Da li je se Kurt ubio ili je ubijen?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 48

Tema: Da li je se Kurt ubio ili je ubijen?

Početnik
    Učlanjen
    22.06.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li je se Kurt ubio ili je ubijen?

Imam par drugova koji isto tako kao i ja lude za Nirvanom i stalno diskutujemo i raspravljamo se oko toga da li se Kurt ubio ili je ubijen? Ja sam stvarno jako zbunjen i nisam siguran u sta da verujem. Da se ubio moguce je jer je kao mali izjavio da ce postati rock zvezda i da ce izgoreti u plamenu slave. Da li to ima veze sa njegovim "samoubistvom". U pocetku sam verovao da se ubio zbog toga, jer niko ne moze vecno da bude slavan i vecno da pravi dobru muziku, a on nije hteo da postane los u tome sto radi i da time srusi ugled svih onih ostalih pesama koje do tada savrseno napravio. Hteo je vecno da zivi i zato je "IZGOREO U PLAMENU SLAVE!"To je bilo moje misljenje sve dok nisam cuo jos mnogo raznih prica. Procitao sam u jednoj knjizi napisanoj o njemu da je autopsijom utvrdjeno da je u trenutku kada je prestao da postoji bio toliko nadrogiran da nije bio u stanju da pomeri ruke, a kamoli da povuce obarac od pumparice. Procitao sam jos da je policaja utvrdila da je u oprostajnom pismu koje je Kurt napisao, a koje je Kortni procitala sledecog dana pred famovima dodato par recenica ciji rukopis nije bio Kurtkov.

nancy_spungen
    Guest

Podrazumevano

ja mislim da se ipak ubio. on je bio umetnik, bio je uopste iznad svg vremena i doba, nesto sto cak ni mi koji verujemo u njega ni do danas nismo uspeli do kraja da svatimo. tu su najvazniji cinioci bili to sto nije zeleo da vidi sebe kao komercijalnu zvezdu cija muzika gubi smisao, to sto nije mogao vise da uziva u onome sto radi, i zbog upropastenog licnog zivota. za ovo zadnje je zasluzna kurtni, Yoko Ono nirvane. on nju ustvari nije ni voleo ona ga je forsirala a on nije bio dovoljno jak da joj se odupre.
    ZIVELA NIRVANA!!!!!

Devilish Dog
    Guest

Podrazumevano

Kurt se UBIO SAM !!!
    KURT COBAIN LIVES IN OUR HARTS FOREVER !!!
    [/b]

silvereye
    Guest

Podrazumevano

Pa i ja sam razmisljala...da li se ubio...ali kad malo bolje pogledas to se i vidi iz njegovih tekstova. On je bio jednostavno neshvacjen od strane okoline.A ni sam nije znao gde ce i sta ce! Voleo je sve ljude oko sebe ali...niko njega nije istinski voleo ni podrzavao (da pocnemo od roditelja).Ma pusti tu slavu...ona ga je i ucinila nesrecnim......
    E sad...zasto se ubio...pa zakljucite sami....
    U svakom slucaju ubili su ga svi oko njega!

Zainteresovan član Kurt Cobain (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: Da li je se Kurt ubio ili je ubijen?

Citat Original postavio MISA
    Imam par drugova koji isto tako kao i ja lude za Nirvanom i stalno diskutujemo i raspravljamo se oko toga da li se Kurt ubio ili je ubijen? Ja sam stvarno jako zbunjen i nisam siguran u sta da verujem. Da se ubio moguce je jer je kao mali izjavio da ce postati rock zvezda i da ce izgoreti u plamenu slave. Da li to ima veze sa njegovim "samoubistvom". U pocetku sam verovao da se ubio zbog toga, jer niko ne moze vecno da bude slavan i vecno da pravi dobru muziku, a on nije hteo da postane los u tome sto radi i da time srusi ugled svih onih ostalih pesama koje do tada savrseno napravio. Hteo je vecno da zivi i zato je "IZGOREO U PLAMENU SLAVE!"To je bilo moje misljenje sve dok nisam cuo jos mnogo raznih prica. Procitao sam u jednoj knjizi napisanoj o njemu da je autopsijom utvrdjeno da je u trenutku kada je prestao da postoji bio toliko nadrogiran da nije bio u stanju da pomeri ruke, a kamoli da povuce obarac od pumparice. Procitao sam jos da je policaja utvrdila da je u oprostajnom pismu koje je Kurt napisao, a koje je Kortni procitala sledecog dana pred famovima dodato par recenica ciji rukopis nije bio Kurtkov.
    JA MISLIM DA SE UBIO JER, POGLEDAJTE MALO BOLNJE NJEGOVE TEXTOE.

Zainteresovan član Stoorbak (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Naravno da se ubio! Cak iako volim i poshtujem njegovo stvaralashtvo u svakom slislu, ubio se zbog toga shto je bio narkoman navucen na zuto i jednostavno se utripovao da ne moze da prebrodi svoje probleme, a shto je slucaj sa svim samoubicama!!! Oni su obicni slabici koji ne mogu da pronadju reshenje za svoje probleme i zbog toga mi se ne svidja to shto je Kurt uradio!!!!!!!!!
    p0z

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

ipak mislim da se on ubio ne samo zbog privatnog zivota(grrrrrrrrrrrr kurtni) nego i zbog toga sto mu se cinilo da njegova muzika sve vise gubi smisao. mislim da je od svih vas najvise bila u pravu nancy_spungen! posta spungen!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Covek se ubio jer je postao ono protiv cega se borio - masovni produkt.

Necromancer
    Guest

Podrazumevano Kurt killed him- self so what

Da mislim da se ubio. Ali ne zato sto je hteo vec zato sto je morao. Video je to u okolini, u svemu, sve je pocelo da gubi smisao, licni zdravstveni problemi (zbog kojih je poceo da se drogira), pa onda sve sto je pisala stampa( gluposti koje nisu imale vezu sa istinom), pa preveliki umor koji je stvarno osecao, i jednostavno je to najavio u pesmi You know you're right. I uradio to.

Azazel
    Guest

Podrazumevano

Nije se ubio.Jasno ko dan......

polly
    Guest

Podrazumevano

kurt is not dead!!!

Obećava
    Učlanjen
    25.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

slazem se u potpunosti sa svima

Učlanjen
    26.06.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio x-files TORPA
    slazem se u potpunosti sa svima
    Ti batice, nemash pravo da prichash nishta o Kurtu, jer si jedan zagoreli reper!!!!!! :x :x

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

e Kurt izvini ali nisi u redu...pa zasto da nekaze sta misli? mozda iako je rapper, voli nirvanu ili zna nesto o njoj ili barem postuje i tako nesto...a i da nije nemas ti pravo njega da ucutkavas i da mu oduzimas pravo na...na izjasnjavanje

Primećen član
    Učlanjen
    02.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Odlepih

Koga bre boli kita, dali se ubio ili nije!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

pa kad bolje pogledas u neku ruku si upravu, covek je mrtav, da li je ubijen ili ne mrtav je i tu nema spasa...ali to je zanimljiva tema...

Primećen član
    Učlanjen
    02.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Odlepih

Citat Original postavio Nancy
    pa kad bolje pogledas u neku ruku si upravu, covek je mrtav, da li je ubijen ili ne mrtav je i tu nema spasa...ali to je zanimljiva tema...
    Tacno tako!!!

Učlanjen
    26.06.2003.
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio DeepPurple
    E batice ti bash je**sh kevu sa izjavama Bravo. TAKo je. TO je ja mislim i pravi razlog!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio Kurt Cobain
    E batice ti bash je**sh kevu sa izjavama Bravo. TAKo je. TO je ja mislim i pravi razlog!
    Hvala brate, mi vidimo stvari onakve kakve su!

Primećen član Чупи НС (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Ja mislim da je ubijen

Veoma poznat Tinar (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Mislim da se sam ubio. Bio je teshki narkoman, moramo priznati, iako je bio nevidjen umetnik. On je i bio jako depresivan chovek, shto zbog svoje glupe, kurvaste zene koju nije ni voleo, shto zbog njegovog zivota. Ceo zivot je patio i mislio je da ce naci spas u svojoj muzici. Kad je uvideo da mu je i muzika okrenula ledja (postao je MTV zvezda, pobogu!!!), zavrshio je svoj zivot. U potpunosti razumem taj njegov chin, i dodje mi da zaplachem kad god na to pomislim!!!

Početnik
    Učlanjen
    31.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Cinjenica je da nije mogao da podigne sacmaru i ja sam cula da je bio jako nadrogiran.koliko god da je mislio da je njegov zivot bio unisten mislim da nije mogao da se ubije.kortni je kriva za sve!!!

Početnik
    Učlanjen
    11.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ja mislim da mu je vishe dokurchilo pa se sam ubio...ali mozda ga je ubila i ona kuchka od njegove zene koju je on mnogo voleo...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

koja glupost! "kurt se ubio zato sto je postao slavan, komercijala, bla bla bla"..
    Pa mogao je jednostavno da ne izda nijedan album! Jel bi onda bio komercijala ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

ja ne znam sto se ljudi loze na nirvanu... ?

1. Prvo, kurt OCAJNO svira gitaru, covek stvarno nema pojma, sa tim se slazu i neki normalni fanovi nirvane.

2. Svi misle da su textovi ne znam koliko dubokoumni, a u stvari nisu...

3. Chris Novoselic je ocajan bassista. To dokazuje cinjenica da nije mogao da svira ni u jednom bendu posle nirvane.

4. Sva ta tripovanja, Cobain ovo CHOBEJN ono... Kao dok je bio mali imao je zamisljengo druga koga je on nazvao Boddah i kao je sa njim pricao... smeshno...

5. Ustajanja iz kolica, druga foliranja necu ni da pominjem. On je sad kao faca kao dobar gitarista, a drugi gitaristi koje je vodio na turneju? jel znate nesto o tome ?

jedino ko je valjao u nirvani bio je dave grohl...

Slične teme

1. Kurt Cobain: Dnevnici
    Autor nirvana-grunge u forumu Književnost
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 08.11.2008., 13:43
  2. Kurt Vonegat
    Autor Brajan2211 u forumu Književnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.02.2008., 22:21
  3. Umro Kurt Valdhajm!
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 32