kako do pepeljasto plave kose

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Imam problem. Kao dete bila sam iyrayita plavusa *gotovo albiino ali negde oko srednje skole kosa mi je potamnela. Od tada se fatrabam. Medjutim, koju god farbu da koristim kosa mi je slamasto zuta. Ocaj. Neke farbe odmah po farbanju daju onaj pepeljasti odsjaj, ali samo do prvog pranja. Ukoliko dodam grafit pri farbanju opet su reyultati privremeni. Koristila sam skoro sve poynate farbe na nasem trzistu naravno uvek one nejsvetlije nijanse koje imaju u nazivu pepeljasto, ekstra, iyrazito, biserno, slonova kost i sl. Ima li nekog ko je resio slican problem :confused:
 
Pepeljasta se ispira kao i sve ostale ... ali možeš rešiti tako što ćeš na svoju plavu boju, posle pranja kose, dodati Ehoton u toj srebrnkastoj nijansi. Ja sam jedno vreme to radila i imala tu sivkastu boju, kada mi je osnova bila žućkasta. Sada imam plavu - beličastu kosu ... svi misle da se blajham, ali nije tako - koristim Igoru 11-1.


Eto to je moj savet.
 
NatasaNatasa:
Pepeljasta se ispira kao i sve ostale ... ali možeš rešiti tako što ćeš na svoju plavu boju, posle pranja kose, dodati Ehoton u toj srebrnkastoj nijansi. Ja sam jedno vreme to radila i imala tu sivkastu boju, kada mi je osnova bila žućkasta. Sada imam plavu - beličastu kosu ... svi misle da se blajham, ali nije tako - koristim Igoru 11-1.


Eto to je moj savet.
Hvala na informaciji, ali sam je vec koristila, nazalost zuto
 
Ej Bane, nije ti fora. Ti bi da Bundeva postane kočija, samo zato što ti je glavna konkurencija za Alfa poziciju... Prljavu igru igraš Bane... :lol:

2i23dkx.jpg
 
Pa Ehoton i jeste u tu svrhu da se stavlja pri pranju, a ne farba trajno kosu. Mada, ako ti se to ne dopada, ne znam koje bi rešenje mogla da nadješ sem da se ofarbaš u neku drugu boju .... ima ovih divnih med plavih varijanti koje izgledaju prirodno .... jesi li razmišljala o tome?
 
pokusaj da nadjes wellu koleston (nema ga bas u slobodnoj prodaji,samo za salone)broj 12/81 ili 12/16 ja u mom salonu koristim welline plave koje su najbolje na svetu.izvlace kao lude i postojanost sivkastog odsjaja je zagarantovana.il dodji kod mene da je probas
 
Ja isto nikako ne volin zuto ili medasto, bar ne na sebi, i vec godinama iman bas pepeljasto plavu.. al mislin da je to zbog toga sta iskljucivo radin pramenove dakle nije klasicna pitura. Inace san totalno za pramenove, pogotovo na plavusi, jer se lakse odrzava, nema onog odvratnog izrasta nakon misec dana (inace piturajen se 3-4 puta godisnje) a i boja djeluje nekako prirodnije.
S druge strane, moja prijateljica koja se farba ima konstantno problem sa zutom nijansom (nijedna joj farba ne daje bas tu pepeljastu) i koristi sve te zive produkte ali joj pomazu samo do neke odredjene granice.

Gore spomenuti L'orealov sampon je ludilo – zove se L’oreal Silver (srebrena bocica, unutra je gust i tamnoljubicaste boje) ; ja ga stavljan cca svako peto pranje, posli normalnog samponiranja stavis samo malo i drzis 2 min. Ovdi inace kosta nekih 9 EUR al traje misecima.
Taj i nije za svakodnevno koristenje, al bi mogla paralelno s tim probat i sa blazim saponima na bazi kamilice, a super je i onaj Sunsilk-ov (kosta ka i obicni samponi) .. Sunsilk Blonde Intense (Biondo Luminoso), koji kosi daje i bas neki lipi sjaj. :D
 
da to sve zavisi od pigmenta kose.ja sam vec 10 godina plavusa i najbolje su mi nijanse bile kad sam se farbala slovenackim kolestonom a sada je i meni uglavnom zuto.najbolje je da isatiras pramenove na sivo ste vec.odes kod dobrog frizera i kazes sta zelis to ti je moj savet.
 
godinama sam bila plavuša i prefarbala sam se u smedje baš zato što nisam mogla da uvek budem pepeljasta. I meni je svaka farba vukla na žuto sem GOLDWELL broj 11v, medjutim ona je mom gradu imala da se kupi samo u jednoj parfimeriji (ona se inače svuda teško nalazi, kažu da je i u Beogradu retko ima u prodaji) i to ne uvek, tako da sam jednog dana poludela i prefarbala se u smedje.Inače, kada joj se ispere siva boja kosa bude bela a o sjaju da i ne govorim
 
kylie&raca:
pokusaj da nadjes wellu koleston (nema ga bas u slobodnoj prodaji,samo za salone)broj 12/81 ili 12/16 ja u mom salonu koristim welline plave koje su najbolje na svetu.izvlace kao lude i postojanost sivkastog odsjaja je zagarantovana.il dodji kod mene da je probas
Hvala ti na savetima i ponudi da dodjem u salon kod tebe, ali ja nisam iz Beograda :lol:
 
maša:
godinama sam bila plavuša i prefarbala sam se u smedje baš zato što nisam mogla da uvek budem pepeljasta. I meni je svaka farba vukla na žuto sem GOLDWELL broj 11v, medjutim ona je mom gradu imala da se kupi samo u jednoj parfimeriji (ona se inače svuda teško nalazi, kažu da je i u Beogradu retko ima u prodaji) i to ne uvek, tako da sam jednog dana poludela i prefarbala se u smedje.Inače, kada joj se ispere siva boja kosa bude bela a o sjaju da i ne govorim
Koja parfimerija i u kom gradu :?:
 
NatasaNatasa:
Pepeljasta se ispira kao i sve ostale ... ali možeš rešiti tako što ćeš na svoju plavu boju, posle pranja kose, dodati Ehoton u toj srebrnkastoj nijansi. Ja sam jedno vreme to radila i imala tu sivkastu boju, kada mi je osnova bila žućkasta. Sada imam plavu - beličastu kosu ... svi misle da se blajham, ali nije tako - koristim Igoru 11-1.


Eto to je moj savet.

A hidrogen je od koliko posto?

I ja bi!
 
12%, samo taj moze da izvuce belo, ako koristis od 9% ostaje zuto. Ja sam ranije izvlacila pepeljastu boju paletinom c10 i kupim posebno hidrogen od 12%, nisam koristila onaj sto se dobije sa farbom jer je slabiji i kada se ispere to pepeljasto kosa bude bela. Sa tom farbom je boja bila odlicna, ali dosta osteti kosu
 

Back
Top