Oruzani list ?Lovacka dozvola?

Oruzanai list-
Polozis kurs za rukovanje oruzijem u nekom streljackom klubu, zatim uzmes uverenje da nisi kaznjavan i predas zahtev za izdavanje potvrde za nabavku oruzija. Ukoliko ti dozvole kupis oruzije i u roku od 8 dana ga prijavis SUP-u

Lovacka dozvola-
Postanes clan nekog lovackog drustva, polozis lovacki ispit, razduzis sve obaveze prema drustvu za tu godinu i dobijes lovnu kartu sa kojom mozes da lovis te lovne sezone
 
tako je kako je kolega rekao. Polaganje za oruzje ti je oko 3000 (za lovacku pusku), uverenje 200-300 lovacki je bio 1500. Jedino se clanarina u drustvima razlikuje. Kod nas je 8000+ dve upisnine jer nisam iz tog mesta vec iz grada. Ako si iz NS dacu ti broj coveka koji organizuje polaganje za lovacku. Mala grupa, sve objasnjava do detalja... Zaboravio sam da dodam jos placanje za izdavanje oruznog lista i porezi na sve i svasta (u duhu nacije).... E to ne znam koliko izadje, jer je cale resavao preko prijatelja. Ako jos nesto treba pitaj!
 
Zavisi kako gde,sve sto su gospoda navela je tacno razlika je uglavnom samo u ceni.
U Knjazevcu(kod Zajecara) polaganje je 1500 din,dok je podnosenje zahteva u SUP-u Zajecar 1610 din,
plus odobrenje od sudova po 195 din, (okruzni i opstinski)
Lovacka karta za pocetnike je kod nas je 6500 din
E sad ono sto su oni izostavili je LOVACKI ISPIT koji kosta 1500 din
Uskoro ces morati da ides u lov bez puske minimum 6 meseci dok traje pripravnicki.
Tako da polazi ili odmah dok vazi stari zakon ili...
Nadam se da sam bio od pomoci!
 
Treba mi pomoc!!!
Ja sam sad napunio 18 godina i hteo sam da idem u lov.
Moj stric ima pusku i hteo bi da mi je pokloni, ali normalno meni trebaju papiri.
Posto sam ja potpuno neupucen u to sve.
Interesuje me sta mi je sve potrebno da uradim, polozim itd... koji su sve papiri potrebni???
I bio bih vam zahvalan kada bi mi mogli objasniti sve to detaljno i koliko mi para treba za sve sto treba da dobijem i da idem u lov????
Hvala vam unapred!!!!!
 
zar nije prvo polaganje i papirologija da nije krivicno gonjen-osudjivan, pa tek onda nabavna? :think:

.Normalno je da ce prvo otici u sup i raspitati se tamo sta mu treba-oni ce ga uputiti u sud po uverenje da nije pod istragom,zatim u obliznji streljacki klub da polaze za obuku iz rukovanja oruzjem i da plati taksu drzavi....malo provera podobnosti i kroz mesec dana bi trebalo da dobije dozvolu za nabavku oruzja....
 
bez upisnine i clanarine u lovacko drustvo, izadje te oko 100e da izpolazes(ako si pri kesu odmah za sve-malokalibarka, sacmara, karabin, pistolj-ide prvo 4 000 za sacmaru pa jos po 1 000 za svaku cev), i te neke sitne participacije. Sud je oko 200din i sup oko 300. I mislim da je 2 000 zahtev za nabavnu. E onda koliko ces za pusku da se istreses, to je vec na tebi..
 
u novembru sam podnosio zahtev za karabin,ali izgleda da se od grada do grada razlikuju takse:uverenje iz suda oko 200 din,obuka u Trsteniku je 1750 din(ista je cena i za pistolj i sacmaricu kao i karabin),ko ima polozeno za lov pusku ne polaze teoriju pa je malo niza taksa 1700.zahtev za nabavku karabina mi je iznosio 3870,pa opet toliko za registraciju,oruzni list oko 140......+500 din za zahtev za nabaku municije(koji ti za sacmaricu nece trebati)......
raspitaces se jer nisam siguran-posto ti dobijas polovnu a ne kupujes novu,platices samo oruzni list-taksu ne...
 
@ brgrabovac: iskreno? Ja sam u Trsteniku pre tri godine sve živo u kafiću plaćao ispod 100 dinara... Od piva do pelina preko kafe i soka... Razvalili smo se kum, profa i ja za 2 dana za 2.000... (:
Ali, verujem da su dole primanja manja, tako da mu to dođe isto kao i nama naše cene...
@ sasa_t22: a da se potrudiš nešto sam da uradiš-saznaš? Ni meni niko ništa nije govorio, sve sam sam radio... Kad se već toliko trudiš, ne mogu a da ne pitam: Hoćeš da polažemo umesto tebe?
 
@ Milan_ns posto nisam ni malo upucen hteo sam ovde da se raspitam, pa kad odem u skup i gde sve treba da znam bar nesto, a ne tamo odem i ne znam gde da idem i sta mi treba. A kad budem upucen onda cu ja sam da polazem!!
Ni ja nisam bio upućen, pa sam postao upućen... Odeš u LD (LU) pitaš za pare i sve od reda, odeš u privatno obezbeđenje, pitaš za pare i sve od reda i na kraju odeš u MUP pročitaš za pare i sve od reda, tu je negde u planu i programu i Sud...
Privatno obezbeđenje: polaganje za oružje ~3.000 za prvu cev ~1.000 za svaku sledeću (bilo nekad-sad ne znam)
Odeš u LD, učlaniš se međ' pripravnike, odeš u LS kupiš priručnik sa dnevnikom, popuniš uz pomoć mentora iz LD ~700 dinara (knjiga)
Odeš u Sud, izvadiš potvrdu o da nisi kažnjavan, gonjen ili da se protiv tebe ne vodi istraga ~300 dinara (do 500, dugo nisam vadio)
Odeš u MUP, popišeš i uplatiš silne takse i taksice što treba (ovo stvarno, ali stvarno nemam predstavu koliko sad može da bidne, i uz sve to kupiš dosije-obrazac [tačan naziv na tabli])
Odeš u MUP sa diplomom o bezbednom rukovanju (tačka1) i sa potvrdom (tačka 3) i sve to lepo u Dosije (tačka4) i na prvi sprat...
Mislim da je to to... Mozak mi malo ne radi, pa ono... Neka dopune svežiji...
ne moras da se ljutis, covek ti je lepo rekao.. A realno, to si sve mogao da saznas u svom lovackom drustvu, plus da dobijes mnogo preciznije informacije o cenama i gde ti je najlakse.. Dobar Pogled.
Upravo zato sam i mislio... Ovo gore i sve što pričamo je teška šacometrija...
 
Znam da za pistolj izadje od 13000-15000rsd plus pare za kupovinu pistolja...I moze da se desi da se nedobije dozvola onda si samo bacio jedno 5000-6000rsd...a toliko su zakoplikovali proceduru i traje jedno 1-3meseca za odobrenje a ko naravno ima vezu i manje...
 
A da li isto tako odbijaju mlade i za lovacku pusku? Zeleo bih da se bavim lovom, ali nemam u okolini nikoga kod koga bih mogao da se raspitam. Za proceduru bih se snasao, ali me zanima samo da li je sve to uzalud tj da li odbijaju mlade ljude, kao sto odbijaju za pistolj iz nekog razloga (imam 20 godina).
Hvala.
 

Back
Top