Kompresovanje imagea

jopica123456789

Zainteresovan član
Poruka
127
bio je jedan program nemogu imena da se setim naime radi se o programu koji image nekog cd ili dvda kompresuje na svega par kilobajta i takodje ga dekompresuje,ajde neka se neko imena seti to je bilo spominjano na forumu ali nema traga toj temi sada!?!?
 
Teško da ima program koji podatke veličine 650MB kompresuje u nekoliko kB i može iz toga da ponovo vrati upotrebljive podatke. Kompresovanje image je isto što i kompresovanje datoteke, te za to može da se koristi bilo koji program za arhiviranje u koliko je u pitanju kompresija bez gubitaka podataka.
 
Bilo bi lepo da može, ali ne može. To bi značilo da na tom CD/DVD o kome se radi praktično nema informacija. U opštem slučaju to nije moguće. Da sada ne ulazimo u detalje zašto ne može, kada stigneš postavi link pa da vidimo.
 
Ako je to ono što se traži...

WinUpack je kompresor izvršnih programa koji se posle kompresovanja mogu startovati bez bilo kakvog dodatnog softvera.

WinUha je standardni arhiver koji ima bolju kompresiju nego ZIP, RAR, ... Međutim ni ovaj arhiver ne može da kompresuje image CD-a veličine 650MB u svega nekoliko desetina kB osim specijalnih slučajeva.
 
Najveći stepen kompresije koji sam probao, a da je stvaran je sa programom PowerISO. Pomenuti program ima svoju eksteniju .daa. I sve image fajlove kompresuje za otprilike oko 20%. A moguća je i podela na nekoliko fajlova veličine koju sami određujete. Na primer, često je to 700 MB da bi stalo na običan CD.
Inače, PowerISO nije besplatan.

http://www.poweriso.com/

***

Sećam se i ja da je bilo reči o nekom programu koji postiže neverovatnu kompresiju. Mislim da nisam to mogao da odradim ili nisam znao pa sam zaboravio na to. Potražiću. Treba da mi je taj programčić tu negde.
 
A jel moze neko ako zna da objasni kako se tacno kompresuje.
Win UHA ima najbolju kompresiju.
Igrica Worms Mayhem mi je stigla u svega 150MB a kad je otpakujem na hard ima 1.4GB,
vec je instalirana samo da se igra.
U folderu ima jedan *.bat file i kad kliknem startuje se WinUHA u onom crnom prozoru i otpakuje to.
E to me zanima, kako ja da uradim tu maximalnu kompresiju.
 
Kada sam kupio god father i sa njim dosao onaj sjebani crack sa kojim ne možeš da izlaziš iz auta,na netu sam našao neki mini image koji je zapakovan u rar i iznosi 3MB a kad se otpakuje iznoi neverovatnih 2GB inače kad se image pokrene fajlovi u njemu ne mogu da se otvore.Valjda služi samo da bi zavarao igru da se pokrene bez bug-a.
 
jevtabg:
A jel moze neko ako zna da objasni kako se tacno kompresuje.
Win UHA ima najbolju kompresiju.
Igrica Worms Mayhem mi je stigla u svega 150MB a kad je otpakujem na hard ima 1.4GB,
vec je instalirana samo da se igra.
U folderu ima jedan *.bat file i kad kliknem startuje se WinUHA u onom crnom prozoru i otpakuje to.
E to me zanima, kako ja da uradim tu maximalnu kompresiju.
Istim programom kojim se arhiva raspakuje uharc.exe. Kada ga pokreneš bez bilo kakvih parametara u komandnoj liniji ispiše help.
 
FLUID:
Najveći stepen kompresije koji sam probao, a da je stvaran je sa programom PowerISO. Pomenuti program ima svoju eksteniju .daa. I sve image fajlove kompresuje za otprilike oko 20%. A moguća je i podela na nekoliko fajlova veličine koju sami određujete. Na primer, često je to 700 MB da bi stalo na običan CD.
Inače, PowerISO nije besplatan.

http://www.poweriso.com/

njega i ja koristim , mnogo dobar programcic za vecinu image fajlova ,
a i bolje i brze pakuje i raspakuje arhivu od rar-a
 

Back
Top