Mahinacije sa kreditima -naknadna dokumentacija?!!
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Mahinacije sa kreditima -naknadna dokumentacija?!!

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Podrazumevano Re: Pravo Vreme

Napisah svasta ali i obrisah da se ne kompromitujem.
    Sustina je- ostani kakav si, nista od ove drzave nema za dzabe i sve sto ti daju, trostruko naplate a naplate i ono sto ti ne daju. I ti bespovratni krediti, uzeh ga i ja jednom pa su, kao posle 4 godine, izgubili papirologiju a ako ja ne donesem sve odreda sto sam im vec nosila, mora da se vrati sa ogromnom kamatom... Sva sreca pa sve sto predajem kao original, imam i kopiju.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Ovo sa "izgubljenom" papirologijom podsetime na nešto što mi se desilo i to davno. Kanda se ipak nije ništa promenilo. A to da će sve da naplate, naplatiće... naročito ono što ti nikada nisu ni dali.[/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Citat Original postavio Marge Simpson
    Napisah svasta ali i obrisah da se ne kompromitujem.
    Sustina je- ostani kakav si, nista od ove drzave nema za dzabe i sve sto ti daju, trostruko naplate a naplate i ono sto ti ne daju. I ti bespovratni krediti, uzeh ga i ja jednom pa su, kao posle 4 godine, izgubili papirologiju a ako ja ne donesem sve odreda sto sam im vec nosila, mora da se vrati sa ogromnom kamatom... Sva sreca pa sve sto predajem kao original, imam i kopiju.
    :shock: U ybt!
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]To baš i neće da pomogne, na žalost.

Dakle savet je uvek imati fotokopiju svih papira, ako je original mora da bude predat i čuvati ih obavezno, inače... svašta može da se desi.[/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Dobro da znam ako budem nekad uzimala kredite. Kod mene se papiri najlkaše zature - ljubomorno ih čuvam i skupljam ( NE papiriće bacati! ) a na kraju shvatim da ih imam, samo ne znam GDE.

Srećom, nađu se.
    Ali nije valjda takva praksa, jel se često ovo dešava, taj zahtev za naknadnom papirologijom?
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Prilično često.

Nije to zahtev za dodatnu papirologiju, već jednostavno zagubljena papriologija i onda se nađeš u poziciji da dokazuješ šta je zaista potpisano i dogovoreno. Na žalost, ti moraš da dokazuješ pošto su oni uvek u pravu. Naročito obrati pažnju na papirologiju vezanu za banke. One prosto obožavaju da uzmu još nešto, onako uz put.[/font]

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Ladno to rade, a? :?

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Da. Sreća da ti se još nije desilo. I obavezno kopiju svih dokumenata, obično internih, koji se pominju u bilo kom dokumentu koji potpisuješ. I da ne zaboravim.... Always read small prints.[/font]

Zainteresovan član AŠKI (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: Mahinacije sa kreditima -naknadna dokumentacija?!!

Mogu ti reći da si me ozbiljno zabrinula jer mi nisu vratili menicu iako sam već nekoliko puta bila.Te nije tu ta i ta ,te je na sastanku te neradi.Odmah u ponedeljak idem da rasčistim.Uzgred-nisam napravila fotokopije potvrda što sam predavala .Zašto nema Smajli magarac ? IAAAA!!!

Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

E, da ta menica dok se ne vrati, nista nije gotovo.
    To je njima "luft" da jos nesto izmuvaju ako uspeju. Dokle god ne dobijes natrag menicu, znaci da hoce da te zavrnu, a kada ti vrete iscepaj je na mnoooogo komada. Verovatno ce ti za pocetak traziti potvrdu da su izmireni svi porezi i doprinosi ali na dan kada ti je istekao kreditni period kojim si bila zaduzena da drzis otvorenu firmu. To je komplikovano jer ovi hoce da izdaju potvrde samo na danasnji dan a nikako unazad. Pa ako vide da to ne mozes da nabavis krenuce dalje da cackaju. Klasika.

Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Moze da prodje i potvrda da sada nemas nikakvog opterecenja po tom pitanju, ako ih nemas.

Učlanjen
    27.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Sve sam to redovno predala ,ali ona naravno nije bila tamo da mi vrati menicu .A i u jednoj banci gde sam otplatila kredit mi nisu vratili.Srećom sve je to relativno sveže pa može da se sradi.Ja se bar nadam.Javiću ti u ponedeljak šta sam uradila.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio tapetarduda
    Sve sam to redovno predala ,ali ona naravno nije bila tamo da mi vrati menicu .A i u jednoj banci gde sam otplatila kredit mi nisu vratili.Srećom sve je to relativno sveže pa može da se sradi.Ja se bar nadam.Javiću ti u ponedeljak šta sam uradila.
    [font=Verdana]Šta reći... Ona nije bila tu?! Nisi od nje uzela kredit već od banke ili institiucije gde ona radi. Gledaj da pokupiš tu menici što pre.[/font]

Učlanjen
    27.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Uspela sam!!!Dobila sam i menice i prateću dokumentaciju,Sve potpisala,lupila pečate.Menice i adm.zabrane iscepkane i bačene.Odmah mi je lakše.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Odlično. Eto dobrog načina da se počne poslovna nedelja... jedna briga manje.[/font]

Slične teme

1. Dokumentacija za.....
    Autor devojcurak u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.02.2008., 02:44
  2. Novi sastanak o keš kreditima
    Autor Moreplovka.... u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.08.2007., 12:03

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor