zasto pucamo....

to sam se i ja zapit'o reko da otvorim temu al nije joj mesto ovde definitivno.
no dobro, vidim tema je tu da se iskoristi prilika da se malko popljuje srbovanje. :lol:

ne, stvarno, i ja se zgranuh kad chuh ljude kao vatromet, ovo ono, pucanje, ja rek'o pa zar se to slavi kao nova godina, evo sutra cje da se okrecju prasicji i sve zhivo...... meni to nije hrishcjanski ideal, al shta cjesh ljudi ovde vole da se puca i veseli. nije mi bash lepo, mi ovo "proslavljamo" u miru i tishini a ne ko novu godinu, al mislim da vremenom razumem ljude iako se ne slazhem.
 
Obersturmfuehrer:
odgovor na to pitanje zavisi od toga da li sam ja vernik ili ne???/
pa gde je tu logika.
ok, eto, pitam kao ateista.

Да си Србин знао би да је наш НАРОДНИ ОБИЧАЈ да се мушко новорођенче ОБЈАВЉУЈЕ ПУЦАЊЕМ ИЗ ОРУЖЈА У ВАЗДУХ - а у овом случају да се обзнани свима да је РОЂЕН ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС МЛАДЕНАЦ...

п.с. од 1945. године ТРПЕЛИ смо ваше комуњарске прославе када сте своје злочине прослављали УЗ ПУЦАЊЕ ИЗ ТОПОВА сваке године, сети се само...
а ово су само петарде - и ја сам бацио три комада......за срећу... :razz:
 
ja sam oduvek bozic zamisljao kao nesto lep, fin, miran obicaj...a ne k'o ratnu zonu....
sta cemo sa onim "mir boziji hristos se rodi" gde je tu mir?
zamisli da neko povuce decu sa sobom u crkvu i da dozive traume od petardi pod nogama....
 
eremita:
Да си Србин знао би да је наш НАРОДНИ ОБИЧАЈ да се мушко новорођенче ОБЈАВЉУЈЕ ПУЦАЊЕМ ИЗ ОРУЖЈА У ВАЗДУХ - а у овом случају да се обзнани свима да је РОЂЕН ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС МЛАДЕНАЦ...

п.с. од 1945. године ТРПЕЛИ смо ваше комуњарске прославе када сте своје злочине прослављали УЗ ПУЦАЊЕ ИЗ ТОПОВА сваке године, сети се само...
а ово су само петарде - и ја сам бацио три комада......за срећу... :razz:

Znaci, puca se jer je rodjen Isus. Pre 2000+ godina. Slavimo rodjendan. NARODNI OBICAJ. Znaci, sta nije jasno?
'Ajde da pucamo sebi u glave. Da stvorimo novi NARODNI OBICAJ.

Idi u ludnicu.
 
Valjda je pitanje bilo da li je vernik, a ne da li je Srbin...

Moje pitanje je kako onda objasnjavate izjavu patrijarha Pavla od pre koju godinu kada je rekao da je pucanje i senlucenje nespojivo sa Bozicem?
 
Ти си, бре, потпуно прс'о - шта ти то значи "леп,фин,миран"??? И какав ти РАТ видиш у весељу које је обележено бацањем петарди
- и ја се овде на Врачару бар једном недељно сецам јер градска влада стално ИСПАЉУЈЕ ВАТРОМЕТ на коме раде читава предузећа пиротехничара --- па се не буним...
Петарде се НЕ БАЦАЈУ у цркви, свашта... а осим тога управо деца највише и воле да бацају петарде, о каквим ти то "траумама" зановеташ...
 
eremita:
Ти си, бре, потпуно прс'о - шта ти то значи "леп,фин,миран"??? И какав ти РАТ видиш у весељу које је обележено бацањем петарди

aj ne pravi se blesav, znas sta hocu da kazem...

eremita:
- и ја се овде на Врачару бар једном недељно сецам јер градска влада стално ИСПАЉУЈЕ ВАТРОМЕТ на коме раде читава предузећа пиротехничара --- па се не буним...

i zbog toga je ok da se baca i na bozic?


eremita:
Петарде се НЕ БАЦАЈУ у цркви, свашта... :roll: :roll: :roll: а осим тога управо деца највише и воле да бацају петарде, о каквим ти то "траумама" зановеташ...

da, deca od 18-20 godina :)
nego, zar nisi rek'o da si i ti bacao petarde :):)

pozdravi mi Pavla kada ga budes slusao sledeci put...
 
Obersturmfuehrer:
zasto je nocas u ponoc u beogradu bilo k'o na ratistu?
zasto "vernici" pucaju na ovaj praznik, i urlaju pijani na ulici?
bila sam danas u gradu.
i igrom slucaja nadjoh se oko pola dvanaest kod hrama svetog save.skupila se masa ljudi,sto starijih,sto mladjih.
ljudi bacaju petarde,vatromete,bombe i ostalu pirotehniku na sve strane.
starci istraumirani,normalni i pristojni ljudi iziritirani.
primitivci bacaju kineske petarde.
u ponoc krenula zvona,a istovremeno piromani podivljali.u jednom trenutku se jace culo pucanje nego zvona :shock:
a bas bi bilo fino i pristojno,zvona se cuju,zapaljen badnjak,ko veruje tiho se raduje,cestita...a ovako :shock: osetila sam se ko da sam u bagdadu.sreca te sam imala vojnu opremu - martinke,kaput kapu i rukavice :shock:

zao mi je ljudi,vernika koji to ne odobravaju i koji su dosli skromno da proslave praznik ili upale svecu u hramu.i zao mi je sto su neki to shvatili ko modnu pistu i dosli u mrezastim carapama i dopicnjacima.zao mi je sto se pucanje culo na trenutke bolje nego zvona...
i slobodno mogu da kazem da bi meni kao ateisti atmosfera bila krajnje svecana uz onu muziku i zvona da nije bilo onih divljaka.
 
Banshee:
zao mi je ljudi,vernika koji to ne odobravaju i koji su dosli skromno da proslave praznik ili upale svecu u hramu.i zao mi je sto su neki to shvatili ko modnu pistu i dosli u mrezastim carapama i dopicnjacima.zao mi je sto se pucanje culo na trenutke bolje nego zvona...

e upravo je to posledica onih ********* koje eremita stalno spominje...ljudi su potpuno zaboravili obicaje, i culi negde na tv da je bozic pa izasli da senluce....
 
meelosh_bg:
Valjda je pitanje bilo da li je vernik, a ne da li je Srbin...

Moje pitanje je kako onda objasnjavate izjavu patrijarha Pavla od pre koju godinu kada je rekao da je pucanje i senlucenje nespojivo sa Bozicem?

Његова Светост Патријарх Српски Господин Павле ЈЕ ПРЕ СВЕГА МОНАХ ... и то такав диван монах да га многи и за живота сматрају светим човеком. Он је то рекао из неколико разлога: први је тај што је Божић кућни, тј. породични празник, а други је тај што су неки новокомпоновани верници почели да галаме и бацају петарде у порти храмова - што није у реду.... али у принципу ОДУВЕК СЕ ЗА БОЖИЋ ПУЦАЛО ... и то је то.....а поготово ако је неко постио 6 недеља, па се причестио, па онда навалио на пиће и клопу....
 
ma da, ako se vec najeo i napio, moze i da zapali neka kola usput, da izvuce kontejnere a ulice i da pukne nekog kamenom u glavu....jbg, postilo se, malo smo nervozni....
jbg, srbiji nece biti bolje dok ljudi podrzavaju (i upraznjavaju) primitivizam
 

Back
Top