Maloletnik za volanom

Milan5

Zainteresovan član
Poruka
103
Slucaj je sledeci, imam 16 godina ove godine punim 17 8-) .Kola sam poceo konstantno da vozam pre par meseci.Zanima me sta ce biti ako me panduri uhvate?Jel' mi se odlaze polaganje?Zaustavili su me jednom ali sam ih poznavao, pa su samo rekli "Pazi se, ima za*ebanih, oni ti nece progledati kroz prste"
Inace, zivim u malom mestu, lokalne policajce poznajem, sa njima nemam problema, ali problem su oni koji dolaze iz obliznjeg grada.
Jel' iko kao maloletan imao ovakvih iskustava?
Pozdrav
 
68Charger440+6:
Nemoj se uvrediti, ali u ovoj situaciji nezna se ko je gluplji - ti sto vozis sa 16 godina ili roditelji koji ti dopustaju to.

Ne ljutim se, shvatam to(mada si mogao upotrebiti drugi izraz, al ajd')
Medjutim vozim bolje od nekih koji imaju dozvole, pa se zbune na raskrsnici.
Imam druga koji je stariji od mene, ali se zestoko qrci sa autom(znaci potisivanje, rucna, nenormalno brzo vozi)
Ja nisam takav, nikada ga nisam potpisao, ili nabio gas pred masom.
Neko ce pomisliti da sam razmazeni, tatin sin, ali stvarno nisam od takvih
 
Moj brat je skoro 16 godina i bas sad treba krenuti na polaganje. Ja nemogu njega zamisliti za volanom. Ja sam bio skoro 17 kad sam dobio vozacku i secam se koliko problema prvih meseci sam imao i nekoliko puta malo je falilo da ubijem i sebe i druge u saobracaju.

Mani se voznje, bice vremena za to.
 
68Charger440+6:
Moj brat je skoro 16 godina i bas sad treba krenuti na polaganje. Ja nemogu njega zamisliti za volanom. Ja sam bio skoro 17 kad sam dobio vozacku i secam se koliko problema prvih meseci sam imao i nekoliko puta malo je falilo da ubijem i sebe i druge u saobracaju.

Mani se voznje, bice vremena za to.

Znam, ali najsladje je ono zabranjeno...
Eh, da ja mogu da polazem sa 16... :roll:
 
A zamisli da ubijes nekoga sa kolima.
Moj jedan drug je ostao paralizovan ispod glave u kolima. Dobio vozacku sa 16 godina, roditelji mu odmah kupili sportsko auto i jedno vece je samo tako najebao. Sad ce ceo zivot da placa za to.
 
Znam, ali kada vozis nekom normalnom brzinom sanse su male...skoro minimalne
Moras biti maximalno skoncentrisan na voznju
Pice, brza voznja, nepaznja...bolje stavi pistolj na celo, manja je verovatnoca da ces umreti...
Evo, predlazem jednu temu (ako je vec nema) koja ce pokazivati vozacima kakve se nezgode desavaju na putevima zbog nepaznje, ****...
 
Кад дође до полагања нај---ћеш због те вожње само тако, јер нема теорије да возиш школски. Мој друг је возио од 14-те и 3 пута је пао јер није могао да вози школски (обе руке на волану, на празном паркингу све могуће провере, ретровизор-поглед назад-жмогавац,...)... Да ме сад врате на полагање пао би бар 2 пута, иако сам вожњу положио из прве. Зато се мани вожње, јер ем ћеш се сје...ати на полагању, ем могу да ти одложе полагање за 3 године ако те ухвате.
 
ja bi tebe sinko govnjovm motkom. i tvoje roditelje.
odložiće ti polaganje i to poprilično, mislim da su 3 godine u pitanju.
a što reče vule...nayebo si kada budeš polagao obaraće te više puta.
u ostalom..zar po našem zakonu nije moguće polagati pre 18, a da se dobije dozvola sa 18?
ja mislim da to može, raspitaj se, šta se qrčiš bre dete, št aće ti to da izgubiš glavu bez potrebe?
pa nij ebadava neko skontao da mlađi od 18 ne treba da voze!
ima za to mnogo razloga!
edit: e, vule sve si i ti ovo za odlaganje napisao, izvini nisam pažljivo čitala.
 
meni pre osamnaeste nisu dali ni trotinet da vozim
a vidi ga ovaj
vozi badza auto
zamisli da se nesto desi
pa ti zavrsio karijeru
ajd nemoj da se zajebavas nego poslusaj savet starijih
vidis kako ti je rajamasa sve lepo objasnila
 
Neko je napisao da ne moze da se osluci za caleta ili za tebe ko je veci... kralj. U pravu je.
Deca treba da voze bicikl, a ne auto. Nije to igracka. Ni kompjuter. Kad ubijes nekoga onda je kasno. Znam svi misle "znam ja da vozim"... "nece se meni desiti"... ybg ali vidis da se desava.
Decko, batali se voznje pre vremena.
 
Ja te razumem potpuno, evo ja sam poceo voziti sa 10 godina i ako mi moji to nisu branili mogao sam auto uzeti kad sam hteo ali nisam to radio jer sam jednostavno razmisljao normalno. Evo zamisli sad ti vozis sve normalno naleti pijana budala udari tebe a ti sve postujes, ko je kriv nego ti jer nemas dozvolu. Dalje da udaris dete, pesaka, bilo sta ti si uvek kriv i niko te ne moze spasiti jer krsis neku osnovu tako da ti dalje ne moram nista pricati. Mislim da ti je bolje da se malo strpis a vidim da si to i sam skontao jer si neki dobar momak hehe:), a bice vremena za voznju. Sto se tice odlaganja polaganja mislim da je 3 godine tako nesto.... I kad budes mislio polagat obavezno C kategoriju odaberi jer ces puno bolje upoznati . ;)
 

Back
Top