Krvavi Bozic-Republika Srpska

vuk.k:
Na danasnji dan 07.01.1993. god. balije su izvrsile genocid nad Srbima u Republici Srpskoj s.Kravice
DA SE NE ZABORAVI

Ovo treba Tadica podsetiti ili mu na isto ukazati....pa da se bar sebi izvine...............

ХРИСТОС СЕ РОДИ
Мир Божји
СРЕЋАН БОЖИЋ онима који ће праштати и памтити..........................
 
Norma Kampl:
Вечна им слава.

Али, на жалост, јесте место за политику. Можда, не на истом топику.
Но, уосталом, зашто и не, јер све с политиком има итекако везе.

Ja gledam da izbegavam teme gde se pominju sve žrtve...
Žao mi je svih i ne želim da se one pominju zbog dnevno političkih potreba...
Tadić, Mladić, Šešelj, Mesić... Nikome nije mesto ovde niti su ti ljudi izgubili živote da bi neko mogao na njihovim grobovima dizati rejting
Tako ja to doživljavam.
 
filatelista:
Ja gledam da izbegavam teme gde se pominju sve žrtve...
Žao mi je svih i ne želim da se one pominju zbog dnevno političkih potreba...
Tadić, Mladić, Šešelj, Mesić... Nikome nije mesto ovde niti su ti ljudi izgubili živote da bi neko mogao na njihovim grobovima dizati rejting
Tako ja to doživljavam.
Ја се донекле слажем, и разумем. И наравно да жртве не треба да буду средство за подизање политичког рејтинга.
Ипак, тешко је било шта одвајати Све је то скупа исувише велика несрећа да би се могло одвајати.
 
Norma Kampl:
Ја се донекле слажем, и разумем. И наравно да жртве не треба да буду средство за подизање политичког рејтинга.
Ипак, тешко је било шта одвајати Све је то скупа исувише велика несрећа да би се могло одвајати.
Znam, ali potezati u diskusiji malenu Milicu... razumeš...
Dođe do momenta kad se neko ne kontroliše i žrtve odu u drugi plan.
Na ovoj temi od mene toliko.
Večna slava svima!
 
Na pravoslavni Božić, 7.januara 1993, jake muslimanske snage predvođene Naserom Orićem, napale su selo Kravice i masakrirale 49 srpskih civila, a selo sravnili sa zemljom.
Oko hiljadu civila krenulo je u izbeglištvo preko brda, tražeći spas sa druge strane Drine, oni koji u tome nisu uspeli u tome, masakrirani su na kućnom pragu.
Od 1992. do 1995.godine, ubijeno je 3.262 srpska civila u ovom i okolnim selima.
Bez razlike je ubijano sve, od bebe u kolevci do staraca, iz razloga što su Srbi.
Da se ne zaboravi Vuče,
ako mi ne govorimo o sopstvenim stradanjima
i ne tražimo pravdu,
ko će?
 
filatelista:
Ja gledam da izbegavam teme gde se pominju sve žrtve...
Žao mi je svih i ne želim da se one pominju zbog dnevno političkih potreba...
Tadić, Mladić, Šešelj, Mesić... Nikome nije mesto ovde niti su ti ljudi izgubili živote da bi neko mogao na njihovim grobovima dizati rejting
Tako ja to doživljavam.

Љигави и подмукли су такозвани демократи. Такозвани демократи да би добили политичке поене код запада стално понављају лаж прво о 15000 побијених муслимана, па после као 8000. Уствари није више од 2000 муслимана побијено у ослобаћању Сребренице, већина део зелених беретки који су поклали 3286 Срба око Сребренице.
 
opanak:
Ovo treba Tadica podsetiti ili mu na isto ukazati....pa da se bar sebi izvine...............

ХРИСТОС СЕ РОДИ
Мир Божји
СРЕЋАН БОЖИЋ онима који ће праштати и памтити..........................
Zasto njega?
Pa zar on vec nije bio u Bratuncu i okolnim stratistima srpskih civila i time dao na znacaju nevinim zrtvama?!
Jednom ce se videti znacaj Tadicevog izvinjavanja i bice vam drago.
I nije on tim izvinjenjem porekao srpske zrtve.
Mnogo je veci znacaj za Srbiju imao odlazak Tadica u Potocare,nego nego neodlazak ranijih predsednika u Bratunac npr."Rodoljub" Sloba nije nasao za shodno odati postu ni stradalim Srbima.Nije ni Milutinovic,Saja,Gaja,Mirko...
 
Љуба:
Љигави и подмукли су такозвани демократи. Такозвани демократи да би добили политичке поене код запада стално понављају лаж прво о 15000 побијених муслимана, па после као 8000. Уствари није више од 2000 муслимана побијено у ослобаћању Сребренице, већина део зелених беретки који су поклали 3286 Срба око Сребренице.

Tako je Ljubo nad Srbima je izvrsen genocid, 2000????? balija uz svo postovanje prema tebi taj broj je mnogo manji, a i nikako se nemoze uporedjivat ubijanje i klanje dece sa streljanjem, u ratu je streljanje humano ako ista postoji u ratu humano
 
DB 06:
Jel ti stvarno ocekujes ovakvu milost od Boga? :roll:
Cini mi se da i ovaj cije rodjenje slavis nije imao takvu poruku.
Odluci se-ili Bog ili "oko za oko".Ne ide zajedno.

Такозвани демократи о хуманости :lol: . Па ви сте наклоњени усташама и свим осталим који су починили геноцид над Србима. У Библији пише Око за око, зуб за зуб. Ватикан сматра да има право да коље и силује, то су показали на сућењу у Калифорнији.
 
Љуба:
У Библији пише Око за око, зуб за зуб. Ватикан сматра да има право да коље и силује, то су показали на сућењу у Калифорнији.


U Novom zavetu, na koji se mi pravoslavni hrišćani oslanjamo stoji :
"ako ti neko udari šamar, okreni mu i drugi obraz......."
To i jeste razlika između njih i nas,
jer mi pravoslavni ne verujemo u sveti zločin,
niti naša crkva prodaje "oprost greha".
Dokle god postojimo mi Srbi, postojaće i svedočanstvo o njihovim zločinima,
to i jeste jedan od njihovih razloga zašto nas ubijaju, zbog istine.
 
Љуба:
Такозвани демократи о хуманости :lol: . Па ви сте наклоњени усташама и свим осталим који су починили геноцид над Србима. У Библији пише Око за око, зуб за зуб. Ватикан сматра да има право да коље и силује, то су показали на сућењу у Калифорнији.
I ako cemo se sa takvima poistovetiti,bicemo i sami kao oni.
E,pa necu.
Necu da se nadmecem u ludosti,pakosti,neljudskosti...Necu da pobedjujem ubice i silovatelje u onome sto jedino znaju da rade.
I sta sad kazes?
Eto,prilicno sam iskljuciv,nedemokrata.
Jesam li sad bolji?
 
DB 06:
Kontradikciji nikad kraja.Vreba i zaskace kad se najmanje covek nada.
Meni to ipak ne ide ruku pod ruku.Besmisleno je,narocito u formi koja se ovde protezira.



Slažem se, zato se mi pravoslavni oslanjamo većim delom na Novi zavet, jer Hrist u tom pismu govori o bezuslovnoj ljubavi koja je nama data.
Ja to shvatam otprilike - kojom merom meriš, tom će ti se i meriti.
Ali to ne znači da treba da zaboravimo sopstvena stradanja i da ne smemo o njima da govorimo!
 

Back
Top