Treperenje TFT monitora (Philips 170S), koji normalno radi na drugom kompu?!

polarnimeda

Iskusan
Poruka
5.266
Ljudi, nista mi nije jasno!!? Kupio sam pre nekih 10-ak dana TFT monitor 17" (Philips 170S)... I on radi normalno neko vreme, dok mu se ne desi da pocne da TREPERI (kao da mu je refresh rate 50Hz)... Ja to nekada resim cackanjem po opcijama ili oko drajvera, a nekada cackanje ni nema efekat vec se sve vrati u normalu posle kraceg (uglavnom) ili duzeg vremena... Prethodni monitor koji sam imao nije pravio NIKAKVE proleme (CRT 15" Philips)!
E sad- ovaj novi , TFT monitor, radi POTPUNO NORMALNO na drugom kompu!?!?! WTF!!?
Da je problem do graficke ne bi valjda radio ni stari monitor, a upravo isprobavam i treci (Samsung 17" CRT) koji isto radi normalno. A do monitora ocigledno nije jer radi na drugom kompu!? Sve razmisljam- mozda postoji nesto u blizini sto mu smeta... Ali ne znam sta uopste moze da smeta monitoru? Da li mozda dovod struje moze da ima veze? Da li ima veze sto ga guram u razdelnik sa 5 utikaca? Da li mozda centralni zvucnik genius 5.1 sistema koji je na 20 cm od monitora i koji nije smetao starom monitoru dok je stajao na njemu. Pocinjem da se tripujem da to sto je kompjuterski sto delom metalan moze da ima veze... STA KOJI KU*AC?!
:( :( :(
Graficka kartica mi je GeForce EN6600LE...
 
ivam91:
i meni se to desava s vremena na vreme i koliko sam se raspitao svi misle da je u pitanju napon struje.Posto si i sam rekao da ti je ukljucen u razdelnik...sta da ti kazem...pozdrav
Na kom monitoru ti se to desava? Na TFT? Jel tebi uspelo; jesi probao da ga ukljucis u drugi utikac? Ne znam koliko se razumes... ne znam da li treba da probam da ga ukljucim u potpuno drugi strujni krug ili samo u poseban utikac. Vec sam "preselio" monitor u sestrinu sobu (gde radi normalno) pa ne mogu odmah da proverim...
TNX inace!
 
DunjaM:
da li si pokusao da podesis vecu frkvencu osvezavanja?
da da- naravno... ja sam ga furao na 75hz sto je maximum jer sam primecivao blago treperenje na 60hz.. mislio sam da je to normalno. kada sam ga gurnuo na drugi komp, on na 60hz ne treperi ni najmanje. tada sam postao siguran da je monitor ok! A ne znam sta moze da fali grafickoj pa da se SAMO TAJ monitor TAKO i PONEKADA (ako mu oprostim sto na 60hz blago treperi) trpipuje...
 
ivam91:
da to je to , kada povecas refresh rate , na maximum (sto je kod mene 85 hz , crt monitor) treperenje se jedva primecuje... tu ti nista nemoze pomoci , jedino u drugi steker...
pozdrav
Ali tft vuce manje struje od CRT... mislim da su to dve potpuno razlicite stvari... ali pokusacu.
tnx..
@cyberpatuljak
ako ne napon, valjda ce nova grafika resiti prob ako nista drugo, ali to tek za nekih god. dana... :(
 

Back
Top