Alice Cooper

JaH_G|rL:
Sigurno ste svi chuli za Poison...huh predivna pesmaaa...Shta mislite o njemu??

pa bilo je i boljih :wink:
probaj da cujes jos njegovih pesama ima i boljih, a ako zelis ja cu te uputiti sta da cujes od drugih izvodjaca
mozda ce ti se svideti... 8)
 
nemate vi pojma,iskopali ste jednu pesmu i mozete da pricate o njemu,poslusajte malo njegove prve albume da vidite ko je i sta je u stvari Alice Cooper,legenda shock-rock-a!!!!!!!!




ALICE SPICE!!!!!!
 
buki19:
nemate vi pojma,iskopali ste jednu pesmu i mozete da pricate o njemu,poslusajte malo njegove prve albume da vidite ko je i sta je u stvari Alice Cooper,legenda shock-rock-a!!!!!!!!




ALICE SPICE!!!!!!

Svaka cast!! Upravo moje reci, AC je legenda!
 
Kako neko moze da se tek tako hvata samo za jednu pesmu od coveka ciji band funkcionise od 1968 i jos uvek traje.
Ljudi su stvarno neupuceni,kao da je Poison jedina pesma koju je Vincent Furnier napisao,to me podseca na ono kao svi misle Black Sabbath ne postoje vec toliko decenija,a evo proslog meseca su navrsili 36 godina postojanja.
Zato od Alice Coopera cuj starije stvari,neke manje upadljive ali mnogo kvalitetnije kao sto su:
Hell is living without you
Billion dollar babies
Scool's out
Only women bleed
Prettiest for you.......
 
King of the mountain:
Krunisani shock rock kralj,Alice Cooper,koji je prosao razlicite faze rocka i metala,se svojim poslednjim studijskim albumom"The eyes of Alice Cooper" vratio tradicionalnom rock zvuku.Sta mislite o njemu?

vericas:
jeste znali da mu je otac bio svestenik,ili je jos uvek.
volim alice coopera,jea..

Ernesto_Che:
nije losh lik, ima neke stvarno dobre pesme, mada nesto ne ludujem za njim...nisam chula nista novije od njega, mada kazu da nije loshe...

helena_LP-freak:
POISON MU JE ZAKON!
Ne slusam ga nesto sad pretjerano, samo OBOZAVAM TU PJESMU, prosto O'KIDAM NA NJU!!! :oops:

VisionOfDisorder:
Izlapeli starkelja. I da, poison je cool.
 
Da,stvarno,svi se hvataju samo za Poison.Jeste li vi uopste culi prelepe balade poput"Hell is living without you","Die for you","Every woman has a name".Bend postoji od '69 i proziveo je sve i svasta.Mislim da su"Brutal planet" i "Dragontown" fenomenalni albumi,ali niko ih ne shvata na pravi nacin.I na kraju,poslednji"The eyes of Alice Cooper" je samo pokazao njegovu toplu i iskrenu stranu.Jeste li culi"Novocaine" ili "Between high school and old school"?E,a ovaj tip sto je rekao da je covek bruka,zestoko gresi.Ko joj gleda nacin oblacenja.Zar vam muzika nije nimalo bitna?I na kraju,nemoj da ga neko poredi sa onim glupim Mensonom.To me ljuti.Poz
 
King of the mountain:
Da,stvarno,svi se hvataju samo za Poison.Jeste li vi uopste culi prelepe balade poput"Hell is living without you","Die for you","Every woman has a name".Bend postoji od '69 i proziveo je sve i svasta.Mislim da su"Brutal planet" i "Dragontown" fenomenalni albumi,ali niko ih ne shvata na pravi nacin.I na kraju,poslednji"The eyes of Alice Cooper" je samo pokazao njegovu toplu i iskrenu stranu.Jeste li culi"Novocaine" ili "Between high school and old school"?E,a ovaj tip sto je rekao da je covek bruka,zestoko gresi.Ko joj gleda nacin oblacenja.Zar vam muzika nije nimalo bitna?I na kraju,nemoj da ga neko poredi sa onim glupim Mensonom.To me ljuti.Poz

Pa rekoh ja da ga ne slusam... Jednostavno mi se svidja ta pjesma, i to je to... :wink:
 
King of the mountain:
Da,stvarno,svi se hvataju samo za Poison.Jeste li vi uopste culi prelepe balade poput"Hell is living without you","Die for you","Every woman has a name".Bend postoji od '69 i proziveo je sve i svasta.Mislim da su"Brutal planet" i "Dragontown" fenomenalni albumi,ali niko ih ne shvata na pravi nacin.I na kraju,poslednji"The eyes of Alice Cooper" je samo pokazao njegovu toplu i iskrenu stranu.Jeste li culi"Novocaine" ili "Between high school and old school"?E,a ovaj tip sto je rekao da je covek bruka,zestoko gresi.Ko joj gleda nacin oblacenja.Zar vam muzika nije nimalo bitna?I na kraju,nemoj da ga neko poredi sa onim glupim Mensonom.To me ljuti.Poz

Nisam, niti me interesuju.

Manson glup? Brian Warner je sve, samo ne to. Mogao bih da napishem seminarski na tu temu. Koliki je Cooper-ov iq, ne znam, ali se nije neshto proslavio sa idejne strane. Na tom mestu zaista moze samo da sedne i da uchi od mr. Manson-a. Don't get me started.
 
Ne poznajem Cooperov rad, mada mi deluje kao sharlatan... i tekstovi (upravo listam) me bash i ne prosvetljuju. Naivni su poprilichno. No dobro, nisam tu da vredjam. U vezi mr. Mansona (kad si vec zapocheo sa lupetanjem) moraju se neke stvari reci.
Pre svega, albumi su mu odradjeni konceptualno. Ne zelim da ulazim u analize samo da bih tebi (koji zaista nemash pojma o chemu govorish) neshto objasnio. Recimo ovako, svaki album mu je zasebna ideja... osim zadnjeg, kojim je jednostavno dokazao da je iznad svega shto je dosad radio. Najprostije recheno, ako se do album "the golden age of grotesque" bavio kritikovanjem amerike i lazne religije, tim albumom je dokazao, da kad je vec sve rekao, moze da se zajebava. Maestralno.
Oduvek sam cenio iskrenost. Da ne prichamo o intervjuima koje je davao u kojima zaista pokazuje da je chovek na mestu, po svim shvatanjima (pogledaj murov "zedj za nasiljem" npr, ima ga i tu). Tekstovi (lyrics) su mu, pa, genijalni. Puni emocija, sarkazma, iskrenosti, zelje da se neshto promeni.
"Glupe pesme"? Koje glupe pesme? Voleo bih da chujem shta zamerash (ako si uopshte u stanju da mi dash takav odgovor). Poshtovan od mase? Masa je oduvak pokazivala da je krivo merilo za prave vrednosti. Uostalom, da nije neposhtovan, ne bi bio tamo gde jeste sada, tj. na gomili novca sa puno ekstra riba.
Chovek inache i crta.
Uglavnom, ako imash josh nekih glupih zamerki, samo izvoli. Imam dovoljno materijala za ceo udzbenik.
 
Kada smo vec kod konceptualnosti albuma,spomenucu da je Alice Cooper uradio 2 mracna albuma koji su u potpunosti posveceni futuristickim,pesimistickim vizijama ove planete.Niko nije kritikovao glupost ljudskog roda i greske koje ljudi prave unistavajuci prirodu kao on.Recimo da za svaki tekst njegove pesme sa bilo kog albuma moze da se uradi i odgovarajuca pozorisna predstava.Podrazumevam da su pojedini delovi istovremeno i smesni,naravno na ironican nacin,u cilju podsmevanja prosecnog Amerikanca.Mr.Alice je jedan od pevaca sa najboljom dikcijom,sto se istovremeno i ne moze reci za Mensona.I na kraju,njihova muzika se i ne moze bas porediti.Nikada nisam cuo Mensonovu toplu i iskrenu baladu.Problem je sto svi Coopera shvataju kao darkera,a on je sasvim drugaciji.I na kraju,mislim da se ova diskusiona tema zove Alice Cooper.Ubedi me da je suprotno..I verovatno je namenjena onima koji razumeju njega i njegove pesme,a ne pojedincima koji ce da ga blate.Sincerely,Dax 8)
 

Back
Top