Oster, Murakami i Gorder

Višnja

Početnik
Poruka
26
:lol: Poz
U poslednje vreme opsednuta sam ovom trojkom,iako su oni by the way prilično različiti.Tek sam pročitala par knjiga,pošto su većinom opširne;pa me interesuju druga mišljenja o ovim knjigama.Koju mi posebno preporučujete,siže i zašto.Naravno,ako vam se ne dopadaju-zašto ne?Pa ljudi javite se........ :-D
 
Justejn Gorder - Devojka s pomorandzama, predivna knjiga, pocinje kao pismo oca (koji je umro) sinu, opisuje ljubav prema sinu, neobicnu ljubavnu pricu, i ljubav prema zivotu, svetu...
Haruki Murakami - Juzno od granice, zapadno od Sunca - pocinje kao zanimljiva ljubavna i zivotna prica, ali kraj me je nekako ostavio s gorcinom u ustima, nije ni tuzan, ni srecan :? nekako je zlokoban.
 
''Јужно од границе, западно од сунца'' је сјајан роман. Мураками стварно пише пико, лагано, све се чита у једном даху, а онда када завршиш, све те питке речи те заболе.
Каква је ''Играј,играј,играј''?
 
Procitala sam Devojku s pomorandzama, i Juzno od granice...
Obe knjige su interesantne, prikazuju potpuno suprotstavljene stavovi o ljubavi. Izuzetno lake za citanje, sa dubokom poentom...
Nisam citala nista vise od pomenutih autora, nadam se da cu imati vremena jednog dana. :(
Zanimaje me vase kritike o Osteru, za koga sam cula da je mnogo tezak (isto sam cula i za Margaret Atvud, pa sam postavila temu...a forumasi mislie potpuno suprotno)
 
osterov ' putovanje u skriptorijum'.....***** zivo.... prethodni, onaj sa proslog sajma sa neta....bruklnska revija ludosti (jedva sam se setio naslova...*****, ali mrtvo....njegova najbolja knjiga je 'njujorska trilogija'..........murakami....'igraj, igraj, igraj' je super...bolji od ' istocno od granice zapadno od sunca'..........smorio je sa onom shimamoto... gordera nisam citao i ne verujem da cu...al sam citao novog lua...dobar je....
 
Čitao sam Ostera dosta, skoro sve što je napisao. Dobar pisac, bez dileme. Knjige mu se mogu čitati na više nivoa, zato je toliko popularan. Opire se ustaljenim pristupima u tumačenju. Ne piše romane sa tezom, sa porukom. Svako osjećanje koje imaš nakon što mu pročitaš roman je jedina poruka. Omiljene su mi Mr. Vertigo i posebno The Book of Illusions.
 
Citala sam po dve knjige od svakoga... i ne znam sta da ti kazem. Ok pisci, zanimljivo za citanje ali u stvari - ako poredimo sa velikim piscima, klasicima, piscinama, tako reci - prosek. Prosto nisam ostala bez daha i zaboravila sam ih cim sam procitala... Nisu "my cup of tea" ...
 

Back
Top