Da li je se Kurt ubio ili je ubijen?

MISA741

Početnik
Poruka
9
Imam par drugova koji isto tako kao i ja lude za Nirvanom i stalno diskutujemo i raspravljamo se oko toga da li se Kurt ubio ili je ubijen? Ja sam stvarno jako zbunjen i nisam siguran u sta da verujem. Da se ubio moguce je jer je kao mali izjavio da ce postati rock zvezda i da ce izgoreti u plamenu slave. Da li to ima veze sa njegovim "samoubistvom". U pocetku sam verovao da se ubio zbog toga, jer niko ne moze vecno da bude slavan i vecno da pravi dobru muziku, a on nije hteo da postane los u tome sto radi i da time srusi ugled svih onih ostalih pesama koje do tada savrseno napravio. Hteo je vecno da zivi i zato je "IZGOREO U PLAMENU SLAVE!"To je bilo moje misljenje sve dok nisam cuo jos mnogo raznih prica. Procitao sam u jednoj knjizi napisanoj o njemu da je autopsijom utvrdjeno da je u trenutku kada je prestao da postoji bio toliko nadrogiran da nije bio u stanju da pomeri ruke, a kamoli da povuce obarac od pumparice. Procitao sam jos da je policaja utvrdila da je u oprostajnom pismu koje je Kurt napisao, a koje je Kortni procitala sledecog dana pred famovima dodato par recenica ciji rukopis nije bio Kurtkov.
 
ja mislim da se ipak ubio. on je bio umetnik, bio je uopste iznad svg vremena i doba, nesto sto cak ni mi koji verujemo u njega ni do danas nismo uspeli do kraja da svatimo. tu su najvazniji cinioci bili to sto nije zeleo da vidi sebe kao komercijalnu zvezdu cija muzika gubi smisao, to sto nije mogao vise da uziva u onome sto radi, i zbog upropastenog licnog zivota. za ovo zadnje je zasluzna kurtni, Yoko Ono nirvane. on nju ustvari nije ni voleo ona ga je forsirala a on nije bio dovoljno jak da joj se odupre.
ZIVELA NIRVANA!!!!!
 
Pa i ja sam razmisljala...da li se ubio...ali kad malo bolje pogledas to se i vidi iz njegovih tekstova. On je bio jednostavno neshvacjen od strane okoline.A ni sam nije znao gde ce i sta ce! Voleo je sve ljude oko sebe ali...niko njega nije istinski voleo ni podrzavao (da pocnemo od roditelja).Ma pusti tu slavu...ona ga je i ucinila nesrecnim......
E sad...zasto se ubio...pa zakljucite sami....
U svakom slucaju ubili su ga svi oko njega!
 
MISA:
Imam par drugova koji isto tako kao i ja lude za Nirvanom i stalno diskutujemo i raspravljamo se oko toga da li se Kurt ubio ili je ubijen? Ja sam stvarno jako zbunjen i nisam siguran u sta da verujem. Da se ubio moguce je jer je kao mali izjavio da ce postati rock zvezda i da ce izgoreti u plamenu slave. Da li to ima veze sa njegovim "samoubistvom". U pocetku sam verovao da se ubio zbog toga, jer niko ne moze vecno da bude slavan i vecno da pravi dobru muziku, a on nije hteo da postane los u tome sto radi i da time srusi ugled svih onih ostalih pesama koje do tada savrseno napravio. Hteo je vecno da zivi i zato je "IZGOREO U PLAMENU SLAVE!"To je bilo moje misljenje sve dok nisam cuo jos mnogo raznih prica. Procitao sam u jednoj knjizi napisanoj o njemu da je autopsijom utvrdjeno da je u trenutku kada je prestao da postoji bio toliko nadrogiran da nije bio u stanju da pomeri ruke, a kamoli da povuce obarac od pumparice. Procitao sam jos da je policaja utvrdila da je u oprostajnom pismu koje je Kurt napisao, a koje je Kortni procitala sledecog dana pred famovima dodato par recenica ciji rukopis nije bio Kurtkov.
JA MISLIM DA SE UBIO JER, POGLEDAJTE MALO BOLNJE NJEGOVE TEXTOE.
 
Naravno da se ubio! Cak iako volim i poshtujem njegovo stvaralashtvo u svakom slislu, ubio se zbog toga shto je bio narkoman navucen na zuto i jednostavno se utripovao da ne moze da prebrodi svoje probleme, a shto je slucaj sa svim samoubicama!!! Oni su obicni slabici koji ne mogu da pronadju reshenje za svoje probleme i zbog toga mi se ne svidja to shto je Kurt uradio!!!!!!!!!
p0z
 
Da mislim da se ubio. Ali ne zato sto je hteo vec zato sto je morao. Video je to u okolini, u svemu, sve je pocelo da gubi smisao, licni zdravstveni problemi (zbog kojih je poceo da se drogira), pa onda sve sto je pisala stampa( gluposti koje nisu imale vezu sa istinom), pa preveliki umor koji je stvarno osecao, i jednostavno je to najavio u pesmi You know you're right. I uradio to.
 
Mislim da se sam ubio. Bio je teshki narkoman, moramo priznati, iako je bio nevidjen umetnik. On je i bio jako depresivan chovek, shto zbog svoje glupe, kurvaste zene koju nije ni voleo, shto zbog njegovog zivota. Ceo zivot je patio i mislio je da ce naci spas u svojoj muzici. Kad je uvideo da mu je i muzika okrenula ledja (postao je MTV zvezda, pobogu!!!), zavrshio je svoj zivot. U potpunosti razumem taj njegov chin, i dodje mi da zaplachem kad god na to pomislim!!!
 
ja ne znam sto se ljudi loze na nirvanu... ?

1. Prvo, kurt OCAJNO svira gitaru, covek stvarno nema pojma, sa tim se slazu i neki normalni fanovi nirvane.

2. Svi misle da su textovi ne znam koliko dubokoumni, a u stvari nisu...

3. Chris Novoselic je ocajan bassista. To dokazuje cinjenica da nije mogao da svira ni u jednom bendu posle nirvane.

4. Sva ta tripovanja, Cobain ovo CHOBEJN ono... Kao dok je bio mali imao je zamisljengo druga koga je on nazvao Boddah i kao je sa njim pricao... smeshno...

5. Ustajanja iz kolica, druga foliranja necu ni da pominjem. On je sad kao faca kao dobar gitarista, a drugi gitaristi koje je vodio na turneju? jel znate nesto o tome ?

jedino ko je valjao u nirvani bio je dave grohl...
 

Back
Top