kenija-last minut

Ja sam putovao zadnje tri godine za Keniju.
Bio sam smesten u Mombasi.
Jednom recju predivno.
Mogao bih pisati tri dana ovde o Keniji.
Sto se tice jeftinih aranzmana preko last minute-a, bar sam imao prilike da vidim ponudu Kenije preko www.lastiminute.co.yu (iskren da budem ti hoteli su zivi shit). Npr. sobe nemaju klimu, a posto je tamo temp oko 30 stepeni u proseku kada su letnji meseci, a vlasnost ogromna, mozes zamisliti.
Toliko o tome. Ako te jos sta zanima, pitaj.
 
uh,interesuje me svasta..........preko koje agencije si isao,koliko te je kostao aranzman?
nisam dve godine bila na odmaru,onda sam shvatila da bar jednom u dve godine ustedim za nesto sto vredi..........ako imas vremena,pisi mi o Keniji,sta god zelis......stvarno bih zelela da odem tamo
hvala:)
 
enyans:
uh,interesuje me svasta..........preko koje agencije si isao,koliko te je kostao aranzman?
nisam dve godine bila na odmaru,onda sam shvatila da bar jednom u dve godine ustedim za nesto sto vredi..........ako imas vremena,pisi mi o Keniji,sta god zelis......stvarno bih zelela da odem tamo
hvala:)

...pojavili su se zigoli iz juznoafrickih republika u bg koji rade za nekih 30 evra u njihovom smestaju sa napaljenim srpkinjama......ustedi pare i vreme i ako si zainteresovana nemoj da okolisas nego se javi za adresu...... nemoj da neko cuje da si presla toliki put i bila po prljavim hotelima da bi te olesio i kresnuo neki camuga.......to bi bas bio zesci apsurd i zivotna prica jedne srpkinje......otisla zbog jednoga a dala reportazu o zelenilu i brdima..... :razz: :razz:
..halo oglase u ruke i samo napred....za 30 evra........
 
radeyuyuyu:
...pojavili su se zigoli iz juznoafrickih republika u bg koji rade za nekih 30 evra u njihovom smestaju sa napaljenim srpkinjama......ustedi pare i vreme i ako si zainteresovana nemoj da okolisas nego se javi za adresu...... nemoj da neko cuje da si presla toliki put i bila po prljavim hotelima da bi te olesio i kresnuo neki camuga.......to bi bas bio zesci apsurd i zivotna prica jedne srpkinje......otisla zbog jednoga a dala reportazu o zelenilu i brdima..... :razz: :razz:
..halo oglase u ruke i samo napred....za 30 evra........
Jao,brate,nemam komentar na tvoje gluposti.
 
Keniju sa kvalitetnim hotelima nude Kontiki, Jolly i Travel house, ali sveukupno te izadje oko 1400 evra. Imas i kombinaciju sa Zanzibarom koji ima sjajne plaze. Za te pare mozes i na Kubu.
Ovo preko last minute centra je hotel sa 3* ali je losiji, i sa hranom i sa kvalitetom soba i usluga. Nisam siguran da ces u tome uzivati. Ali meni licno to ne bi smetalo jer me sobe ne bi ni videle. Mislim da je cena oko 700 evra. To je OK.
 
Meni nikad nije bilo jasno zasto se ljudi toliko pale na te hotelske ******..........
Pa u Keniju se ne ide da bi se provodilo vreme u nekim 5* resortima, vec iz nekih drugih razloga. Te razlike izmedju 3-5 * nisu nesto sto bi bilo presudno u celoj ovoj prici, govorim iz iskustva.

Nego postavljacu teme savet, ostavi se zvezdica i put pod noge, grabi taj last minute deal i uzivaj u prirodi i zivtinjskom svetu, ako te zanima nekakav safari ili tome slicno. U hotelu ces ionako samo da prespavas. Pre nekoliko godina sam propustio slicnu pricu, bila je ponuda za Keniju od 13 dana , all inclusive za samo 750 eura. Ali ima dana, odradice se to nekom drugom prilikom..........
 
Ovde se neko raspitivao o tom istom hotelu:
http://forum.virtualtourist.com/9/d...-discussion.html?wosid=AdeFtXXbr4xsXtE3TIKOeg

Izgleda da je hotel totalni krs. Onda ti se vise isplati, (s obzirom da je polazak iz Beca pa u svakom slucaju moras da vadis sengen), da produzis do Minhena odakle imas samo let za 440 eur sa svim taksama, a za 300 eur ces tamo naci bolji hotel od toga. Ja svakako nisam za neko lluksuziranje, ali los hotel moze i te kako da ti pokvari ceo dozivljaj.
 
Inace je problem sa cistocom u africkim i arapskim hotelima. To cete izbeci samo ako idete u bolje hotele, najcesce strane. Dobro je da si se raspitao za taj hotel posto niko nije znao nista konkretno da kaze, a ovi ga cesto reklamiraju.
Dobra je ideja ovo za put preko Minhena. Da li je tu uracunat let do Minhena?
 
Sve je to lepo, samo da dam KonTikiju 1400 eura za neki fensi hotel u odnosu na upola manju cenu za neki malo manje dobar hotel, nikad se ne bih razmisljao u korist ove druge varijante.
Ljudi znaju da preteruju po pitanju kvaliteta hotela, ocekuju neka cuda.

Stvar sa ocenom hotela i tih famoznih **** je veoma relativna stvar. Ovde je pomenuta Kuba pa ajde nesto i na tu temu............pre nesto vise od godinu dana sam bio u Varaderu u jednom od najstarijih hotela izgradjenom `50-tih godina proslog veka koji ima "samo" 3 *, i slusam price po raznim forumima kako taj ne valja, onaj hotel X je bolji od onog Y jer ima bolju hranu, ne znam ,pozlacene kvake na vratimja, gluposti nevidjene...........sve manje vise ista stvar. Ili ode covek na Kubu i kupa se u bazenu nedelju dana. Hotel mi je bio samo baza, da spustim glavu na jastuk i odradim tih 7-8 sati u krevetu.
Ono sto je na Kubi 5* to je recimo u Dominikani 3-4*, relativna stvar.

Ne ide se na Kubu ili bilo gde zarad hotela, to je promasena prica.
 
mislim da bez jedno 1200 evra nema Kenije,nesto sam se raspitala za te last minut varijante,snalazis se sam,polazak je napr. iz Beca,treba srediti put ,sengen,ides sa njihovim turistima.....ne znam
treba pristediti pa otici bilo kakav hotel ali aranzman nase neke agencije i uzivati u moru i egzotici
 
Pa ako je 1200 eura onda i nije neki last minute dil..........za te pare mozes i u sopstvenoj reziji, ne trebaju ti agencije.
Ja u principu nikada ne uzimam agencije, jedino ako je stvarno jeftino, kao u slucaju Kube koju pomenuh, platih CAD$ 620 za nedelju dana u Varaderu, all inclusive, aranzman je iz Toronta, a samo bi me avionska karta toliko kostala.

Ja sam pre par godina imao slicni ponudu preko neke zagrebacke agencije za Keniju, leti se iz Beca, ali bilo je samo 750 eura, 13 dana all inclusive, sto je otprilike cifra samo za avio kartu ako ides u sopstvenoj reziji.
 
ma da,last minut je oko 660 evra,ilirika sajt,polazak iz Beca,ali kako ja da iz Srbije stignem iz Beca,pogotovo sto bih volela da idem solo,jako bih mi to bilo komplikovano......ne znam,videcu skupim lovu i razmislim
 
enyans:
ma da,last minut je oko 660 evra,ilirika sajt,polazak iz Beca,ali kako ja da iz Srbije stignem iz Beca,pogotovo sto bih volela da idem solo,jako bih mi to bilo komplikovano......ne znam,videcu skupim lovu i razmislim

Pa sta se onda razmisljas, uzimaj taj dil, u amasadu po vizu, eto imas informacije za voz, sve u totalu nece biti vise od 800 eura, extra cena. Nema tu nista komplikovano.
Dok se ti razmislis te ponude vise nece biti.............
 
Kada izadjes iz zeleznicke stanice odmah imas stanicu za aerodrom "Svehat" (po srpski) tako se zove aerodrom. Jedini problem je sto u Bec stizes rano ujutru, a avion imas oko 20h. Ovo pricam za kombinaciju preko Ilirike. Ja sam isao iz Beca.
 
Enyans, evo ovako:
Prvo se raspitaj koji je hotel u pitanju, pa onda pogledaj ovaj link cisto da saznas u kom ces hotelu biti. http://www.africansafariclub.com/html/kenya.php
Verovatno su to hoteli: Coral-Palm Beach ili Shanzu-Paradise Beach.
Ja sam dve godine bio u Flamingo Beach i jednu u Dolphin-u. Sto se mene tice ja sam imao popust preko te kompanije, jer mi je rodjeni brat pilot u samoj, tako da nisam isao preko Ilirike, nego samo dobijem vaucer i solo jurim sve ostalo.
Sto se tice safarija, cene su razlicite od 200e do 500e, u zavisnosti od mesta i broj dana na safariju.
P.S. Ako se budes odlucila za Iliriku to znaci da ces ici preko kompanije ASA. Ako zelis mogu te povezati sa nekim nasim ljudima dole cisto radi lakseg snalazenja.
Takodje mi mozes poslati e-mail pa da ti jos podrobnije objasnim za izlaske tamo.
Veliki pozzzz
 
mokragora:
I ja bih isla u Keniju ili neku dalju destinaciju /Kuba, Mexico,Indija/ali nemam drustvo. Slicna su nam interesovanja, mnogo je znacajnije videti sto vise a ne provoditi vreme u hotelu ma koliko imao zvezdica.

Ne treba ti drustvo, naci ces nekoga usput, ima gomila ljudi slicnih interesovanja koji se nalaze uslicnoj situaciji kao i ti..........pare u dzep i na put!
 

Back
Top