LAŽ i NEPRAVDA .....

Neptun u strelcu u trecoj kuci .....ali u losim aspektima...
Ovo nije uvek slucaj ali cesto nam moze pomoci da , u necijoj natalnoj karti..posumljamo da je rec o necemu takvom...Naravno skroz ne valja kada je taj Neptun u losim aspek. sa Merkurom....bio on u trecoj kuci , Strelcu ili ne...nikada nije dobar znak kada je u ovakvom odnosu...
 
Neptun u 10, u trigonu sa bilo cim o cemu osoba laze :)
npr, Neptun iz 10. u trigonu sa planetama u 6. kuci, osoba laze o svom poslu, govori da je VISE nego sto jeste...npr prica da je vlasnik kompanije, a ustvari radi u njoj kao fizicki radnik:)
 
Psihologue:
Pisaću kako da najlakše prepoznate sagovornika koji govori neistinu..
SVe moguće kombinacije koje znam,kad neko želi da me obmane..
DEVICE muškarci su neprevaziđeni u skrivanju istine...

Cudno, ja imam sasvim suprotno iskustvo. Moj brat i najbolji drug su device u horoskopu, i obojicu ih odmah provalim kad lazu.
 
DjuraMornar:
Neptun u strelcu u trecoj kuci .....ali u losim aspektima...
Ovo nije uvek slucaj ali cesto nam moze pomoci da , u necijoj natalnoj karti..posumljamo da je rec o necemu takvom...Naravno skroz ne valja kada je taj Neptun u losim aspek. sa Merkurom....bio on u trecoj kuci , Strelcu ili ne...nikada nije dobar znak kada je u ovakvom odnosu...

FALSE
Imam neptuna u strelcu, VIII kuca u kvadratu sa merkurom, znak riba!!! Ne da ne znam da lazem, prosto se stidim svoje iskrenosti!!!! :oops:
Mnogo puta u zivotu sam imala problema sto nisam mogla da zamazerm istinu... a i svi moji prijatelji se plase mojih surovo iskrenih komentara...
 
ZvezdanKa:
FALSE
Imam neptuna u strelcu, VIII kuca u kvadratu sa merkurom, znak riba!!! Ne da ne znam da lazem, prosto se stidim svoje iskrenosti!!!! :oops:
Mnogo puta u zivotu sam imala problema sto nisam mogla da zamazerm istinu... a i svi moji prijatelji se plase mojih surovo iskrenih komentara...

Sweet :-D A neptun u jarcu?
 
Sagovornik koji sedi sa vama i farba vas na vaše oči...
1....Obično se češka po nosu
2----Ili ima potrebu da vas pipka ako sedite do njega
3....Kad se smeje to nije svojstven smeh toj osobi
4....Kad su veće laži u ptanju,obično vas ne gleda u oči
5....Oni koji gledaju u oči a lažu (istrenirani) obično imaju nesvojstvenu reč koju ponavljaju
ili u nekim trenucima oko jedno previše zasija...
 
1...Češkanje po nosu.

Ovo češkanje po nosu nije kod svih isto ali u principu ima ovakva značenja...
a)....sa jednim prstom pokraj nosa - ovaj je moj ili ovaj je glup nema pojma
b)....sa obe strane nosa sa dva prsta - al sam preterao ali nema veze
c)....sa jednim prstom pokraj nosa + pipkanje sagovornika - tražim i dalje tvoju pažnju
važno je veruj mi
d)....sa jednim prstom pokraj nosa + potom oko - platićeš sledeći put ili idiote glupavi ili
bilo koja smernica ka tome da ste preveslani od njega
e)....žene se retko češkaju oko nosa ili oka ali zato prolaze prstima kroz kosu....
Mada ova njihova osobenost nije uvek laž ali u dva slučaja može biti...Nastaviće se..
 
Psiho zar je moguce da se ti sam otvoris? :) Pade mi na pamet da sam te nesto priupitao za foliranje, a ti rekao da bi to mogla da bude zasebna tema. I ja sam planirao da otvorim temu za foliranje...
Nego, po mom misljenju foliranje je jedno od najperfidnijih oblika pokvarenosti. Ta rec me asocira na jednu poznanicu koja vazi za kvalitetnu osobu ( tj. ona sebe tako vidi i takav utisak odaje sto je donekle i tacno ), ali je naprosto folirant. Kad je pitas nesto ozbiljno a ne odgovara joj da iskreno kaze ( moze biti i iz nekog banalnog,nebitnog razloga ) bez ikakvih problema slaze i/ili krene da se folira. To je pokazatelj nepostovanja sagovornika. Kako to prepoznajem? Pa ne bih mogao tako analiticki da pisem kao Psiho, ali primetio sam da ili napravi neko lisicje lice i specifican nacin kikotanja ili se prosto pravi luda.
Ono sto mene vise zanima kako se odnositi prema takvim ljudima? AKo joj kazem "devojko ti si folirant" slozice neku masku i reci ce kako nije. A mene strasno iritira kad znam da me neko laze i folira, a naravno ne zeli to da prizna. Ako se iznerviram i brecnem se na tu osobu ispascu ja primitivac, a da se sam foliram, tj. uzvracam istom merom ne zelim. Mozda je najbolje ne produbljivati odnose sa takvim osoba i kulirati ih ( ne otvarati se pred njima ).
Ovo sto je Psiho napisao nije nesto sto sam primetio. Cesto oni najtezi foliranti namerno gledaju u oci dok foliraju. Takodje, nisam primetio ceskanje nosa, prolazak prstima kroz kosu... Jedino da je smeh drugaciji.
i zasto si nazvao temu "Laz i nepravda". Bolje bi bilo "Laz i foliranje". Usudjujem se da predlozim da ispravis naslov...
 
Trumane tema je veoma siroka i videces kasnije,pokusacu da objasnim ,naravno iz mog ugla,na sta
sam sve ja nailazio i upoznavao se a tice se Lazi..
Imao sam dobre primere u Devicama tako da sma sto se njih tice veoma kompetentan..
 
Setih se jedne dobre emisije koja je isla na B92 i govorila o tome kako ljudi lazu, tj. naucnici su to zakljucili. I zakljucili su da ljudi koji govore lazi u tom trenutku, samo za trenutak malo izdignu obrve ali unutrasnje strane. Dali su primer Bila Klintona koji je tako reagovao kad je odgovarao na pitanje da li je imao odnos sa Monikom Levinski.
 
ZvezdanKa:
FALSE
Imam neptuna u strelcu, VIII kuca u kvadratu sa merkurom, znak riba!!! Ne da ne znam da lazem, prosto se stidim svoje iskrenosti!!!! :oops:
Mnogo puta u zivotu sam imala problema sto nisam mogla da zamazerm istinu... a i svi moji prijatelji se plase mojih surovo iskrenih komentara...

Zvezdanka...ovo nisam ja izmislila.Postoje cele stududije koje se bave uticajem planeta sa svim njihovim medjusobnim aspektima , na nase ponasanje....
Do sada sam uvek nailazila na podatak da obicno neptun u strelcu u trecoj kuci , a u losim aspektima ...daje coveka kome se ne moze verovati...
I sama imam Neptuna u trecoj u Strelcu( bez losih aspekata) i ne mislim da sam neka lazovcina, ali sam morala da iznesem taj podatak jer ga prosto znam....


Da se razumemo...nema coveka koji ne laze.
Ali postoje oni koji istu zloupotrebljavaju.Mislim da se ovde govori o njima.
 
neptun je spora planeta u astroloskom smislu i u jednom znaku ostaje 13 godina...tako da neptun u strelcu sam po sebi ne znaci maltene nista...kao ni u bilo kom drugom znaku.

i ispade po napisanom u ovoj temi da se neptun uvek simbolizuje laz...a moze da oznacava i mastovitost, inspirativnost, umetnicko "izrazavanje" i druge "neptunijanske" kvalitete...a ponekad i laz...

mada ja ni u sta od toga vise i ne verujem...
 
S_K_V_O
Da je bilo reci o kreativnosti,mastovitosti...imaginaciji....sigurno bi se pomenuo Neptun...ali nije..
Ovde govorimo o necemu drugom....iza toga takodje stoji Neptun...nije nista samo belo a ni crno...;)
Zna se sta je astrologija...
Ne moze samo jedan aspekt u natalnoj pokazati kako stvari stoje....tako i kada je rec o ovome , ne moze samo Neptun u Strelcu dati prevaranta...ali kada je on u trecoj kuci....hm...pa jos uslovno receno napadnut...od strane planeta kao sto ej npr ME ( a znamo cega je ME planeta...) onda je verovatnoca mala da moze da se pogresi.
No naravno ,ni ovde nije stavljena tacka.....
 
Pa covek mora prvo da pocne da laze sebe da bi mogao uspesn da laze druge, ili da bi uopste poceo da laze:)
I ne mora da znaci da taj neki aspekt znaci da je neko lazov u smislu da laze druge, moze prosto da znaci da osoba laze sama sebe odnosno zivi u nekoj negaciji {denial]:)
 
Ja verujem da tako stoje stvari teorijski, ali i dalje mislim da nisam u stanju da lazerm... mislim lazem ponekad, ali je toliko providno, da svako odmah provali...pa vise bude smesno...ili sramno...
Hahahahaha
Mora da postoji neki kontra efekat ovog aspekta...mozda usled strogog vaspitanja?!?!?!?
:)
 
ZvezdanKa:
Ja verujem da tako stoje stvari teorijski, ali i dalje mislim da nisam u stanju da lazerm... mislim lazem ponekad, ali je toliko providno, da svako odmah provali...pa vise bude smesno...ili sramno...
Hahahahaha
Mora da postoji neki kontra efekat ovog aspekta...mozda usled strogog vaspitanja?!?!?!?
:)
Pa ne znam..
Mozda lazes kada je sex u pitanju...;)...osma kuca...pa jos u strelcu...mozda ima svasta nesto sto ti volis....a krijes...Ma lupam...ko ce ga znati...samo pokusavam da povezem..
 
Djurke kao i obično si u pravu što se ovog aspekta tiče, ali zašto reče da nemaš loših aspekata sa NE kada imaš 90 JU i 30 ME...koji nije nimalo bezazlen...ali ti si teška vaga pa uopšte ne bih sumnjao u tebe...Uvijek gledati i male aspekte!!!
 

Back
Top