svemoguca zena

S

SINDI

Gost
Moc Zene je da bude sposobna da uvidi da moze da
bude i K.urva, i Majka, i Sestra, i Zlo, i Prijatelj i
sve shto pozeli... onda kad zna ZASHTO ZELI i SA KIM
ZELI...


citatom jedne moje prijateljice otvaram jednu novu temu u novoj godini....

da li ste i koliko svesne sebe?da li znate sta zelite, zasto zelite i sa kim zelite?


da li znate da otvorite vrata? da li znate da ih zatvorite, kad znate da je to jedino resenje?


i jos jedno pitanje koje je postavio patak, a mislim da je divno

da li ste srecne?i da li zelite i mozete da usrecite druge?
 
da li ste i koliko svesne sebe?
ne razumem skroz ovo pitanje... da li je to ono u fazonu poznajem li svoje potrebe, ili poznajem li sebe... ja se menjam stalno, a tako i moje potrebe, zelje, ideje... bazicne stvari o sebi znam, ostalo ucim u hodu.

da li znate sta zelite, zasto zelite i sa kim zelite?
ne uvek. neke zelje nastanu sa upoznavanjem nekih ljudi ili ucenjem neceg novog.
a neke zelje nestanu vremenom... stajaznam, imam svest i savest, pa se snalazim sa tim sto imam.

da li znate da otvorite vrata?
da, sem onih jako teskih, tu mi treba pomoc, jer se zalepim nosom u staklo.
da li znate da ih zatvorite, kad znate da je to jedino resenje?
znam. samo, retko je neko resenje jedino i trajno.

da li ste srecne?
jesam kadgod nisam umorna.

i da li zelite i mozete da usrecite druge?
zelim, to me raduje vise od svega u zivotu.
drugi mi govore i pokazuju ih cinim srecnima.

p.s. ali nisam svemoguca zena, daleko od toga... ponekad sam nemoguca, doduse.
 
:D naziv teme-svemoguca zena, shvatite kao parodiju..gledala sam pre neki dan film o nekoj ribi koja je producent emisije svemoguca zena, dok se njen licni zivot pretvorio u pakao izmedju posla, male bebe, i muza nespremnog da se ukljuci i u sta...kad je definitivno pukla, malo ga je jurila sas pistoljom:wink:


ali, to je jedna od najvecih gresaka koje pravimo-ideja da smo svemoguce..da cemo sve stici, da nam nista nije pretesko...
ma opet me uhvatio filozofski trenutak-doba godine je u pitanju:roll: :lol:
 
Svesna sam sebe i svojih mogucnosti, ali se uvek trudim da pomeram tu granicu na gore, ulavnom znam sta i koliko i sa kim zelim, mada se nekada te zelje ispreplicu pa nastane haos, ali se sve sredi. I na kraju, srecna sam, a moja sreca zavisi jednim delom i od toga kada usrecim nekoga meni dragog, kada mi taj neko zahvali na onome sto sam dala i ucinila
 
SINDI:
Moc Zene je da bude sposobna da uvidi da moze da
bude i K.urva, i Majka, i Sestra, i Zlo, i Prijatelj i
sve shto pozeli... onda kad zna ZASHTO ZELI i SA KIM
ZELI...


citatom jedne moje prijateljice otvaram jednu novu temu u novoj godini....

da li ste i koliko svesne sebe?da li znate sta zelite, zasto zelite i sa kim zelite?


da li znate da otvorite vrata? da li znate da ih zatvorite, kad znate da je to jedino resenje?


i jos jedno pitanje koje je postavio patak, a mislim da je divno

da li ste srecne?i da li zelite i mozete da usrecite druge?
kod mene je promenljivo,nekad sam svesna pa posle nesvesna:lol: trenutno znam nekoliko stvari koje zelim i koje ne zelim ali ipak postoje neke koje me stavljaju u pitanje,i razmisljam da li treba da ukljucim alarm jer se blizim 30. rodjendanu i kako smem da ne znam nesto
odlucila sam skorije da budem srecna,i onda i jesam!!!odlucila sam da mi je dosta cekanja srece,da uzivam u svakom momentu,jer sam sve vise svesna da zivot nije beskrajan i ne mogu sebi da dozvolim da ne budem srecna
a druge da usrecim?paaa to zavisi od njih,ako dozvole ok,ako drkaju onda necu da se goozim ;)
 
hanibal77:
kod mene je promenljivo,nekad sam svesna pa posle nesvesna:lol: trenutno znam nekoliko stvari koje zelim i koje ne zelim ali ipak postoje neke koje me stavljaju u pitanje,i razmisljam da li treba da ukljucim alarm jer se blizim 30. rodjendanu i kako smem da ne znam nesto
odlucila sam skorije da budem srecna,i onda i jesam!!!odlucila sam da mi je dosta cekanja srece,da uzivam u svakom momentu,jer sam sve vise svesna da zivot nije beskrajan i ne mogu sebi da dozvolim da ne budem srecna
a druge da usrecim?paaa to zavisi od njih,ako dozvole ok,ako drkaju onda necu da se goozim ;)

Bravo!!! Mozemo da sirimo pozitivne vibracije!!!

I sve je to normalno...nekad znas nekad ne znas... Ipak si samo covek!!! Otkad sam tako pocela da gledam na zivot mnogo sam srecnija... A svakog dana primetis da zivot bezi, odlazi... i da NIKO nije bez problema niti sasvim zadovoljan... da li je moguce ostvariti sve svoje zelje? Istaknuti se u svakom aspektu postojanja, dostici svoj licni, emotivni, duhovni, maksimum? Biti u stanju da si prijatelj, majka, supruga, domacica, ku.va, zlobnica, lepotica, profesionalac u poslu? Mozda!! I treba teziti tome, ali i uzivati u svim aktivnostima i postupcima koji bi nas doveli do toga... OSTVARITI!!!! Ne kukati sto se same ne ostvaruju!!!
 
nesto ne verujem u kombinaciju dobre ***** i dobre majke.........ako se misli na dama u ... ***** u...
a zena jednog coveka onda da...a tipa sama pa menja likove i uz to je dobra majka... ne drzi vodu... ovo za zlo ne znam sta je pesnik hteoda kaze...verovatno ni on tj. ona nema pojma...
 
Sa ovoliko godina koliko ih već imam (ko bi rekao??! :???: ), znam odlično šta želim od sebe, od supruga, od dece, od kolega, od prijatelja... Znam odlično koliko mogu da dam sebe i da dobijem od njih...Znam na koja vrata mogu da kucam a koja mogu (i štiklom) zalupim...Svesna svojih kvaliteta ali i svojih mana(koje pokušavam bar da umanjim ako ne mogu da uklonim)...Sve u svemu- zadovoljna...A znam da mogu više! ;)
 
"Bila je dobra majka,
i fantasticna vatrena ljubavnica,
supruga puna razumevanja,
aktivna u politici,
a redovno je odlazila i u teretanu.

Prozori su bili upravo oprani,
rese na tepisima ocesljane,
a kucom se sirio divan miris
svezeg pecenog hleba i domaceg dzema,
kada je stigla hitna pomoc." Lena Holstein
 
marina.c:
Sa ovoliko godina koliko ih već imam (ko bi rekao??! :???: ), znam odlično šta želim od sebe, od supruga, od dece, od kolega, od prijatelja... Znam odlično koliko mogu da dam sebe i da dobijem od njih...Znam na koja vrata mogu da kucam a koja mogu (i štiklom) zalupim...Svesna svojih kvaliteta ali i svojih mana(koje pokušavam bar da umanjim ako ne mogu da uklonim)...Sve u svemu- zadovoljna...A znam da mogu više! ;)
Bravo volela bih takvu prijateljicu
 
sve znam.
nema iznenađenja.
ako mislite da sam ispala naivna....
ja sam samo tako želela da bude;)
ja sam svemoguća žena...
jaoo kako sam večeras neskromna:)
 

Back
Top