Koliko kosta sajt?!
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Koliko kosta sajt?!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Koliko kosta sajt?!

Planiram da pokrenem sajt pa me zanima koliko to kosta i da li mi trebaju neke dozvole od raznih institucija?

Sajt bi bio interaktivan i plan mi je da zaradjujem novac od posete tog sajta kao i od marketinga...Da li su za to potrebne neke dozvole???

Hvala

Zainteresovan član jopica123456789 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: Koliko kosta sajt?!

kucaj u googlu "free hosting" ima svega

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Ko je ovde uopste spominjao "free hosting"?
    Iz kopa pesma ori se,
    Sa naseg severa,
    Dok delije su uz tebe
    Ti si nepobediva

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio spirittt
    Planiram da pokrenem sajt pa me zanima koliko to kosta i da li mi trebaju neke dozvole od raznih institucija?

Sajt bi bio interaktivan i plan mi je da zaradjujem novac od posete tog sajta kao i od marketinga...Da li su za to potrebne neke dozvole???

Hvala
    [font=Verdana]Nikakve dozvole ne trebaju, a troškovi su izrada sajta i njegovo održavanje, registracija domena i hosting.[/font]

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio jopica123456789
    [font=Verdana]Kakve veze ima sada free hosting?!?!

Da li uopšte neko ovde čita, pitam se ponekad....[/font]

Ističe se pumps (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jopica123456789
    Komentari ovog tipa... da se nesto nadje na Yahoo ili Altavisti ili nekom drugom pretrazivacu treba zabraniti ili ne... Mozda pustiti "coveka" da pokaze koliko je inteligentan i duhovit.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Zbilja, kolika je cena izrade sajta (trenutna), interesuje i mene po stranicama i ostalo.
    Kolega je radio neki sajt izaslo je oko 20 000 dinara html pre par meseci.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

To je toliko zavisno od situacije, vrste sajta, firme kojoj radis, namene sajta, planiranih prosirenja, da li je sa ili bez SQL baze, raznih formi, da li je u Flash ili ne itd,itd...
    Nemoguce reci. Jaaako zavisi....Toliko mogucih kombinacija i vrsta da je cudo!

I nema cak tu ni "prosecno po strani"... jer ako strana sadrzi samo tekst jedna je stvar, ako treba grafika opet druga (pa unutar toga ako imaju svoje graficke elemente ili ih ja radim)...

Ja nikada ne mogu reci posto sajt kad me neko pita. Tek kad saznam detalje sta hoce (okvirno) mozemo uopste o ceni razgovarati.To bi mi bilo kao da je otisao neko u fabriku automobila svih namena i pitao - posto auto? Koji, kakav, za koje namene, koje klase, snage itd...?

Osim toga, dok sam pocinjao, kao i svaki pocetnik zaletim se i tresnem neku cenu koja mislim tada, pokriva moj rad i zaradu. Uvek je posle ispadalo da treba jos ovo, jos ono, moze li jos samo ovo, pa onda sledi rafalna paljba. na kraju se ispostavljalo da jos toliko vremena odradjujem dodajuci sve neke "sitnice" i ispadne potpuno drugi sajt sa mnogo vise rada ulozenog.
    Kasnije i ne zakurblam masinu dok mi se ne definise TACNO sta se hoce i to posle nema besplatne izmene. Moze, al kosta.
    Poslednji put ažurirao/la codemaker : 09.01.2007. u 23:50

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio The Legolas
    Zbilja, kolika je cena izrade sajta (trenutna), interesuje i mene po stranicama i ostalo.
    Kolega je radio neki sajt izaslo je oko 20 000 dinara html pre par meseci.
    [font=Verdana]Kolika je cena izrade neke aplikacije?

Kako odgovoriti na ovo pitanje, ako se ne zna šta treba uraditi? Isto važi i za izradu sajta.
    [/font]

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Hvala Bojane. Code, lepo si mi objasnio. Da naravno, razumem sta hocesh da mi kazesh, stoga je i tesko dati odgovor na takvo pitanje, ali sam razmisljao na drugachiji nachin, recimo kako se odredjuje ta cena da li postoji neki cenovnik po kome se to vodi, recimo primer: sajt od 15 stranica sa grafikom u njemu i dodatnim tekstom je toliko i toliko. To me je zanimalo kako se odredjuje cena, primer obichnog html sajta sa gore navedenim stavkama. Posto nisam u tim vodam, bash me zanima.

Evo recimo, na primer Krstarica, kada bih zeleo da mi neko napravi indentichnu stranicu nalik ove www.krstarica.com i da dodam i forum, nebitno eto primer phpBB, koliko bi cena njega izasla, ali da bude na mome privatnom serveru, i kako se ta cena odredjuje. Nebavim se ovakvim stvarima ali me zanima, jer ko zna sutra sta bi moglo da se desi, pricham uopsteno.

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5786

spektar cena ti je u rasponu od 10 do 100 evra po stranici.
    Sve zavisi sta hoces na njoj da imas. Od obicnog teksta, flasha, jave do baze podataka ili recmo placanje pomocu kartica, podrsku za video konferenciju, itd itd. Takodje zavisi i od broja strana.
    I mala napomena za one koji su rekli da ti ne trebaju papiri. Itekako ti trebaju ako zakupljujes co.yu domen.
    Cene veoma variraju bukvalno i od osobe kojoj se obratis. Tu u principu i nastaju svi problemi jer ti mozes da kazes jednu cenu i onda se pojavi neki klinac koji je nesto nardljao dreamweaver i misli da zna to da radi i ponudi duplo manju cenu. Problem je sto je pitanje da li ce taj mali sve to umeti da uradi ali ima jos jedna veca fora. On ce mozda i umeti da uradi ali za sajt osim znanja da ga napravis treba da imas i znanje (iskustvo a i osecaj) da ga osmislis. Najlakse je napraviti. Tezi deo je to osmisliti da bude: funkcionalno, lepo i originalno. E to taj klinac iz price nece umeti
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 10.01.2007. u 02:05
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Primećen član Sport_Billy (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

...za co.yu je potrebna potvrda o registraciji firme/udruzenja gradjana ali je domen besplatan...
    It has to start somewhere....it has to start sometime...
    what better place than here, what better time than now!

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio The Legolas
    Hvala Bojane. Code, lepo si mi objasnio. Da naravno, razumem sta hocesh da mi kazesh, stoga je i tesko dati odgovor na takvo pitanje, ali sam razmisljao na drugachiji nachin, recimo kako se odredjuje ta cena da li postoji neki cenovnik po kome se to vodi, recimo primer: sajt od 15 stranica sa grafikom u njemu i dodatnim tekstom je toliko i toliko. To me je zanimalo kako se odredjuje cena, primer obichnog html sajta sa gore navedenim stavkama. Posto nisam u tim vodam, bash me zanima.

Evo recimo, na primer Krstarica, kada bih zeleo da mi neko napravi indentichnu stranicu nalik ove www.krstarica.com i da dodam i forum, nebitno eto primer phpBB, koliko bi cena njega izasla, ali da bude na mome privatnom serveru, i kako se ta cena odredjuje. Nebavim se ovakvim stvarima ali me zanima, jer ko zna sutra sta bi moglo da se desi, pricham uopsteno.
    [font=Verdana]Dakle, da probam samo da malo pojasnim čitavu priču. Izrada sajta mi je usputna delatnost kao deo neke veće celine te samim tim statički sajtovi su nešto čime se ne bavim, ali da bi bio urađen kako treba potrebno ti je u većini slučajeva dizajner, fotograf i lektor. Znači, pored tebe koji to znaš da "kuckaš", još tri osobe. Ukoliko optimistički zaključimo da je njihov ukupni angažman recimo 6 čovek/dana ostaje još vreme potrebno da ti to sve "ukuckaš" i istestiraš u raznoraznim browserima i njihovim različitim verzijama. Neka tvoj rad bude 4 dana, dolazimo do 10 čovek/dana.

Ovo je samo vrlo površna procena za tih pomenutih 10-15 strana koje si pomenuo i odnosi se na ljude koji znaju da rade svoj posao. Ako sada to pomnožiš sa cenom dana dobiješ neku okivrnu cifru koliko to košta.[/font]

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Crni Bojane, sta radis u 5 ujutro na netu?
    Ajde sto sam ja danas zaglavio do 4 ali takav mi posao, mora se...

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Sam si odgovorio Code, takav mi posao... [/font][font=Verdana]
    Nije da se mora ali je zgodno uraditi na vreme...[/font]

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bojan p
    [font=Verdana]Dakle, da probam samo da malo pojasnim čitavu priču. Izrada sajta mi je usputna delatnost kao deo neke veće celine te samim tim statički sajtovi su nešto čime se ne bavim, ali da bi bio urađen kako treba potrebno ti je u većini slučajeva dizajner, fotograf i lektor. Znači, pored tebe koji to znaš da "kuckaš", još tri osobe. Ukoliko optimistički zaključimo da je njihov ukupni angažman recimo 6 čovek/dana ostaje još vreme potrebno da ti to sve "ukuckaš" i istestiraš u raznoraznim browserima i njihovim različitim verzijama. Neka tvoj rad bude 4 dana, dolazimo do 10 čovek/dana.

Ovo je samo vrlo površna procena za tih pomenutih 10-15 strana koje si pomenuo i odnosi se na ljude koji znaju da rade svoj posao. Ako sada to pomnožiš sa cenom dana dobiješ neku okivrnu cifru koliko to košta.[/font]
    Hvala @Bojane.

Slične teme

1. koliko kosta sajt?
    Autor becka75 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 22.09.2008., 02:35
  2. Koliko kosta web sajt???
    Autor blubokiz u forumu Web dizajn
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 24.08.2007., 20:35
  3. koliko kosta...........
    Autor folder u forumu Mobilna telefonija