Sta je prioritet?

rdeki

Elita
Poruka
17.948
Bas me zanima sta mislite o ovome.

Da li je prioritet ulazak Srbije u EU, ili izgradnja pravne, ekonomski i politicki stabilne Srbije koja ce biti po meri gradjana Srbije?

Moje misljenje je da pre svega moramo raditi na tome da nasa privreda i nase institucije prorade. Ne treba da nam bude cilj iskljucivo EU, vec izgradnja drzave koju ce evropske zemlje respektovati, zeleti da saradjuju sa njom i zeleti da je vide u EU.
 
rdeki:
Bas me zanima sta mislite o ovome.

Da li je prioritet ulazak Srbije u EU, ili izgradnja pravne, ekonomski i politicki stabilne Srbije koja ce biti po meri gradjana Srbije?

Moje misljenje je da pre svega moramo raditi na tome da nasa privreda i nase institucije prorade. Ne treba da nam bude cilj iskljucivo EU, vec izgradnja drzave koju ce evropske zemlje respektovati, zeleti da saradjuju sa njom i zeleti da je vide u EU.

Slažem se sa tobom.
Kad uradimo sve, lako ćemo ući, ne uradimo to, nećemo ući nikada.
 
rdeki:
Bas me zanima sta mislite o ovome.

Da li je prioritet ulazak Srbije u EU, ili izgradnja pravne, ekonomski i politicki stabilne Srbije koja ce biti po meri gradjana Srbije?

Moje misljenje je da pre svega moramo raditi na tome da nasa privreda i nase institucije prorade. Ne treba da nam bude cilj iskljucivo EU, vec izgradnja drzave koju ce evropske zemlje respektovati, zeleti da saradjuju sa njom i zeleti da je vide u EU.

Svakako da je prioritet izgradnja i jacanje drzave. Onda ce ulazak u Eu biti puka formalnost (kao sto vec rece jedan pametan covek :mrgreen: )

Zamislite da nas sutra puste u EU bez ikakvih ogranicenja, pa Srbija bi ostala bez cetvrtine stanovnistva. Ali eto ima nekih, koji bi sutra potpisali ulazak...tako bi boranija vodila drzavu.
 
Moje misljenje je da pre svega moramo raditi na tome da nasa privreda i nase institucije prorade. Ne treba da nam bude cilj iskljucivo EU, vec izgradnja drzave koju ce evropske zemlje respektovati, zeleti da saradjuju sa njom i zeleti da je vide u EU.[/QUOTE]

Kad sve to uradimo ubeđen sam da će nas prihvatiti kao i Slovence
 
Jerry Ropero:
Uhapsite Tadica. Mi ne damo Mladica.

Зашто Тадића да хапсе?

Иначе, слажем се и ја да пре свега треба да настојимо сами покренути и ојачати сопствену економију, као и све друго.

Достићи неке стандарде - зарад нас самих, а не ради неког "уласка у Европу", у којој већ јесмо, и одувек смо били.
 
rdeki:
Bas me zanima sta mislite o ovome.

Da li je prioritet ulazak Srbije u EU, ili izgradnja pravne, ekonomski i politicki stabilne Srbije koja ce biti po meri gradjana Srbije?

Moje misljenje je da pre svega moramo raditi na tome da nasa privreda i nase institucije prorade. Ne treba da nam bude cilj iskljucivo EU, vec izgradnja drzave koju ce evropske zemlje respektovati, zeleti da saradjuju sa njom i zeleti da je vide u EU.

Pre toga nećemo se niti kandidovati, a kamoli biti ravnopravni članovi EU.
Nije bitno hoćemo li mi biti EU i kada, mene EU ni ne zanima i nije mi to glavno pitanje, meni je bitno da sistem u našoj državi funkcioniše i da institucije rade, da država postane servis svojih građana i da moja deca i naša deca nisu gladna i željna. A to Srbija nije, a kada i da li će biti ne zna se, ali posle 21. Januara na sva zvona se trubi BIĆE ?!
 

Back
Top