Prosječne plaće u ex-Yu rastu od Vardara prema Triglavu

tokyo

Iskusan
Poruka
5.694
Prosječne plaće u ex-Yu rastu od Vardara prema Triglavu
Najniža prosječna plaća u državama bivše Jugoslavije je u Makedoniji dok je najviše u Sloveniji, objavila je beogradska Politika. Dakle, u Makedoniji prosjek iznosi 200 eura, nešto malo više od Makedonaca, oko 250 eura mjesečno, zarade u Crnoj Gori te Bosni i Hercegovini. Slijedi Srbija, gdje zaposlenici mjesečno u prosjeku zarade oko 300 eura. S više nego dvostruko većom prosječnom plaćom, od 610 eura, Hrvatski su radnici na drugom mjestu, a najviše zarađuju Slovenci - 750 eura. U svim su tim državama najbolje plaćeni kompjutorski stručnjaci, menadžeri, inženjeri i zaposleni u financijskom sektoru, a najlošije, piše Politika, "prizeri, poštari, prodavci u dućanu, zidari i đubretari".




http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=16585
 
filatelista:
Pa crnogorci su dugo bili ispred nas za nekih 30-40 eura proseka. Pa nije tako loše. Nego nešto mi blizu Hr i Slo, neće to biti baš tako, ali ajd da verujem "Politici", kad već nije objavio "Kurir-list koji mažnjava sa foruma fotke" :lol:

da i meni nešto mi blizu Slo i Hrvatska
moguće da je došlo do greške
Hrvatska u prosjeku ima toliko
al Slovenija ima više nego što je napisano


često sam u Sloveniji pa znam
imam dosta prijatelja tamo
i ako prodavačica u Merkatoru u Sloveniji ima preko 800eura
onda je prosjek minimum 1000eura
 
tokyo:
da i meni nešto mi blizu Slo i Hrvatska
moguće da je došlo do greške
Hrvatska u prosjeku ima toliko
al Slovenija ima više nego što je napisano


često sam u Sloveniji pa znam
imam dosta prijatelja tamo
i ako prodavačica u Merkatoru u Sloveniji ima preko 800eura
onda je prosjek minimum 1000eura

Ne sporim hrvatski prosek, ali da je razlika između "alpskih Srba" kako ih volite nazivati i Hrvata 140Eura, nema šanse. Oni su preko tisućice davno otišli. Ladno al standard.
 
Pametna ulaganja

Srbija se reklamira na CNN-u za pola milijuna eura

Na američkoj televiziji CNN Srbija je započela s reklamnom kampanjom namijenjenom promociji turizma njihove zemlje. Kampanja nosi naziv 'Moments to Remember', a realizirat će se kroz 507 spotova u trajanju od 40 sekundi, za što je Vlada Srbije izdvojila pola milijuna eura. (Ovdje možete pogledati spot1 i spot2). U Turističkoj organizaciji Srbije naglašavaju kako je važnost sklopljenog ugovora vrlo velika, jer se procjenjuje da će spotove vidjeti oko 127 milijuna ljudi.


da samo su vas oštetili CNNovci
pročitajte moj sljedeći post...
 
CNN vraća novce Srbiji zbog grešaka u reklamnom spotu
Glasnogovornica CNN-a izjavila je da će se Srbiji vratiti dio novca plaćenog za reklamu nakon što je otkriveno da je glazbena podloga koja prati predstavljanje Srbije identična onoj koja se može čuti tijekom spota u kojem se predstavlja Kazahstan. (spot) Osim te greške u navedenom spotu već je bila uočena i crkva s rumunjske strane Dunava. Za 507 prikazivanja spota o Srbiji CNN je dobio pola milijuna eura.

http://index.hr/clanak.aspx?id=338594
 
misoni:
Зато што је раст цена законита пљачка народа.Политичари у скупштини су легализовали ових шест година пљачку Србије,а тајкуни у спрези са политичарима,нас пљачкају дижући цене.То се зове монопол!:D
Pa bravo...zato sam ja protiv kapitalizma i monopola...da ne moze neko da dize cenu robe kako mu prdne...
 

Back
Top