima cinizma , a ne pravde i pravicnosti .
 

Back
Top