Licnosti WWII
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 106

Tema: Licnosti WWII

Početnik
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Licnosti WWII

Koje su licnosti iz ovog perioda na Vas ostavile snazan utisak, i zasto?

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Radivoje Kerovic.

Procitao sam knjigu o njemu. Vodja cetnika sa podrucija Majevice. Sacuvao hiljade Srpskih civila od strane SS-trupa (Nijemaca), tako sto je obecao Nijemcima da ih partizani nece napadati ako Nijemci postede Srpske civile. Mnogi su Srbi vec bili strijeljani, ali mnogi i nisu. Time je zaustavio strijeljane Srpskih civila. Nije bio na strani Nijemaca ali je znao da ako se okrene protiv njih, sav Srpski narod ce izginuti.

Proglasen je razbojnikom, izdajicom od Partizanske strane jer se usaglasio na mir sa Nijemcima. Partizani su i dalje napadali, i time provocirali dalja ubijanja od strane Nijemaca i medju Srbima. Ipak narod Majevice je zahvalan Radivoju, jer danas dan Srba nebi bilo na Majevici da nije bilo njega.

Guest

Podrazumevano

Odgledaj seriju Band of Brothers, pa ti meni reci.

Guest

Podrazumevano

Band of Brothers kazes, serija jeste dobra ali opet su Ameri heroji. Ne mrzim ja Amere, ali zasto se svaka njihova uloga glorifikuje. Pogledaj ti statistike mrtvih boraca pa onda ti reci meni

Guest

Podrazumevano

ADOLF JE NAJVECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DEUTSCHLAND UBER ALLES!!!!!!!!!!!!!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Licnosti WWII

Alert Sper(spiritus movens nemacke ratne privrede)!!

Elita crni lepotan (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    567

Zukov

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

B-) Erwin, naravno

Elita Šakal (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Hm, Pustinjska Lisica... naravno...

Iskusan ljuta_mamba (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

feldmarsal manstajn

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

'De s' komsho...

Je li, ko je kreator Blickriga? Mislio sam da je Guderian, ali sam nedavno chuo da je zapravo Manshtajn najzasluzhniji...

@tema
    Hitler, verovatno. Chisto jer je promenio svet vishe nego ijedna druga lichnost dvadesetog veka.
    Ako prichamo o vojskovodjama, ima ih... Vec pomenutima bih dodao Gotharda Hajnricija.

Poznat tommy gun (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    135

Ervin Rommel...Genije....
    Pare, suze, smeh, alkohol i droga

Ističe se ljuba miljkovic (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Na suprotnoj strani, ali respekt...

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

Citat Original postavio Azathoth Pogledaj poruku
    'De s' komsho...

Je li, ko je kreator Blickriga? Mislio sam da je Guderian, ali sam nedavno chuo da je zapravo Manshtajn najzasluzhniji...

@tema
    Hitler, verovatno. Chisto jer je promenio svet vishe nego ijedna druga lichnost dvadesetog veka.
    Ako prichamo o vojskovodjama, ima ih... Vec pomenutima bih dodao Gotharda Hajnricija.
    eej komso mali,sta ima
    ma vidi...nezna narod,cuj..iz prve ruke
    guderijan jeste,ali za tenkovske operacije...moj predpostavljeni
    znaci,on se bavio upotrebom tenkova u tim,brzim prodorima
    manstajn je bio za pesadiju,ali za brze desante i iznenadna i brza pojavljivanja
    po meni,manstajn je pokazao najvece iskustvo u rusiji...najvece i najbolje operacije su bile pod njegovom komadom...sta god da je radio,uradio je kako treba
    najpoznatije je bio desant na krim...gde je rusima,camcima zasao iza ledja i razbio ih
    kad su nemci bili u corsokaku kods staljingrada
    manstajn je dobio naredjenje da izvuce ljude iz okruzenja.....stigao je sa severa sa tenkovima i ljudstvom,i zaista stigao vrlo vrlo blizu da ih izvuce...kada je to video,zukov je naredio ofanzivu na svim frontovima,a narocito na lenjingradsom...tj frontu grupe armija A
    pa je manstajn pod hitno morao da se vrati na sever da zaustavi ruse.....

sto se tice romela...nista specijalno u poredjenju sa drugima.......ali mit o njemu,su preneli anglosaksonci,koji su skloni davanja mitskih karakteristika jednom coveku...uglavnom vodji...bilo to general lee,bilo kaster...bilo romel
    jedan covek bez kog vojska nebi mogla nista...takvi su
    da je romel bio u rusiji,verovatno bi ostao anoniman
    ali,posto je imao kontakt sa englezima....usao je u legendu
    a evo i zasto........posle pucanja italijana u sahari...nemci salju pojacanja da pomognu zabare,koji su tako sramotno pukli,da je saa engleza zarobila 200.000 zabara
    romel dovodi sa sobom oko 50.000 ljudi,mozda ne ni toliko,i odlicnu opremu...koju englezi tada nisu imali
    krece u ofanzivu,i po svoj logici stvari ih gura ka kairu,jer je bio u prednosti,narocito sa tenkovima
    tada su zabari jos kontrolisali sredozemlje,tako a englezi nisu imali dobar dotur opreme

englezi su od njega napravili mit,jer sta bi drugo njima bio razlog porazu,do iskusan komandant
    general aleksander shvata,da i njima treba takav heroj,da povrati moral vojsci
    i salju avionom nekog gordona,koji je trebalo da dobije komandu nad 8. armijom
    taj igrom slucaja gine u avionskoj nesreci,i sudbina daje sansu,rezervi....generalu montgomeriju
    kada je cica stigao u afriku,bio im je vise nego smesan...ali e ubrzo postavio autoritet,sto prethodni komandant nije mogao,i pokrenuo 8. armiju
    u medjuvremenu,sredozemlje preuzimau englezi...i krece dotur robe
    8. dobija nove tenkove,pojacanja,avijaciju i topove
    sada je sve na montijevoj strani,jer nemci ostaju bez dotura robe
    logicki...u plitkom engleskim mozgovima,on je novi heroj,veliki komandant i neko ko je izigrao romela....stice harizmu nad vojskom,koja ga je pratila do kraja rata
    zapravo....sav je trik u kvalitetnom oruzju...da ti chicha kaze

sto se tice manstajna...on jhe poreklom poljak.....a manstajn mu je umetnicko prezime...nesto na foru ko klose i podolski

ah da...keselring....covek,koji je nasledio romelovu vojsku iz afrike...inace dobro utrenirane profesionalce
    on je saveznike u italiji hebao u zdrav mozak

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Citat Original postavio ljuta_mamba Pogledaj poruku
    eej komso mali,sta ima
    Opet lochem "Knjaz Milosh" i gledam Djokovica kako gubi.

Citat Original postavio ljuta mamba
    sto se tice romela...nista specijalno u poredjenju sa drugima.......ali mit o njemu,su preneli anglosaksonci,koji su skloni davanja mitskih karakteristika jednom coveku...uglavnom vodji...bilo to general lee,bilo kaster...bilo romel
    jedan covek bez kog vojska nebi mogla nista...takvi su
    da je romel bio u rusiji,verovatno bi ostao anoniman
    ali,posto je imao kontakt sa englezima....usao je u legendu
    a evo i zasto........posle pucanja italijana u sahari...nemci salju pojacanja da pomognu zabare,koji su tako sramotno pukli,da je saa engleza zarobila 200.000 zabara
    romel dovodi sa sobom oko 50.000 ljudi,mozda ne ni toliko,i odlicnu opremu...koju englezi tada nisu imali
    krece u ofanzivu,i po svoj logici stvari ih gura ka kairu,jer je bio u prednosti,narocito sa tenkovima
    tada su zabari jos kontrolisali sredozemlje,tako a englezi nisu imali dobar dotur opreme

englezi su od njega napravili mit,jer sta bi drugo njima bio razlog porazu,do iskusan komandant
    general aleksander shvata,da i njima treba takav heroj,da povrati moral vojsci
    i salju avionom nekog gordona,koji je trebalo da dobije komandu nad 8. armijom
    taj igrom slucaja gine u avionskoj nesreci,i sudbina daje sansu,rezervi....generalu montgomeriju
    kada je cica stigao u afriku,bio im je vise nego smesan...ali e ubrzo postavio autoritet,sto prethodni komandant nije mogao,i pokrenuo 8. armiju
    u medjuvremenu,sredozemlje preuzimau englezi...i krece dotur robe
    8. dobija nove tenkove,pojacanja,avijaciju i topove
    sada je sve na montijevoj strani,jer nemci ostaju bez dotura robe
    logicki...u plitkom engleskim mozgovima,on je novi heroj,veliki komandant i neko ko je izigrao romela....stice harizmu nad vojskom,koja ga je pratila do kraja rata
    zapravo....sav je trik u kvalitetnom oruzju...da ti chicha kaze
    Hm... Poznato mi je da je Romel "naduvan" ali sam mislio da je to zapravo zbog Hitlera. Odnosno da je Nemcima bio potreban u to doba chovek koji bi bio novi Fridrih Veliki, fon Bliher, ili fon Moltke, chisto jer su Nacisti dosta pazhnje obracali na propagandu, a i trebao im je jedan idealan konkretan primer rasne superiornosti Arijevaca. Zanimljivo je da sam chuo da u Shtugartu, gradu koji je "povezan" sa Romelom, on ima status, maltene, svete krave.

Nego, shta mislish o pomenutom Hajnriciju?

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

Opet lochem "Knjaz Milosh" i gledam Djokovica kako gubi.

Hm... Poznato mi je da je Romel "naduvan" ali sam mislio da je to zapravo zbog Hitlera. Odnosno da je Nemcima bio potreban u to doba chovek koji bi bio novi Fridrih Veliki, fon Bliher, ili fon Moltke, chisto jer su Nacisti dosta pazhnje obracali na propagandu, a i trebao im je jedan idealan konkretan primer rasne superiornosti Arijevaca. Zanimljivo je da sam chuo da u Shtugartu, gradu koji je "povezan" sa Romelom, on ima status, maltene, svete krave.

Nego, shta mislish o pomenutom Hajnriciju?
    vidi kako,on je jedan od gomile generala koji su se utopili u sirokom ruskom prostranstvu
    poput leba i boka npr
    pazi,on je bio mister fixer....znaci,nije bio napadac koga svi pamte,poput anrija,ronalda,ronaldinja....vec pozadinac,covek koji stoji pred golmanom
    zato nije bio popularizovan,jer njegova upotreba je znacila da se povlaci,a ne jurisa...shvatas
    pritom,bio je plave krvi....ozenjen jevrejkom....rodjak,blizak rundstetu...koji je ubrzo zapao u nemilost kod hitlera....razumes
    a ponajvise to,sto nije vodio operacije napada,vec kada se sve razbuca,i treba da dse bezi...on je povezivao razbijene jedinice,uspostavljao rec...i vodio sistemsko povlacenje...uz borbu
    pritom,bavio se fortifikacijama,rovovima...uopste sprecavanjem napada....defanzivom jednom recju
    to...je nesto najteze a strane nas skolovanih vojnika
    ali,vi klinci to gledate drugacije....aerickim,tupavim klincima,nije poznat,ni interesantan general koji je posle pucanja kod moskve povezivao jedinice i ponovo uspostavljao front
    vec neki,oji je poput witmana sam skokao 25 tenkova..
    razumes...jednostavno,nije komercijalan.....poput recimo klajsta...poput paulusa
    eto....inace,zestrok profesionalac i majstor svog posla

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Adolf Hitler definitivno. Sredio je Nemačku iznutra i namestio da izgubi rat. Američki čovek; klasičan trojanac.

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

vidi kako,on je jedan od gomile generala koji su se utopili u sirokom ruskom prostranstvu
    poput leba i boka npr
    pazi,on je bio mister fixer....znaci,nije bio napadac koga svi pamte,poput anrija,ronalda,ronaldinja....vec pozadinac,covek koji stoji pred golmanom
    zato nije bio popularizovan,jer njegova upotreba je znacila da se povlaci,a ne jurisa...shvatas
    pritom,bio je plave krvi....ozenjen jevrejkom....rodjak,blizak rundstetu...koji je ubrzo zapao u nemilost kod hitlera....razumes
    a ponajvise to,sto nije vodio operacije napada,vec kada se sve razbuca,i treba da dse bezi...on je povezivao razbijene jedinice,uspostavljao rec...i vodio sistemsko povlacenje...uz borbu
    pritom,bavio se fortifikacijama,rovovima...uopste sprecavanjem napada....defanzivom jednom recju
    to...je nesto najteze a strane nas skolovanih vojnika
    ali,vi klinci to gledate drugacije....aerickim,tupavim klincima,nije poznat,ni interesantan general koji je posle pucanja kod moskve povezivao jedinice i ponovo uspostavljao front
    vec neki,oji je poput witmana sam skokao 25 tenkova..
    razumes...jednostavno,nije komercijalan.....poput recimo klajsta...poput paulusa
    eto....inace,zestrok profesionalac i majstor svog posla

E, eto, vidish, ja klinac se njega setio.
    I znam da je bio poznat kao najbolji nemachki defanzivac tog doba. Recimo, zima 1942. ispred Moskve na -40 a Hajnrici drzhi polozhaj uprkos desetostruko brojnijim Rusima.

Inache, pored Hajnricija od nacistichkih vojskovodja cenim i pomenute Guderiana i fon Manshtajna, kao i fon Rundshteta.

Buduća legenda
    Učlanjen
    07.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I od ove proesesovske bratije niko da spomene vašeg voljenog Himlera...pa bio je efikasan...nemojte da ga zaboravljate...nije zaslužio da vam padne u zaborav. Ili Gering, ima li on zasluga za uspešne operacije Luftvafe ili nema, blickrig ne bi uspevao bez premoći u vazduhu, bez te atmosfere straha i panike koju su sejali nacistički avijatičari nad evropskim nebom...nemojte ih zaboravljati...koliko samo ljudi su umlatili, a vi ni da ih spomenete...

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

...
    sto se tice romela...nista specijalno u poredjenju sa drugima.........
    leeee...

da znash... ovo su mogli da pishu i o mom dedi

http://en.wikipedia.org/wiki/Erwin_Rommel
    Poslednji put ažurirao/la crow : 26.07.2008. u 07:13

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Decko27Bg Pogledaj poruku
    Alert Sper(spiritus movens nemacke ratne privrede)!!
    Alert Sper? Albert Speer!

Elita crni lepotan (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    567

nesto mi nejasno, Nemci izgubise rat, a na vas ostavise najsnazniji utisak (i onda se neko cudi kako se kod nas glorifikuje Kosovski boj)
    spomenuo sam Zukova, dodacu jos i Patona

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Realno, bio je potreban zajednichki napor 4 najmocnije svetske drzhave da bi se oni porazili...

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio crni lepotan Pogledaj poruku
    nesto mi nejasno, Nemci izgubise rat, a na vas ostavise najsnazniji utisak (i onda se neko cudi kako se kod nas glorifikuje Kosovski boj)
    spomenuo sam Zukova, dodacu jos i Patona

mmmmm da...

nemachka vs ostatak sveta
    i kako to da ne pobedi u ratu

mislim...

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Realno, bio je potreban zajednichki napor 4 najmocnije svetske drzhave da bi se oni porazili...
    Можда грешим, али да ли си у те четри најмоћније светске силе убројао и произвођаче шампањца за Трећи Рајх...

Они се превише напеше на почетку рата, па се унередише...
    После су се одмарали посветивши се тако лепом хобију...

Slične teme

1. ''100 ličnosti''
    Autor *~Anti~* u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 09.12.2013., 11:01
  2. Šta mislite o WWII
    Autor nature u forumu Politika
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 06.10.2008., 11:34
  3. poznate licnosti
    Autor mulier u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 1