zasto pucamo....

Badnjak se lozi,vatra plamti zdravlje i sreca nek vas prati i nek vam ovo sutra bude radost badnjeg jutra i srecan vam Bozic sutra.
Badnjeg jutra badnjak seci ko sto su nam preci pa zapucaj iz pusaka rad dusmana i turaka nek prodane vide glave kako Srbi Bozic slave srecan Bozic i na zdravlje zivelo nam pravoslavlje,Prshti badnjak i varnice neka drhte poturice,a Srbima Krst nek vodi MIR BOZJI HRISTOS SE RODI.
 
Salvantis:
Idiiii, ko bi rekao :confused:

"Niciji" znaci onaj bez korena, vere, nacije, principa, bilo kakvih vrednosti u zivotu, sem sopstvenog dopeta.

Ma dobro budi ti niciji ( i svaciji) ali sta ti toliko smeta kod nas koji necemu pripadamo?

biti niciji znaci biti svoj i razmisljati svojom glavom, a ne biblijom.
 
Jeste u Bibliji pise a i kanonima kasnijih Vaseljenskih sabora da pravi pravoslavac mora izaditi za baednji dan i bozic svoj AK47 iz slamarice ili podruma i opaliti u cast rozdenstva Hrvistovog bar tri rafala u nebo. Takodje apostoli i sveti oci crkve nas saverttuju ako nemamo u kuci neko vatreno oruzije da svoju duznost i postovanje prema nasem gospodu iskazemo makar sa petardama (moze i Pirat al bolje neke jace da se ne brukamo pred komsijama) kao i dobri stari karbit u staroj serpi i to bogougodno rokanje je u samom korenu Hriscanstva jos od njegovih pocetaka u Armejskim pustinjama . Cak ni mrski crveni antihristi nisu svojom represijom uspeli da iskorene ovaj skoro dva milenijuma stari obicaj i zato oruzije u sake i udri) Ja sam juce ispred crkve bacao neke nove petarde koje puknu 5 puta joj da vidite srece i radosti jedno sto sam ih nimalo hriscanski zaplenio od lokalne decurlije 9samo dve )ali posto sam dbar sa popom Cedom znam da mi je oprosteno.
 
svetolik trpkovic:
Jeste u Bibliji pise a i kanonima kasnijih Vaseljenskih sabora da pravi pravoslavac mora izaditi za baednji dan i bozic svoj AK47 iz slamarice ili podruma i opaliti u cast rozdenstva Hrvistovog bar tri rafala u nebo. Takodje apostoli i sveti oci crkve nas saverttuju ako nemamo u kuci neko vatreno oruzije da svoju duznost i postovanje prema nasem gospodu iskazemo makar sa petardama (moze i Pirat al bolje neke jace da se ne brukamo pred komsijama) kao i dobri stari karbit u staroj serpi i to bogougodno rokanje je u samom korenu Hriscanstva jos od njegovih pocetaka u Armejskim pustinjama . Cak ni mrski crveni antihristi nisu svojom represijom uspeli da iskorene ovaj skoro dva milenijuma stari obicaj i zato oruzije u sake i udri) Ja sam juce ispred crkve bacao neke nove petarde koje puknu 5 puta joj da vidite srece i radosti jedno sto sam ih nimalo hriscanski zaplenio od lokalne decurlije 9samo dve )ali posto sam dbar sa popom Cedom znam da mi je oprosteno.

У Библији пре свега пише: "НЕ ПОМИЊИ ИМЕ БОЖИЈЕ УЗАЛУД!"... а ти то бесомучно чиниш...

Мени је жао што си ти (али и многи други) пропустио да у животу бар прочиташ обавезну школску лектиру... да си то учинио ваљано онда би знао да је Петар Петровић - Његош који је рођен 1813.г. написао "Горски вијенац"... па у стиху 2455 Игуман Стефан (поје):

[SIZE=4[COLOR=DarkRed]]" Нема дана без очнога вида
нити праве славе без Божића !
Славио сам Божић у Витлејем
славио га у Атонску Гору,
славио га у свето Кијево;
ал' је ова слава одвојила
са простотом и са веселошћу.
Ватра плама боље него игда,
прострта је слама испред огња,
прекршћени на огњу бадњаци;
пушке пучу, врте се пецива,
гусле гуде, а кола пјевају;
с унучађу ђедови играју,
по три паса врте се у коло,
све би река једногодишници,
све радошћу дивном наравњено;
а што ми се највише допада,
што свачему треба наздравити! [/COLOR] ..."[/SIZE]
 
Obersturmfuehrer:
to je bilo pre 150 godina....
ja sam mislio da smo malo napredovali od tog dana....
neki ocigledno nisu....

Ја сам само документовао своју ТВРДЊУ да је у питању традиција и народни обичај ... а Његош се родио пре равно 194 године, дакле немојте више лупати...

Уосталом, напредовало се утолико што сада бацају петарде...али у принципу ме чуди како се нико од вас НИЈЕ ОГЛАСИО НИ ЗА КАТОЛИЧКИ БОЖИЋ А НИ ЗА КАТОЛИЧКУ НОВУ ГОДИНУ - када се исто пуцало....... :lol: :lol: :lol: и када је било и пуцњаве ватромета ШТО СЕ ИНАЧЕ ЧИНИ У ЦЕЛОМ СВЕТУ...хехехе......
 
eremita:
Да си Србин знао би да је наш НАРОДНИ ОБИЧАЈ да се мушко новорођенче ОБЈАВЉУЈЕ ПУЦАЊЕМ ИЗ ОРУЖЈА У ВАЗДУХ - а у овом случају да се обзнани свима да је РОЂЕН ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС МЛАДЕНАЦ...

cudo kako kod "pravih Srba" svi obicaji pocinju sa Turcima... :lol:

pre toga je verovatno narodni obicaj bio odapinjanje strela u vazduh... 8-)
samo ne znam jel' iz samostrela, ili ovako...


cudo sta vi necete pripisivati hriscanstvu...

nego...vatromet je jedno, oruzje drugo...
 
eremita:
Ја сам само документовао своју ТВРДЊУ да је у питању традиција и народни обичај ... а Његош се родио пре равно 194 године, дакле немојте више лупати...

Уосталом, напредовало се утолико што сада бацају петарде...али у принципу ме чуди како се нико од вас НИЈЕ ОГЛАСИО НИ ЗА КАТОЛИЧКИ БОЖИЋ А НИ ЗА КАТОЛИЧКУ НОВУ ГОДИНУ - када се исто пуцало....... :lol: :lol: :lol: и када је било и пуцњаве ватромета ШТО СЕ ИНАЧЕ ЧИНИ У ЦЕЛОМ СВЕТУ...хехехе......


gde se bre pucalo, sta lupas?
nego, nekada je i ranije bio obicaj i tradicija da se stari ljudi ubijaju maljevima...sta kazes, da pocnemo ponovo da praktikujemo?
 
Vidim da je "veliki vernik" eremita, proveo badnje vece , za kompjuterom , na forumu, umesto
na ponocnoj liturgiji , gde bi bilo logicno da je bio sinoc.........

Svima , koji iskreno veruju , zelim srecan bozic, da ga provedu u sreci i veselju, miru i pomirenju, a novokomponovanim - satro - vernicima, kao eremita, naravno da nadju svoj mir u recima i delu naseg gospoda boga, i njegovomj beskrajnoj dobroti i razumevanju........
 
Obersturmfuehrer:
to je bilo pre 150 godina....
ja sam mislio da smo malo napredovali od tog dana....
neki ocigledno nisu....

А Хришћанство се појавило пре 2000 година па је и оно застарело и требали бисмо "напредовати"... А?
 
Chávez:
А Хришћанство се појавило пре 2000 година па је и оно застарело и требали бисмо "напредовати"... А?

Nesto si preterano nervozan... Niko i nije govorio o religijama,to je potpuno druga prica,vec o nekim retardiranim obicajima
 
zato što smo primitivni prosti i divlji
Zato što mora sve biti sa neukusom i nazadno
Zato što od takvih "vernika" normalna svet neće izaći iz svog doma od 19h-07h jer rizikuje petardu pod nogama, pivo u kosi, rakiju na jakni, modricu na glavi i da ne pričam kako "pravi" Srbi proslavljaju Božić. Zadnji put sam bio u Almaškoj crkvi 1997 i nikad više. Ne vredi gubiti glavu zbog stoke.
 
eremita:
Ја сам само документовао своју ТВРДЊУ да је у питању традиција и народни обичај ... а Његош се родио пре равно 194 године, дакле немојте више лупати...

Уосталом, напредовало се утолико што сада бацају петарде...али у принципу ме чуди како се нико од вас НИЈЕ ОГЛАСИО НИ ЗА КАТОЛИЧКИ БОЖИЋ А НИ ЗА КАТОЛИЧКУ НОВУ ГОДИНУ - када се исто пуцало....... :lol: :lol: :lol: и када је било и пуцњаве ватромета ШТО СЕ ИНАЧЕ ЧИНИ У ЦЕЛОМ СВЕТУ...хехехе......
Recimo da je moja odbojnost prema tom glupom obicaju jednako snazna i za katolicke i pravoslavne verske praznike i ostale duhovne i svetovne manifestacije.
Evo,ja cu se retrogradno oglasiti i protiv pucanja za Novu Godinu i katolicki Bozic...jel prihvatas?
Inace,to sto je Njegos pomenuo pucanje pusaka za Bozic ne znaci da tako treba,vec da je on jednostavno konstatovao da se puca.I nije isto pucati sa brda u sumu sa vukovima i medvedima i u visemilionskom gradu.Ovo i dalje ne znaci da u sumi treba pucati za Bozic.
Kako bi se ti i bilo ko drugi osecao da mu kursum uleti kroz prozor decije sobe i slicno?
 
kami83:
Nesto si preterano nervozan... Niko i nije govorio o religijama,to je potpuno druga prica,vec o nekim retardiranim obicajima

Религија такође између осталог обухвата и скуп обичаја.
Није ми јасно о којој нервози причаш, да то не пројектујеш своју нервозу на остале?
 
Obersturmfuehrer:
pa ne bi bilo lose....

Па лепо је што си на крају ипак признао.
Ти немаш проблем само са српским обичајима већ са хришћаноством у целини, али лакше ти је да нападаш само Србе и Србију.
Жао ми је другови комуњаре, имали сте 50 година и нисте успели да убијете хришћанство, будите уверени да вам то никада неће поћи за руком.
 
Chávez:
Па лепо је што си на крају ипак признао.
Ти немаш проблем само са српским обичајима већ са хришћаноством у целини, али лакше ти је да нападаш само Србе и Србију.
Жао ми је другови комуњаре, имали сте 50 година и нисте успели да убијете хришћанство, будите уверени да вам то никада неће поћи за руком.

sta ima oni da ga ubijaju, kada vi to sasvim dobro radite...
 
Obersturmfuehrer:
nema nema, nemoj da penis...
postoji nesto sto se zove nauka, a sto vernici nikada nece shvatiti....

Не знам само одакле ти идеја да сам ја нервозан.
Шта са науком и какве везе она има са овом твојом темом?
 

Back
Top