pomoc oko ORIGINALNOG simsa 2:universitya

sarabubasara

Poznat
Poruka
9.927
znaci, od druga sam nabavila originalnu rusku verziju...
sad dobih iz UK originalnu university verziju...
ova se instalira, a u manualu pise da ne treba da se instalira u isti fajl kao sims 2...
sve sam uradila kako kaze u manualu(knjizica koja se dobije kad se kupuje original).
instalira se a onda se samo startuje
checking if sims 2 university is up to date(nesto tako)
onda kaze:
sims 2 university is installed improperly.please re install...
u unistalira mi university....a sve original...pomoc?
MOLIM VAS !
 
Moguce da se te dve verzije ne slazu.
Ako se ipak slazu onda probaj ovako: instaliraj sims 2, zatim unuversity, kada bude trazio cetvrti disk simsa 2 ne stiskaj nista, ni OK ni CANCEL. Ako pritisnes CANCEL on ce uninstalirati celo igru sto ti se i desava. Jednostavno restartuj comp, probaj normalno da ga restartujes, ako nece onda ga restartuj na gurku (pritisni dugme reset na kucistu). Skoro 100% sam siguran da ce tad da radi.
Posle toga izvuci shortcut od university na desktop posto je nece biti kad upalis racunar i startuj igru. Ona se nalazi u C:\Program Files\EA GAMES\The Sims 2 University\TSBin ako je tu igra instalirana i trebalo bi da se zove Sims2EP1.exe. Probaj pa javi dal radi.
 
E sad me muchi sledece: :?

Nabavio sam "Nightlife" kao i "Open for business" i misleci de se expansion packovi nadogradjuju jedan na drugi - instalirao sam oba.
Kad sam instalirao "Nightlife" i ushao u igricu, reche mi da mi je tim postupkom uninstalirao "University" (???) i da sam izgubio opcije iz tog pack-a. Dobro - mogu da zivim sa time, bitno mi je da su porodice tu a ostalo manje vishe. Malo sam proshvrljao, video shta ima novo, i izashao.
Kad sam instalirao "Open for business" i ushao u igru dobio sam istu poruku, ovog puta za "Nightlife" da je uninstaliran (???), ali dobro kaze da mogu da se vratim, instaliram "Nightlife" opet i kao radice. Pregledam i tu shta imanovo i izadjem.

I dobro, ajde kao sad cu malo da igram "Nightlife" pa kad me smori preci cu na "Business" i divota. I tu pochinje problem.

- pokrenem "Nightlife" i zabode kod uchitavanja. Dobro - instaliracu ga ponovo.
- intaliram ponovo i pokrenem i opet zabode kod uchitavanja. Hm ... dobro uninstaliracu pa cu opet instalirati.
- u control panel - uninstal - nishta se ne desi ... opet klik-klik ... nishta ... i nishta ... i nishta se ne deshava
- u program files\ night life\ uninstal - nishta se ne desi ... i nishta ... i nishta ...
- probam oba postupka i na "Business"-u ... i isto - nishta se ne desi

Trenutno jedino shto MOZE da se unistalira jeste osnovni "Sims 2", ali tako znam da se gubi svaki Save.
Tako da ja imam dva pitanja:

1) Kako uninstalirati i izbrisati igricu koja NECE da se unistalira?
2) Gde se nalaze Save podatci da ih negde sacuvam pa uninstaliram iz osnova, pa da ne izgubim sve?

A bonus pitanje - Imate li mozda neku drugu ideju shta da radim?

Hvala na strpljenju. :)
 
Kad instaliras bilo koju expanziju ne mozes koristiti save od pre.To ti je ruzna istina.
Sad slusaj vamo kad instaliras Sims 2 (osnovni) pa posle npr. University,pa onda Nightlife
University nije deinstaliran vec mozes igrici pokrenuti samo preko precice za Nightlife tj. preko precice za poslednju expanziju koju si instalirao.

Primer:
1.Instaliras osnovni Sims 2
2.Onda University
3.Onda Nightlife
4.Onda Open for Bussiness
5.Onda Pets

To znaci da igru mozes pokrenuti samo preko precice za Pets,ali i dalje mozes da igra i Nightlife i University i sve ostale expanzije.


Sto se ticne rucne deinstalacije:

Klikni na Start pa na Run i upisi regedit,klikni ok.

U registryju nadji folder EA games i ako su Simsi 2 jedina igra od EA Gamesa izbrisi ceo folder a ako nisu otvori folder pa pronadji expanzije koje zelis da izbrises.
Zatvori registry
Posle toga samo izbrisi foldere gde ti se nalaze Simsi 2 i Instaliraj ponovo



Nadam se da sam ti pomogao
 
Jacob:
Sad slusaj vamo kad instaliras Sims 2 (osnovni) pa posle npr. University, pa onda Nightlife, University nije deinstaliran vec mozes igricu pokrenuti samo preko precice za Nightlife tj. preko precice za poslednju expanziju koju si instalirao.

E to znam, ali na zalost kod mene nije taj sluchaj.
Tachno kaze da je "uninstaled" i da ne mogu pristupiti Univezitetu (kao drugom komshiluku) ili Downtown-u (u Nightlife-u) jer sam poslednje instalirao Business. Sve porodice koje sam tamo imao prebacio mi je u ove "osnovne" komshiluke u "Family bin", spremne za useljnje. I sve nove stvari koje su mogle da se kupe vishe ne postoje.

A zashto je to sluchaj - ne znam. Dobro, mozda je razlog to shto su CD-ovi piratski pa nemaju ... ne znam ti ja shta ...
Da li to znachi da sa originalima ne bih imao ove probleme?

Jacob:
Sto se ticne rucne deinstalacije
...
Nadam se da sam ti pomogao

Pa probacu, pa ce vidimo. ;)
 

Back
Top