Ispit - cela god za 2 meseca

ZeNoN

Zainteresovan član
Poruka
422
E ljudi ja sam u srednjoj skoli i ako bog da upisacu sledece god fax
pa me zanima da li je mnogo tezak prelazak i srednje na fax jer znam koliko me mrzi da naucim neki predmet tokom cele god tj celu knjigu i pitam se da li je mnoooogo tesko nauciti celu knjigu za 2 meseca kad izlazimo na ispit ?
 
ZeNoN:
A jel tesko ocistiti god (mozda je glupo porediti sa srednjom ali koliko se stvarno uci vise)?

Veruj mi da su neki ucili vise u srednjopj skoli nego na fakultetu... mozda ne vremenski, ali kad se uporedi ulozena energija... sigurno su se vise trudili u srednjoj skoli... narocito ako su isli u mnoooogo jaku srednju skolu... kakvih je danas malo... Ti verovatno ne ides u takvu... i ne znas sta znaci uciti knjigu od korice do korice... Ali veruj mi da nije nikakav bauk...

BITNA STVAR:

Upisi fax koji volis, a ne radi reda i roditelja... ako ne volis ni jedan... ZAVOLI STO PRE:)... Zakuni sa odmah sada da ces ici na sva predavanja i vezbe i da ces azurno hvatati beleske na svakom casu i biti aktivan... Ako mislis da sedis u studenjaku ili kod kuce i da studira... mozda ces i da zavrsis, ali ogromne su sanse da neces... A ovako kao sto sam ti opisao, imaces vremena za sve i proci ces lagano kro z fax...

Samo bez straha, nervoze i panike... tako ces izgubiti samo zivce i kilograme, a neces dobiti nista!

Pamet u glavu i srecno!
 
maligaleb:
Upisi fax koji volis, a ne radi reda i roditelja... ako ne volis ni jedan... ZAVOLI STO PRE:)... Zakuni sa odmah sada da ces ici na sva predavanja i vezbe i da ces azurno hvatati beleske na svakom casu i biti aktivan... !
Naravno da cu ici na sva predavanja i vezbe (bar sam sebi to zadao i obecao)
Naucio sam to na vec napravljenim greskama u srednjoj

E da hteo sam jos da pitam kako ide sa puskicama na faxu dal je uopste moguce koristiti ih i koje su sanse da vas profesor uhvati
 
maligaleb:
Veruj mi da su neki ucili vise u srednjopj skoli nego na fakultetu... mozda ne vremenski, ali kad se uporedi ulozena energija... sigurno su se vise trudili u srednjoj skoli... narocito ako su isli u mnoooogo jaku srednju skolu... kakvih je danas malo... Ti verovatno ne ides u takvu... i ne znas sta znaci uciti knjigu od korice do korice... Ali veruj mi da nije nikakav bauk...

BITNA STVAR:

Upisi fax koji volis, a ne radi reda i roditelja... ako ne volis ni jedan... ZAVOLI STO PRE:)... Zakuni sa odmah sada da ces ici na sva predavanja i vezbe i da ces azurno hvatati beleske na svakom casu i biti aktivan... Ako mislis da sedis u studenjaku ili kod kuce i da studira... mozda ces i da zavrsis, ali ogromne su sanse da neces... A ovako kao sto sam ti opisao, imaces vremena za sve i proci ces lagano kro z fax...

Samo bez straha, nervoze i panike... tako ces izgubiti samo zivce i kilograme, a neces dobiti nista!

Pamet u glavu i srecno!



DIVNO.
Na koji fax ti ides?
Pametne savete si mu dao. Stavise, nasmejali su me.


Da, idi na predavanja i vezbe, uci redovno (sto ti nece oduzeti mnogo vremena ako se lepo organizujes) i eto ti uspeha.
 
Hm.. Mislim da je prisustvovanje predavanjima apsolutno najvaznije na vecini fakulteta. Neki profesori pitaju samo ono sto su predavali. Mada, ovo nije pravilo. Osnovna razlika izmedju srednje skole i faksa jeste u tome sto nemas na tacni gradivo koje treba da ucis, vec sam moras da odvajas bitno od nebitnog, a normalni profesori ne traze svaki detalj vec se vise ceni sposobnost da pozezujes cinjenice i imas kompletnu sliku (naravno, ima i izuzetaka koji traze svaku sitnicu, ali i na to treba biti spreman).
Sto se tice srednje skole, meni je to bio mnogo veci stres. Na fakultetu uvek tacno znas kada ce da pita
(ispitni rok) i ne moras da strepis svakog dana da li si dobro naucio i da li ce bas tebe da pita... (ima i izuzetaka, naravno, ali ideja studiranja i jeste kampanjstvo, Bolonja se sada trudi da nam to oduzme, ali NECEMO SE DATI! :D )
 
I jos da dodam, ja sam ucila u srednjoj skoli vise nego an faksu, iako ne umem da objasnim kako je to moguce. Mislim da mi samo prija kampanjstvo, mada ga ne bih svakome preporucila. Ja nisam od onih koji ce dva meseca da uce po sat vremena dnevno, meni vise lezi da deset dana pred ispit ucim po 15 sati dnevno... Nije bas preporucljivo, ali nekima to dobro prolazi...
 

Back
Top