Cime da hranim bolesnu bebu

Znam da treba da jede dijetalnu hranu, ali nisam tacno sigurna sta sve sme. Baren krompir, sargarepica, supice. Ali sta jos?
Od mlecnih proizvoda mu ne dajem nista, a nisam sigurna da li bih trebalo da mu dam malo jogurta.
To se oduzilo pa bih mu dala jos nesto osim navedenog. Ne moze da zivi samo na krompiru. Znam da bi trebalo i pirinac ali mu nije omiljeno jelo ni ovako a kamo li sad. Da li mogu da mu dam pilav makar da nije samo baren pirinac?
 
Ne nisam ga vodila, jer smo vec imali slican problem i znam sta mi je tada dr rekla. Dajem mu probiotik po savetu prijateljice hirurga.
A i cula sam da vladaju trenutno stomacni virusi tako da ne bih maltretirala dete da bi mi u dz rekli nista kao i obicno.
 
Nisam htela da ga vodim jer oni u dz nemaju pojma. Svaka cast izuzetcima ali ona pogleda dete cuje simptome i kaze, bez ikakvih analiza ili pregleda da je virusno. Zato izbegavam zbog takvih stvari da ga vodim da ne bi nakacio jos nesto tamo, kao sto je predpostavljam i ovo nakacio krajem decembra na redovnoj kontroli.
Vodila sam ga jutros i ispostavilo se da sam u pravu, virusno je, opet bez analiza.
Dr. nam je rekla da mogu sve da mu dajem normalno osim mleka, i svezeg voca i povrca. Bez terapije.
U svakom slucaju hvala ti na savetima
 
Znas kako..laboratorija se radi obavezno ( + beba ima temperaturu ), a daje se - pa ne smem da pisem, iako je to simtomatska terapija,totalno neskodljiva..al' ipak mislim da smem da ti kazem da kupis u apoteci Orosal i dajes bebi na svakih 5 min. 1 kafenu kasicicu ( nadoknada tecnosti= pa beba ima nekoliko puta dnevno proliv i to 5 dana ! ) + tecnost, ide pirincana voda ( to je najbolje!! ), baren krompir moze, pecena jabuka..
Probiotik ide takodje..
Znas kako..tesko je bez pregleda, a ne bih da komentarisem dr koji je pregledao bebu :| :?
 
Vec drugi put je bolestan i oba puta je bilo isto. Nikakva labaratorija i cuda, ova mu cak nije ni stomak ispipala. Strasno. Rekla mi je da sve normalno sme da jede osim teske hrane i mleka. To mi je malo cudno.
Problem je sto je on mali da mi kaze sta mu je, ja mogu samo da nagadjam da li ga nesto boli ili ne. Kada sam dr. rekla da sam sigurna da ga nesto boli, jer znam svoje dete, on koji nikad ne place ne mogu da ga smirim 2 dana, odgovorila mi je da ga sigurno nesto boli ako je tako i eto. Niti mi je objasnila sta i zasto i kako da mu pomognem.

Za orosal znam ali mu nisam davala jer je pio caj i vodu po tom sistemu, na svakih 5 min sam mu gurala po malo.
U svakom slucaju mu je bolje, vec 2 dana normalno kaki i bolje je raspolozen. Za svaki slucaj jos danas i sutra mu dajem probiotik i mlekce bez laktoze.
Hvala svima, zao mi je sto i drugi doktori nisu kao vas dve. :)

Clyde krem od integralnog pirinca? Jel to da pravim ili?
 
A vidi - ako vec imas idiota od pedijatra, kako bi bilo da promenis pedijatra? Ili ako je bebi vec nesto tako akutno (a desi se) da ga odvedes na Inbstitut za majku i dete ili u Tirsovu (iz Bgda si, ako dobro shvatam?) - pa i da moras da platis pregled (bez uputa) ni to nije vise od 500 dinara a bar ces biti mirnija...NE znam sta da ti kazem. Sto se integralnog pirinca tice, od pirinca mu nista nece biti svakako.
 
Debela Berta:
Vec drugi put je bolestan i oba puta je bilo isto. Nikakva labaratorija i cuda, ova mu cak nije ni stomak ispipala. Strasno. Rekla mi je da sve normalno sme da jede osim teske hrane i mleka. To mi je malo cudno.
Problem je sto je on mali da mi kaze sta mu je, ja mogu samo da nagadjam da li ga nesto boli ili ne. Kada sam dr. rekla da sam sigurna da ga nesto boli, jer znam svoje dete, on koji nikad ne place ne mogu da ga smirim 2 dana, odgovorila mi je da ga sigurno nesto boli ako je tako i eto. Niti mi je objasnila sta i zasto i kako da mu pomognem.

Za orosal znam ali mu nisam davala jer je pio caj i vodu po tom sistemu, na svakih 5 min sam mu gurala po malo.
U svakom slucaju mu je bolje, vec 2 dana normalno kaki i bolje je raspolozen. Za svaki slucaj jos danas i sutra mu dajem probiotik i mlekce bez laktoze.
Hvala svima, zao mi je sto i drugi doktori nisu kao vas dve. :)

Clyde krem od integralnog pirinca? Jel to da pravim ili?
Sad sam se iznervirala..bas bezveze :evil: ( poslusaj savet WW )
Pazi..nije bitan sistem, vec sam orosal - najbolja rehidratacija :wink:..nista bolje .
Nema na cemu :wink:..
 
@Berta:
Krem od integralnog pirinca:
skuvati pirinac sa vodom u odnosu 1 prema 10 u ekspres loncu 2 sata, zatim to propasirati, ono sto ne prodje kroz pasirku, koristiti za zdrave ljude, a ovaj krem jos malo prokuvati i stavljati u njega eventualno malo propasiranog kuvanog luka, bundeve, sargarepe, paskanata ili kupusa........
moze na svaki dan drugo povrce.......
 
Ne, ne niste me razumele. Njegov pedijatar je super, ali smo oba puta kada je bio bolestan naleteli na nekog drugog jer njegova dr nije radila.
Prvi put sam ga vodila u Tirsovu ali i tamo je bilo slicno, osim sto su mu uradili i analize. Ono sto mene plasi najvise jeste to da u porodici ima istorije astme i frka mi je cim se zakaslje. Sto se toga tice receno mi je da samo mogu da cekam, pa sam zato uplasena cim se razboli.
 

Back
Top