Istorijeske pucacine pre II svetskog rata

Ja mislim da bi bilo extra da naprave igricu u doba Alexandra, ili Rimljana na foru Battlefield-a (u vezi biranja vojnika, pa kada te ubiju, igras ponovo (nastavljas) a ne da igras ispocetka, nego da imas 10 zivota, i udri)., pa da imas da biras falange, legionare, strelce, konjanike... A uz sve to da imas bitke kao i sto su bile u proslosti onakve kakve su bile (gomila zbijenih vojnika sa jedne i gomila sa druge strane, pa sa takvom masom ljudi uleces u drugu masu, i udri koga stigdes).,Mislim da bi to najbolje ispalo po nas...
...a ne i nase racunare... :)
 
".... пробој је започет 14. семтембра 1918, грмљавином српске артиљерије која је потрајала цела 22 сата,а онда су сутрадан у зору српске трубе, сврстане у две армије, кренуле у Добропољску битку. У јуришу само до Београда дуг 45 дана и толико ноћи, ношени заповешћу свог младог и јуначког врховног комаданта, антологијски сроченог: "Напред! Кући! У Слободу! У завичај". надахњивани покличима својих комаданата: "За мном, у славу или смрт! Јунаци, напред у Отаџбину!"...."

Пробој Солунског фронта.
 

Back
Top